Wzory pism

Wynajmujemy adwokata w Krakowie

Jednym z bardziej potrzebnych zawodów jest profesja adwokata. Pomoc adwokatów od najdawniejszych czasów była bardzo pożądana. Ma to miejsce w dużej mierze dlatego że ”typowi” ludzie bez wykształcenia prawniczego nie znają i nie rozumieją spraw związanych z prawem.

Rodzaje podatku za wynajem mieszkania.

Ściana jak nowa
Podatek za wynajem może być w formie zryczałtowanej albo na tak zwanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest uproszczoną postacią rozliczenia podatku dochodowego. Jeżeli się na niego zdecydujemy należy złożyć oświadczenie o wyborze tej formy właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Stawka tego podatku zależy od wielkości przychodu i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty uzyskania przychodu. Obliczamy go samodzielnie i wpłacamy, co miesięcznie bądź co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni następnego miesiąca.

Umowa przedwstępna kupna – sprzedaży

długopis
Umowa przedwstępna kupna – sprzedaży, która została poprawnie sformułowana, powinna chronić interesy kupującego i sprzedającego. Forma i zawartość dokumentu jest bardzo ważna. To pewnego rodzaju „przyrzeczenie” sprzedaży/kupna przed zawarciem ostatecznej umowy i dokonaniem transakcji pieniężnej.

Normy prawa na których mają obowiązek poznać się biznesmeni mający firmy w branży budowlanej

budowa
Posiadanie firmy budowlanej domaga się nie jedynie przyjęcia do pracy wyspecjalizowanych pracowników i zakupienia najwyższej wartości użytkowej sprzętów, by we własnej branży mieć możliwość czuć się pewnie. Mianowicie, tak samo znaczące jest to, aby znać wyjątkowo dobrze wszystkie ustalenia prawne, jakie połączone są z prawem budowlanym.

W jakich zastosowaniach drewno jest wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie

dom z drewna
Drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, wykorzystywanym przez człowieka. Obecnie rola drewna w budownictwie nieco się zmniejszyła, ponieważ bardzo popularne stały się beton, cegły i pustaki, lecz w dalszym ciągu bez niego trudno byłoby sobie dać radę w niejednym przypadku. Na przykład drewno w dalszym ciągu stanowi podstawowy materiał używany przy skośnych dachach. Bez względu na to, czy na końcu na dach będzie kładziona blacha czy dachówka, to i tak wszystko co będzie się znajdować pod nimi jest zrobione właśnie z wysuszonych drewnianych elementów.

O jakich rzeczach powinno się wiedzieć planując wybudowanie domu?

budowa domu
Do niedawna jeszcze wielu ludzi budowało dom własną pracą. Należało zamówić kogoś do murowania, paru pomocników i w przeciągu paru miesięcy dom był postawiony. Oprócz tego właściciel wszystkiego pilnował, a nierzadko również uczestniczył w wielu pracach.

Prawo inwestycji budowlanych

Prawo
Każdy z nas prędzej czy później dochodzi do wniosku, że chciałby mieć własne mieszkanie a może nawet dom. Po podjęciu tej decyzji rozpoczyna się cały proces nabywania lub budowania nieruchomości. Mnóstwo ludzi obecnie decyduje się na kupienie lokalu od dewelopera. Niezależnie od tego, w której sytuacji jesteśmy należy zapoznać się z przepisami, jakie obowiązują w tej dziedzinie.

Aneks do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku

długopis
Eksperci ze Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) opracowali wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku. Dokument przygotowano z myślą o inwestorach indywidualnych, aby mogli oni kontrolować prace ociepleniowe na własnej budowie, bez studiowania wielostronicowych technicznych instrukcji i materiałów informacyjnych...

Wniosek o zezwolenie na wycięcie drzew

długopis
Warunki wycinki drzew i krzewów reguluje ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Nie wszystkie drzewa i krzewy wymagają zezwolenia na ich wycinkę...

Opis kilku sposobów i metod na wykonanie murków w ogrodzie.

palisada betonowa
W ogrodach jednym z ważniejszych elementów są różnego rodzaju murki. Wykorzystuje się je w różnych miejscach, przykładowo do oddzielenia lub podziału jakiejś części terenu albo dla ochrony przed zsuwaniem się ziemi.
1 2 3