Prawo budowlane

Zastosowanie ubrań roboczych

spodnie robocze
Wiele czynności potrzebuje odpowiedniej garderoby, za sprawą której realizację działalności będzie bezpieczne. Dobrana odzież robocza, to fundament bezpiecznej pracy, zabezpiecza pracownika przed szkodliwym wpływem zewnętrznych elementów i skaleczeniem ciała.

Poszukujesz nieruchomości w Gdańsku? Zatrudnij dewelopera

kruszywo
W naszym kraju jest sporo pięknych miast, gdzie każdy chętnie by zamieszkał - jednym z nich jest Gdańsk. Skoro jest to miejsce całkiem spore i popularne, nieustannie się rozrasta.

Różnice w definicjach audytu jakości i inżyniera kontraktu. Co to jest, co je wyróżnia, kiedy są potrzebne?

kontrola
Przy wszystkich dużych pracach budowlanych niezbędny jest dogląd i dbałość o właściwe realizowanie zadania. Aby mieć możliwość bezbłędnego wykonania zadania musimy przedsięwziąć właściwe działania.

Nie łam prawa budowlanego

dom
Żyjemy w czasach, kiedy to różnego rodzaju prawa i przepisy mogą regulować całe mnóstwo dziedzin ludzkiego życia. Wielu z nas zwyczajnie już,do tego przywykło choć nie sposób zaprzeczyć temu, że w wielu różnych przypadkach może to być naprawdę bardzo irytujące.

Próbujemy znaleźć zdolnego adwokata

Prawo
Trzeba dojść do wniosku, że całkowite pojęcie całości systemu norm prawnych w naszym kraju jest zadaniem trudnym. Z tego powodu właśnie studia na prawie są uznawane za najbardziej wymagające i równocześnie najbardziej prestiżowe. Zwyczajny mieszkaniec Polski ma małe pojęcie o prawie.

Wynajmujemy adwokata w Krakowie

Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów jest zawód prawnika. Pomoc adwokatów od najdawniejszych czasów była zawsze pożądana. Ma to miejsce w dużej mierze dlatego że ”typowi” obywatele bez wiedzy prawniczej nie znają i nie pojmują kwestii wiążących się z prawem.

Nowelizacje ustawy - prawo budowlane

Paragraf
Od kiedy ceny lokali oraz działek zaczęły dramatycznie spadać coraz większa liczba mieszkańców Polski stawia na kupno własnego mieszkania lub budowę domu. Zapowiedzi na przyszły rok wskazują, że sytuacja nie bardzo się zmieni, a nawet ta teraźniejsza może się jeszcze pogłębiać.

Opis kilku sposobów i metod na wykonanie murków w ogrodzie.

palisada betonowa
W ogrodach jednym z ważniejszych elementów są różnego rodzaju murki. Wykorzystuje się je w różnych miejscach, przykładowo do oddzielenia lub podziału jakiejś części terenu albo dla ochrony przed zsuwaniem się ziemi.

Nowelizacja przepisów prawa budowlanego

odległości od granicy działki
Z dniem 8 lipca 2009 r. wchodzą w życie nowe warunki techniczne dotyczące usytuowania na działce budynków oraz innych obiektów. Dzięki dość precyzyjnym zapisom nowe prawo ogranicza uznaniowość organów administracyjnych w przypadku sytuowania budynku przy granicy działki. Nowe przepisy wydają się być bardziej liberalne i przyjazne inwestorom, lecz mogą być niekiedy krzywdzące dla sąsiadów.

Odśnieżanie dachów

dachy
Obowiązek odśnieżania dachów należy do właściciela lub zarządcy budynku. Artykuł 61 pkt. 2 Prawa Budowlanego* nakazuje zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych i niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający śnieg. Mokry śnieg stanowi największe obciążenie. Podczas topnienia, warstwa o powierzchni 1 m kw. i grubości 15 cm może ważyć nawet 50 kg.
1 2 3 4 5