Prawo budowlane

Przewodnik po Prawie budowlanym

paragraf
Planując budowę domu lub innego obiektu budowlanego, należny postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niniejszy przewodnik po przepisach Prawa budowlanego powstał w oparciu o Ustawę z dnia 7 lipca 1994r. i późniejszymi zmianami.

Prawo budowlane: Rozdział 1 - Przepisy Ogólne

paragraf
Rozdział 1 Prawa budowlanego to 11 artykułów o znaczeniu ogólnym. Określa przedmioty normowane i nienormowane ustawą, wyjaśnienie pojęć, podstawowe wymogi dla obiektów budowlanych i liniowych...

Budynki gospodarcze

budynek gospodarczy
Budynki gospodarcze to budynki o funkcji niemieszkalnej, służące zwykle do przechowywania, magazynowania lub hodowli. Należą do nich: altany, wiaty, szklarnie.

Budowa budynku gospodarczego nie wymaga pozwolenia na budowę...

Porady prawne u specjalistów w stolicy Dolnego Śląska

Biznesmen
Kancelaria prawna "LEXPERTS" specjalizuje się w zawiłościach prawa gospodarczego oraz zawiłościach prawa polsko-niemieckiego.Oferujemy doradztwo prawne na najwyższym poziomie merytorycznym, zgodnie z naszą wiedzą i sztuką prawniczą, oraz międzynarodowymi standardami. Wśród naszych usług prawnych oferujemy takie jak obsługa prawna przedsiębiorstw, różnego typu inna pomoc prawna dla przedsiębiorstw, jak również usługi prawne i porady prawne dla klientów indywidualnych.

Rozporządzanie posiadłościami we Wrocławiu - czy się to opłaca? Z jakim niebezpieczeństwem wiąże się taka działalność?

ekipa budowlana
Działalność firm budowlanych obejmuje planowanie obiektów budowlanych (projekty budowlane i wykonawcze specjalności konstrukcyjnej oraz wielobranżowe), realizowanie ekspertyz budowlanych plus inwentaryzacji budynków, wyprowadzanie okresowych inspekcji obiektów budowlanych (przeglądy budowlane) i także zakładanie książek celów budowlanych. Są one jednobranżowe, ale wielozadaniowe.

Prace budowlane a prawo nieruchomości

dom jednorodzinny
Polskie reguły prawa przy budowie bywają dla ogromnej ilości zwykłych ludzi zanadto skomplikowane, aby samemu się w nich zorientować. Bywa, że w niezwykle drażliwej kwestii potrzebna jest również rada adwokata, czy doskonałego doradcy prawnego.

Zasady budowlane porozumienia fidic

ścianki działowe
Genezą informacji o zasadach stosowanych koniecznie jest zarządzenie ministra infrastruktury w kwestii warunków specjalistycznych, jakim winny odpowiadać zabudowania i ich lokalizacja. Obejmuje ono szczegółową listę Polskich Norm, mających znaczenie dla poprawności wykonania pomysłu budowlanego w świetle rozporządzeń polskiego przepisów budowlanych.

Do czego właściwie przydatny jest styropian? Jakie ma właściwości styropian? Czy warto z niego korzystać?

docieplanie ściany styropianem
Istnieją możliwości, aby płacić mniej za ogrzewanie. Żeby to osiągnąć trzeba spełnić jeden warunek, oznacza to, że prace termomodernizacyjne muszą być wykonywane w temperaturze wyższej niż zero stopni Celsjusza. Oszczędność gotówki na ogrzewaniu, a także ciepły dom na długi czas z nową, estetycznie wyglądającą elewacją zagwarantuje ocieplenie budynku dobrym styropianem.

Bardzo skuteczny i niedrogi materiał, który świetnie uszczelni i zaizoluje dach twojego budynku

styropapa
Jeżeli budujemy dom z pewnością pragniemy, by był on solidny a także spełniał wszystkie nasze wymagania. Jednym z najistotniejszych elementów, zaraz po fundamentach, jest dach. Przez niego najczęściej ucieka dużo ciepła, ale także to on chroni nas przed opadami na przykład deszczu czy też śniegu. Dobrze zrobiony dach powinien być szczelny tudzież będzie zaprojektowany tak, żeby uciekało przez niego możliwie najmniej ciepła. Czasami koszty związane z ogrzewaniem domu zwiększają się z powodu złej izolacji dachu.

Przeczytaj rady budowlane dotyczące remontu elewacji, a będziesz wiedział wszystko na ten temat!

elewacja bloku
Dostałeś w spadku dom po staruszkach, a może chcesz nabyć stary dom do reperacji? W chwili obecnej mnóstwo ludzi stawia na takie wyjście, bowiem jest dużo bardziej zyskowne.
1 2 3 4 5