Prawo budowlane

Inwestycje budowlane – regulacja spornych interesów sąsiedzkich

paragraf
Sąsiedzi mogą podnosić zarzuty dotyczące m.in. zmniejszenia nasłonecznienia – tzw. zacieniania – zasłaniania widoku, budowy blisko granicy z nieruchomością sąsiednią...

O czym przydałoby się pamiętać przy podpisywaniu dokumentów na roboty budowlane?

na placu budowy
Podpisując umowę na roboty budowlane musimy pamiętać o podstawowych założeniach prawnych, jakie staną się dla nas gwarancją poczucia bezpieczeństwa w sytuacji jakichś uchybień. Umowa na roboty budowlane musi zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje niebezpieczeństwo utraty zainwestowanego majątku lub też dużych kar pieniężnych. Do podstawowych elementów, jakie muszą się znaleźć w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne się zdaje określenie w tym miejscu, że umowa odnosi się do konkretnego efektu prac budowlanych, a nie tylko do starannego wykonywania prac.

Rodzaje podatku za wynajem mieszkania.

Ściana jak nowa
Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej bądź na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest mniej skomplikowaną formą rozliczenia podatku dochodowego. Jeżeli go wybierzemy trzeba złożyć stosowne oświadczenie o wyborze tej formy stosownemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Suma tego opodatkowania jest uzależniona od tego jak wysoki jest nasz przychód i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty uzyskania przychodu. Obliczamy go sami i płacimy, każdego miesiąca bądź co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni kolejnego miesiąca.

Szybciej powstaną obszary ograniczonego użytkowania

Nowelizacja przepisów budowlanych przyspieszy wydawanie uchwał sejmików samorządowych dotyczących powstania obszarów ograniczonego użytkowania dla obiektów, dla których jest wymagane opracowywanie oceny oddziaływania na środowisko.

O jakich rzeczach powinno się wiedzieć planując wybudowanie domu?

budowa domu
Jeszcze do niedawna wiele osób budowało dom własnymi siłami. Trzeba było zatrudnić kogoś do murowania, kilka osób do pomocy i w przeciągu paru miesięcy dom był postawiony. Oprócz tego właściciel sam dopilnowywał wszystkiego, a czasem także brał udział w wielu pracach.

Różnice w definicjach audytu jakości i inżyniera kontraktu. Co to jest, co je wyróżnia, kiedy są potrzebne?

kontrola
Przy wszystkich dużych pracach budowlanych niezbędny jest dogląd i dbałość o poprawne realizowanie zadania. Aby mieć możliwość bezbłędnego wykonania celu musimy przedsięwziąć odpowiednie kroki.

Warszawa Praga to urokliwe miejsca, dobra łączność, stosunkowo niedrogie lokale mieszkalne, zieleń i centrum kultury

Osiedle Eskadra, Bemowo w Warszawie
Rynek współczesnych budynków w kraju można rozdzieli na dwie główne strefy: Warszawę oraz pozostałą część kraju. Stolica mocno dominuje nad resztą kraju zarówno w temacie całościowego zasobu powierzchni nowoczesnej powierzchni mieszkalnej, jak również wynajmowanej powierzchni. Warszawa, mimo iż wzestawieniu do pozostałych miast posiada relatywnie duży współczynnik zagęszczenia mieszkaniami. Powstają tu nadal nowoczesne mieszkania na Grochowie. Wśród dzielnic stolicy, to Warszawa Praga utrzymuje rosnące tempo na nowe lokale mieszkalne.

Znakomicie dopracowane rozwiązania dla branży budowlanej

budowa domu
Polecane głównie przez doświadczonych ekspertów artykuły budowlane są ochoczo wybierane na rynku. Dzieje się tak, gdyż tworzone są z niezwykle trwałych materiałów. Ich znakomita jakość gwarantuje stałe utrzymywanie ich w świetnej kondycji. To w pewnym stopniu przekłada się na pokaźne zainteresowanie konsumentów, którzy od lat działają z zaangażowaniem w budowlance. Rewelacyjne cegły ceramiczne są proponowane zarówno na sztuki, ale i w dużych zestawach.

Odśnieżanie dachów

dachy
Obowiązek odśnieżania dachów należy do właściciela lub zarządcy budynku. Artykuł 61 pkt. 2 Prawa Budowlanego* nakazuje zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych i niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający śnieg. Mokry śnieg stanowi największe obciążenie. Podczas topnienia, warstwa o powierzchni 1 m kw. i grubości 15 cm może ważyć nawet 50 kg.

Nowelizacje ustawy - prawo budowlane

Paragraf
Od kiedy ceny nieruchomości oraz terenów zaczęły bardzo szybko spadać coraz większa liczba mieszkańców kraju stawia na zakup prywatnego mieszkania lub budowę domu. Zwiastuny na przyszły rok pokazują, że sytuacja nie bardzo się zmieni, a nawet ta istniejąca może się bardziej poszerzać.
1 2 3 4 5