Czym płacić za granicą?

Specjaliści są zgodni. Bez względu na to dokąd się udajemy najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie ze sobą karty płatniczej i pewnej sumy w gotówce. Bo nawet w miejscach w których szansa płacenia plastikowym pieniądzem jest powszechna, możemy się znaleźć w sytuacji, w której kartą nie zapłacimy, a w pobliżu nie będzie bankomatu.

Ekspert radzi wzięcie na wolne karty płatniczej kredytowej lub debetowej. W częstych przypadkach na przykład przy: wynajmie samochodu, rezerwacji noclegu w hotelu lub biletu na lot, karta płatnicza jest niezastąpiona.

To jest niezwykle absorbująca tematyka i warto ją przeanalizować bardziej, zatem bez wahania przeczytaj szczegóły pod adresem (https://www.account-pl.eu/publikacje/pelna-ksiegowosc-czy-uproszczona-ksiegowosc), który jest tutaj.

Dobrym pomysłem jest jednak również zaopatrzenie się w rozsądnej ilości gotówki, gdyż - w zależności od miejsca, do którego się udajemy - nie we wszystkich punktach handlowo-usługowych istnieje możliwość zapłaty kartą. Gdy bierzemy gotówkę, powinno się pamiętać o jednej zasadzie, aby w lokalny kantorach kupować tylko euro, dolary, funty brytyjskie oraz franki szwajcarskie, po to by ewentualnie na miejscu wymienić je na lokalną walutę. Zakup każdej innej waluty w kantorze jest niemal zawsze nieopłacalny z powodu wysokich marż – podkreśla Jarosław Sadowski, ekspert Expandera. Posiadanie kart daje ich właścicielowi duży komfort. Jeżeli wiemy, że w danym państwie są one w codziennym użyciu, a znalezienie bankomatu nie graniczy z cudem, popularne kredytówki pozwolą nam płacić w większości sklepów i restauracji, a debetówki dadzą nam pełne przekonanie, że nie zostaniemy bez pieniędzy, gdy zabraknie nam gotówki.

Tekst powstał we współpracy z - program do fakturowania
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
21-09-23 08:01