Wzory pism

Nowatorskie projekty domów jednorodzinnych z garażem dla zaradnych osób

dom
Wiele ludzi projektuje konstrukcję budynku z garażem, który umiejscowiony jest osobno. Niewątpliwie jest to błąd. Planując budynek wolnostojący z wcielonym garażem możemy zaoszczędzić pieniądze i czas, i wbrew pozorom, wstępny projekt takiego domu wcale nie jest skomplikowany.

Wynajmujemy adwokata w Krakowie

Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów jest zawód adwokata. Pomoc adwokatów zawsze była bardzo pożądana. Ma to miejsce na pewno dlatego że „zwykli” ludzie bez wiedzy prawniczej nie znają i nie pojmują spraw związanych z prawem.

Wynajmujemy adwokata w Krakowie

Porównywarka cen mieszkań

Od dawna mówi się, że w wielkich miastach bywa głośno — na szczęście wiadomo, jak zmierzyć poziom hałasu

Samo życie w dużym mieście w jakiejś mierze pociąga za sobą zgodę na przeróżne dźwięki dobiegające do mieszkania niemal bez przerwy. Jeśli interesuje nas natężenie dźwięku, to da się to zmierzyć.


Od dawna mówi się, że w wielkich miastach bywa głośno — na szczęście wiadomo, jak zmierzyć poziom hałasu

Jeśli na przykład żyjemy obok torów kolejowych albo stadionu piłkarskiego, to niekiedy dźwięki dochodzące z zewnątrz mogą nam zakłócać spokój czy sen.

Nie łam prawa budowlanego

dom
Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to najróżniejsze prawa i przepisy regulują całe mnóstwo obszarów naszego życia. Całe mnóstwo ludzi po prostu się do tego przyzwyczaiło choć nie sposób zaprzeczyć temu, że w wielu różnych przypadkach potrafi to być po prostu bardzo denerwujące.

Wniosek o zezwolenie na wycięcie drzew

długopis
Warunki wycinki drzew i krzewów reguluje ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Nie wszystkie drzewa i krzewy wymagają zezwolenia na ich wycinkę...

Jaki klej jest dobrą alternatywą dla tradycyjnej zaprawy klejowej?

miasta
Popularna Technika mocowania styropianu to przeważnie przyklejanie go przy użyciu odpowiedniej zaprawy klejowej. Wyjście takie przynosi konieczność przerwania robot w celu przygotowania kleju. Stanowczo przedłuża to trwanie robót.

Jakie sposoby zabezpieczeń stosują hotele?

żarówki
Znajdując się poza domem, gdzieś na urlopie chcemy się na wiele sposobów uchronić przed utratą naszych przedmiotów osobistych. Niestety, lecz kradzieże zdarzają się dość często, a sama czujność to zbyt mało.

Prawo inwestycji budowlanych

Prawo
Każdy człowiek prędzej czy później dochodzi do wniosku, że dobrze byłoby mieć własne mieszkanie a może nawet dom. Gdy już podejmiemy decyzję rozpoczyna się skomplikowany proces nabywania lub stawiania nieruchomości. Wielu ludzi dziś decyduje się na zakup lokalu od dewelopera. Niezależnie od tego czy kupujemy czy budujemy dom trzeba zapoznać się z przepisami, które obowiązują w tej dziedzinie.

Opis kilku sposobów i metod na wykonanie murków w ogrodzie.

palisada betonowa
W ogrodach jednym z ważniejszych elementów są różnego rodzaju murki. Wykorzystuje się je w różnych miejscach, na przykład do oddzielenia lub podziału jakiegoś fragmentu działki lub dla ochrony przed osuwaniem się gruntu.

Zgłoszenie robót budowlanych

długopis
Rozpoczęcie niektórych robót budowlanych należy zgłosić odpowiedniemu organowi. Dotyczy to w szczególności obiektów i robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę. Zgłoszenie należy złożyć w Starostwie, najpóźniej 30 dni przed terminem wyznaczonym na rozpoczęcie prac...
1 2 3 4 5 6 7 ostatnia