Wzory pism
Protokół przekazania mieszkania![]() Według prawa lokal przechodzi na własność nabywcy z chwilą podpisania umowy. Sama czynność przekazania mieszkania oznacza fizyczne oddanie nieruchomości w ręce nabywcy, poprzez oddanie do użytku, czyli przekazanie kluczy.
Projektowanie organizacji ruchu na ulicach![]() Rozpatrując popularność decyzje konsumenckich, należy zwrócić uwagę na takie produkty jak przykładowo samochód. Wystarczy bowiem przespacerować się ulicami większych metropolii przede wszystkim w godzinach popołudniowych, by zobaczyć jak dużo osób posiada obecnie swój własny pojazd. Dla władz jednostek samorządu terytorialnego jest to kwestia, która zazwyczaj przyprawia je o ból głowy. Konieczne bowiem są z tego powodu systematyczne inwestycje w takie opcje jak projekt organizacji ruchu. Za ich pomocą można bowiem skutecznie rozporządzać ruchem drogowym i jak najbardziej zredukować szanse pojawienia się tzw. „korków”. Aneks do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku![]() Eksperci ze Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) opracowali wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku. Dokument przygotowano z myślą o inwestorach indywidualnych, aby mogli oni kontrolować prace ociepleniowe na własnej budowie, bez studiowania wielostronicowych technicznych instrukcji i materiałów informacyjnych... Prawo inwestycji budowlanych![]() Każdy człowiek prędzej czy później dochodzi do wniosku, że chciałby posiadać własne mieszkanie albo dom. Po podjęciu tej decyzji rozpoczyna się skomplikowany proces nabywania lub budowania domu. Mnóstwo ludzi dziś decyduje się na kupno lokalu od dewelopera. W każdej z tych sytuacji powinniśmy zapoznać się z przepisami, jakie regulują tę działkę. Opis kilku sposobów i metod na wykonanie murków w ogrodzie.![]() W ogrodach ważnym elementem wyposażenia są najróżniejsze murki. Stawia się je w różnych miejscach, przykładowo do oddzielenia lub podziału jakiegoś fragmentu terenu albo dla zabezpieczenia przed zsuwaniem się gruntu. Oświadczenie o podjęciu obowiązków kierownika budowy![]() Oświadczenie o podjęciu obowiązków kierownika budowy jest potrzebne do zawiadomienia o rozpoczęciu budowy bądź rozbiórki.
Podstawą prawną dokumentu są przepisy Prawa Budowlanego, a w szczególności: art. 10, 18, 22, 23, 36, 37, 41-46, 57, 60, 75 ustaw z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane Dz. U. 89, poz. 414 ... Rodzaje podatku za wynajem mieszkania.![]() Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej albo na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest prostszą postacią rozliczenia podatku dochodowego. W momencie, gdy go wybierzemy trzeba złożyć oświadczenie o wyborze tej formy odpowiedniemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Suma tego podatku zależy od wielkości przychodu i nie możemy go zmniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Obliczamy go sami i wpłacamy, każdego miesiąca bądź co kwartał do urzędu skarbowego w czasie do 20 dni przyszłego miesiąca. Umowa dzierżawy![]() Dzierżawa jest typem umowy prawa cywilnego. Podpisując umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się od oddania dzierżawcy rzeczy (nieruchomości, ruchomości bądź prawa) do użytku, czerpiąc z tego pożytek, przez czas określony, bądź nieokreślony... Ograniczenia prawa własności![]() Właściciel działki co do zasady może korzystać z niej bez ograniczeń. Może więc na swojej parceli wybudować budynek, prowadzić działalność gospodarczą czy też inną - pod warunkiem spełnienia warunków zapisanych między innymi w ustawie o prawie budowlanym. Kwestia niby jest nieskomplikowana. Niestety życie bywa przewrotne, potrafi skomplikować nawet najbardziej banalne sprawy. |
Pozostałe artykuły
Umowa przedwstępna kupna – sprzedaży![]() Umowa przedwstępna kupna – sprzedaży, która została poprawnie sformułowana, powinna chronić interesy kupującego i sprzedającego. Forma i zawartość dokumentu jest bardzo ważna. To pewnego rodzaju „przyrzeczenie” sprzedaży/kupna przed zawarciem ostatecznej umowy i dokonaniem transakcji pieniężnej.
Umowa Pośrednictwa Sprzedaży Nieruchomości![]() Podstawą prawną umowy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości są art. 179 – 183a ustawy o gospodarce nieruchomościami. Reguluje ona większość aspektów. Pozostałe, nie regulowane ustawą rozstrzyga się w oparciu o przepisy dotyczące umów podobnych, zawarte w Kodeksie Cywilnym... Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę![]() Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę wydaje się na podstawie art. 32 i 33 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami) (Czytaj: Prawo budowlane: Rozdział 4 - Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych)... Wypowiedzenie umowy najmu![]() Wypowiedzenie przez najemcę bądź wynajmującego jest możliwe dla każdego typu umowy najmu. Niezależnie od tego czy został określony czas. W przypadku braku ram czasowych obowiązują terminy ustawowe. Dla czasu oznaczonego, zarówno najemca jak i wynajmujący mają prawo do wypowiedzenia na warunkach ustalonych w umowie... |