Prawo budowlane

Praca powinna mijać zgodnie z zasadami bhp

rękawice
Musimy pilnować aby nasza odzież BHP spełniała wszystkie wymogi

Na każdym stanowisku pracy czekają na nas określone zagrożenia i niebezpieczeństwa, które musimy starać się usuwać do jak najmniejszych rozmiarów. Dlatego właśnie za każdym razem gdy jesteśmy zatrudniani na nowe stanowisko, albo do nowej firmy, odbywamy dobre szkolenie BHP.

Poszukujesz nieruchomości w Gdańsku? Zatrudnij dewelopera

kruszywo
W naszym kraju jest wiele wspaniałych miast, w których każdy ochoczo by zamieszkał - jednym z nich jest Gdańsk. Skoro jest to miejsce dość spore i popularne, na okrągło się rozrasta.

Opis kilku sposobów i metod na wykonanie murków w ogrodzie.

palisada betonowa
W ogrodach jednym z ważniejszych elementów są różnego rodzaju murki. Wykorzystuje się je w rozmaitych miejscach, na przykład do odgrodzenia czy podzielenia jakiegoś fragmentu terenu albo dla zabezpieczenia przed zsuwaniem się ziemi.

Prawnik pomaga online

Porady prawne
Porady prawne online zaczęły cieszyć się popularnością. Okazuje się, że wcale nie musisz korzystać z takich firm, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na najbardziej skomplikowany problem sądowy.

Budujesz dom? Sprawdź regulacje prawne

Prawo
Jeżeli kupujemy lub stawiamy dom powinniśmy dowiedzieć się jakie przepisy nad obowiązują. Jest to ważne, ponieważ każdy dokument podpisywany przy okazji inwestycji budowlanych powinien zgadzać się z przepisami. Gdy już dostaniemy wszelkie pozwolenia, projekty itp. nadchodzi czas, w którym zabieramy się do budowy. Powinniśmy zorientować się jak powinna być spisana umowa o roboty budowlane. Absolutnie musimy ją podpisać z ekipą.

Wynajmujemy adwokata w Krakowie

Jednym z bardziej potrzebnych zawodów jest zawód prawnika. Pomoc adwokatów od najdawniejszych czasów była bardzo pożądana. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego że „zwykli” ludzie bez wiedzy prawniczej nie znają i nie pojmują aspektów związanych z prawem.

W jakich zastosowaniach drewno jest wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie

dom z drewna
Drewno to jeden z najstarszych materiałów do budowy, wykorzystywanym przez człowieka. Aktualnie jego rola na budowach nieco się zmniejszyła, ponieważ dużą popularnością się cieszą cegły, pustaki i beton, ale w dalszym ciągu bez niego trudno by było sobie poradzić w niejednym przypadku. Na przykład drewno w dalszym ciągu stanowi podstawowy materiał używany przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy ostatecznie na dach będzie kładziona dachówka czy blacha, to i tak wszystko co znajdowało się będzie pod nimi jest zrobione właśnie z suchych drewnianych elementów.

Niezmiernie ważnym elementem w budowie domu jest konstrukcja dachu

Poddasze
W obecnych czasach każdy marzy o własnym domu. Wiele osób chciałoby mieć miejsce, w którym może cieszyć się czasem spędzonym z przyjaciółmi i po pierwsze odpocząć po ciężkim dniu pracy. Może być to ewidentnie powodem powstawania tak licznych domów wolnostojących.

Czym zajmuje się Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów?

Kodeksy
Znana z Francji organizacja fidic wymieniana jest wśród nienależących do rządu federacji, honorowanych przez ONZ oraz Bank Światowy jak i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Głównym celem, jaki stawiany jest przez fidic, jest promowanie bieżących spraw i zadań stawianych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Biorąc pod uwagę uznawane w obecnym czasie prawo własności nieruchomości można dostrzec zmiany w jego egzekwowaniu, szczególnie gdy przemyśli się owe prawo na przestrzeni zmieniających się w naszym kraju ustrojów.

Nowelizacja ustawy Prawo budowlane – 6 maja 2010

paragraf
Z dniem 6 maja 2010 roku weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. Z 2006 r. Nr 156, poz. 1118, z późn. zm.).
Sejm na wniosek Senatu uchwalił zmianę art. 49b ust. 2, który mówi o budowie obiektu budowanego bez zgłoszenia.
1 2 3 4 5