Prawo budowlane

Niezmiernie ważnym elementem w budowie domu jest konstrukcja dachu

Poddasze
Dzisiaj każdy marzy o prywatnym domu. Dużo osób pragnie mieć miejsce, w którym może cieszyć się czasem spędzonym z przyjaciółmi i przede wszystkim odpocząć po trudnym dniu pracy. Jest to niewątpliwie powodem powstawania tak licznych domów wolnostojących.

Praca powinna mijać zgodnie z zasadami bhp

rękawice
Odzież BHP jest bardzo ważna

Na każdym stanowisku pracy czekają na nas pewne zagrożenia oraz niebezpieczeństwa, które powinniśmy starać się usuwać do jak najmniejszych rozmiarów. Przez to właśnie za każdym razem gdy jesteśmy przyjmowani na nowe stanowisko, albo do nowej firmy, przechodzimy właściwe szkolenie BHP.

Warszawa Praga to urokliwe miejsca, dobra łączność, stosunkowo niedrogie lokale mieszkalne, zieleń i centrum kultury

Osiedle Eskadra, Bemowo w Warszawie
Rynek nowoczesnych budynków w kraju można podzielić na dwie podstawowe strefy: Stolicę oraz resztę Polski. Warszawa mocno góruje nad resztą kraju zarówno w zakresie całkowitego zasobu terytorium innowacyjnej powierzchni mieszkalnej, jak też dzierżawionej powierzchni. Miasto Warszawa, mimo iż wporównaniu do pozostałych miast ma relatywnie wysoki współczynnik nasycenia mieszkaniami. Powstają tu nadal nowe mieszkania na Grochowie. Spośród rejonów stolicy, to Warszawa Praga utrzymuje wzrastające tempo na nowoczesne lokale mieszkalne.

W jakich zastosowaniach drewno jest wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie

dom z drewna
Drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, wykorzystywanym przez człowieka. Obecnie rola drewna w budownictwie nieco się zmniejszyła, ponieważ bardzo popularne stały się beton, cegły i pustaki, lecz w dalszym ciągu bez niego trudno byłoby sobie dać radę w niejednym przypadku. Na przykład drewno w dalszym ciągu stanowi podstawowy materiał używany przy skośnych dachach. Bez względu na to, czy na końcu na dach będzie kładziona blacha czy dachówka, to i tak wszystko co będzie się znajdować pod nimi jest zrobione właśnie z wysuszonych drewnianych elementów.

O jakich rzeczach powinno się wiedzieć planując wybudowanie domu?

budowa domu
Do niedawna jeszcze wielu ludzi budowało dom własną pracą. Należało zamówić kogoś do murowania, paru pomocników i w przeciągu paru miesięcy dom był postawiony. Oprócz tego właściciel wszystkiego pilnował, a nierzadko również uczestniczył w wielu pracach.

Prawo inwestycji budowlanych

Prawo
Każdy z nas prędzej czy później dochodzi do wniosku, że chciałby mieć własne mieszkanie a może nawet dom. Po podjęciu tej decyzji rozpoczyna się cały proces nabywania lub budowania nieruchomości. Mnóstwo ludzi obecnie decyduje się na kupienie lokalu od dewelopera. Niezależnie od tego, w której sytuacji jesteśmy należy zapoznać się z przepisami, jakie obowiązują w tej dziedzinie.

Nowelizacja wymagań akustycznych

perkusja
Z dniem 7 lipca br. weszła w życie nowelizacja Warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 marca 2009 r. (Dz.U. nr 56 poz. 461, rok 2009). Wymagania ochrony przed hałasem zostały poszerzone o zakres ochrony przed nadmiernym pogłosem. W zakresie tym ujęto również wymaganie uzyskania odpowiedniej zrozumiałości informacji, w tym szczególnie ważne - zrozumiałości akustycznych systemów bezpieczeństwa.

Wynajmujemy adwokata w Krakowie

Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów jest profesja adwokata. Pomoc prawników zawsze była bardzo pożądana. Ma to miejsce przede wszystkim dlatego że ”typowi” obywatele bez wykształcenia prawniczego nie znają i nie pojmują spraw wiążących się z prawem.

Odśnieżanie dachów

dachy
Obowiązek odśnieżania dachów należy do właściciela lub zarządcy budynku. Artykuł 61 pkt. 2 Prawa Budowlanego* nakazuje zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych i niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający śnieg. Mokry śnieg stanowi największe obciążenie. Podczas topnienia, warstwa o powierzchni 1 m kw. i grubości 15 cm może ważyć nawet 50 kg.

Nowelizacje ustawy - prawo budowlane

Paragraf
Od kiedy ceny mieszkań oraz działek zaczęły drastycznie spadać coraz większa liczba mieszkańców Polski decyduje się na zakup prywatnego lokum czy wybudowanie domu. Zwiastuny na kolejny rok wskazują, iż sytuacja nie bardzo się zmieni, a nawet ta teraźniejsza może się jeszcze pogłębiać.
1 2 3 4 5