Certyfikacja energetyczna budynków mieszkalnych

charakterystyka energetyczna
"Certyfikacja energetyczna budynków mieszkalnych z przykładami" to pierwsza w Polsce naukowa publikacja na temat metodologii obliczeń świadectw energetycznych.

Książka o certyfikowaniu energetycznym pod patronatem Baumit.

Autorzy książki prof. dr hab. inż Dariusz Gawin oraz dr inż. arch. Karolina Kurtz w przystępnej formie przedstawiają problematykę związaną z charakterystyką energetyczną budynków. W myśl dyrektywy 2002/91/WE, od 1 stycznia 2009 roku obowiązuje w Polsce konieczność certyfikowania budynków. Intencją autorów jest wyjaśnienie aktualnych (tj. na połowę kwietnia 2009 r.) przepisów prawnych i normalizacyjnych w zakresie omawianej tematyki.

Książka powstała głównie z myślą o studentach politechnik, inżynierach i architektach, a także dla audytorów energetycznych wykonujących certyfikaty. W podręczniku, oprócz merytorycznych informacji na temat aktualnego zużycia energii, omówiono podstawowe elementy polityki Unii Europejskiej, obejmujące ochronę środowiska oraz problematykę energooszczędności. Zawarto również przykłady obliczania charakterystyki energetycznej budynków mieszkalnych, zgodnie z obowiązującymi metodami takich obliczeń oraz przedstawiono przykłady wypełnionych świadectw.

Podręcznik ma rekomendacje Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości oraz Krajowej Rady Izby Architektów.

Jeżeli masz ochotę poznać w dokładniejszy sposób dane na omawiany wątek, to sprawdź w tym miejscu przydatne materiały (https://infinitex.pl/sznury-ogniotrwale-tasmy-ogniotrwale/), posiadające dodatkowe newsy.


Powstał pod patronatem firmy Baumit. Certyfikacja (pełna treść)
Zaczerpnięte z: Inplus PR
Twórca: Przemysław Hortecki
20-09-04 14:18