Inwestycje

Masz zamiar zainwestować w nieruchomość?

zarządzanie najmem
Nie chciałbyś polegać na stare lata na państwowej emeryturze? Może najzwyczajniej w świecie posiadasz znaczną kasę i chciałbyś zainwestować ją jakoś? Zatem jest interesujące rozwiązanie! Przecież niezwykle skuteczne jest inwestowanie swoich pieniędzy na rynku mieszkaniowym.

Przyczyny sporów inwestora z generalnym wykonawcą

Ekipa budowlana
Po okresie stagnacji w sektorze inwestycji budowlanych zaobserwować można wyraźne ożywienie. Ustąpienie kryzysu gospodarczego, szybsze tempo rozwoju rynku oraz zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 zachęciły deweloperów do realizacji nowych przedsięwzięć...

Pragniesz powierzyć sprawy finansowe firmy specjaliście? Zatrudnij doradcę finansowego

doradca finansowy
Jedną z podstaw działalności firmy są jej finanse. To one dają siłę napędową do rozpoczynanych inwestycji czy wprowadzanych innowacji. Jest to sfera działalności, której trzeba poświęcać maksimum zaangażowania i w miarę potrzeb jej zarządzanie zlecać zaufanemu i wykwalifikowanemu pracownikowi. Prezesi mniejszych przedsiębiorstw, którzy w większości sami zarządzają swoją jednostką i samodzielnie są zmuszeni podejmować wszystkie decyzje, mogą skorzystać z pomocy z zewnątrz.

Normy prawa na których mają obowiązek poznać się biznesmeni mający firmy w branży budowlanej

budowa
Posiadanie spółki prosperującej w budowlance wymaga nie tylko przyjęcia do pracy wyspecjalizowanych pracowników i zakupienia najlepszej wartości użytkowej maszyn, aby we własnej dyscyplinie mieć możliwość poczuć się pewnie. Mianowicie, w takim samym stopniu istotne pozostaje to, aby poznać bardzo dobrze wszystkie unormowania z dziedziny prawa, jakie powiązane będą z prawem budowlanym.

Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych - porady dla tych którzy chcą rozpocząć

inwestycje
Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych jest dostępne dla każdego. Nawet jeżeli jesteś osobą początkującą, możesz dowiedzieć się, w jaki sposób inwestować na giełdzie. Wystarczy tylko trochę samozaparcia oraz dążenia do wiedzy, by skutecznie rozpocząć grać na giełdzie oraz zarabiać. Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką koniecznie powinno się zadbać, jeśli potrzebujemy grać na giełdzie, jest pozyskanie wiedzy na temat jej funkcjonowania. Bez tego nawet nie mamy co sprawdzać swoich sił w grze na giełdzie.

Inwestycje budowlane – regulacja spornych interesów sąsiedzkich

paragraf
Sąsiedzi mogą podnosić zarzuty dotyczące m.in. zmniejszenia nasłonecznienia – tzw. zacieniania – zasłaniania widoku, budowy blisko granicy z nieruchomością sąsiednią...

Jak pozyskać tanio nowe wyposażenie do naszej firmy?

klik
Prowadzenie prywatnej działalności ekonomicznej z pewnością jest przetestowanym sposobem na wytwarzanie przez nas zysku. Sytuacja, gdy jesteśmy prezesami danej jednostki jest natomiast dla nas sporym wyzwaniem. Na pewno w sporej mierze polegamy na wiedzy i doświadczeniu naszych pracowników, natomiast do każdych z relacji zawsze powinniśmy podchodzić z określoną dozą dystansu.

Czy Warszawa to wartościowe miejsce na inwestowanie w nieruchomości?

Inwestycje, nieruchomości
Stale rozrastający się rynek nieruchomości przyciąga nowych inwestorów, którzy wkładają swój dorobek w nieruchomości. Oprócz inwestorów kupują również osoby nie mające praktycznej wiedzy na rynku nieruchomościami i nie znające zasad w nim panujących. Jednakże bardzo często ich decyzje są na tyle roztropne i przemyślane, a założona działalność przynosi zyski, iż należałoby zadać sobie podstawowe pytanie - jak to możliwe?

Ochrona środowiska na placu budowy

Pamiętajmy o ochronie zwierząt
W dzisiejszych czasach prężnego rozwoju cywilizacji i powstających na każdym kroku nowych technologii, ochrona przyrody, to nie tylko indywidualne postępowanie każdego obywatela, ale szeroki zakres działań normowanych przez prawo, mający na celu zapobieganie niszczeniu otaczającego nas środowiska naturalnego. Na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać realizując swoją prywatną inwestycję, by nie działać nieświadomie przeciw prawu?

Budowa nowych dróg a wykup nieruchomości

budowa drogi
Budowa dróg w Polsce to proces bardzo skomplikowany i budzący wiele emocji. Nieustanny, lawinowy wzrost ilości samochodów, kilkunastoletnia przerwa w budowie nowych dróg czy wreszcie kilkudziesięcioletnie zaniedbania remontowe doprowadziły do sytuacji, gdzie większość polskich dróg wymaga remontu. Polska sieć drogowa wymaga także natychmiastowych działań mających na celu tworzenie nowych połączeń, zwłaszcza tych o zwiększonej przepustowości...
1 2