Inwestycje

Inwestycje budowlane – regulacja spornych interesów sąsiedzkich

paragraf
Sąsiedzi mogą podnosić zarzuty dotyczące m.in. zmniejszenia nasłonecznienia – tzw. zacieniania – zasłaniania widoku, budowy blisko granicy z nieruchomością sąsiednią...

Normy prawa na których mają obowiązek poznać się biznesmeni mający firmy w branży budowlanej

budowa
Posiadanie firmy prosperującej w budowlance domaga się nie jedynie przyjęcia do pracy kompetentnych pracowników oraz posiadania najlepszej wartości użytkowej sprzętów, by w swojej branży posiadać możliwość poczuć się bezpiecznie. Otóż, tak samo ważne będzie to, by poznać bardzo dobrze każde unormowania prawne, które powiązane będą z prawem budowlanym.

Masz zamiar zainwestować w nieruchomość?

zarządzanie najmem
Nie chcesz polegać na stare lata na państwowej emeryturze? Może najzwyczajniej masz sporą kasę i chciałbyś zainwestować ją w odpowiedni sposób? Zatem jest ciekawe rozwiązanie! Przecież niezwykle efektywne jest inwestowanie swoich pieniędzy na rynku mieszkaniowym.

Zarządzanie nieruchomościami realizuje kilka biur nieruchomości w Warszawie

klucze
Nieruchomości, od kilku lat są bardzo aktywnie nabywane przez wiele osób prywatnych, ale również przez przedsiębiorstwa, które chcą w ten sposób lokować środki finansowe. Jest to spowodowane tym, iż inwestowanie w nieruchomości, przeważnie przekłada się na gromadzenie zysków. Jest to przecież inwestycja w obiekt budowlany, jaki na dystansie kilku lat będzie mógł nieustannie generować zyski z racji wynajmu, albo również umożliwi jeden raz zdobyć pokaźną kwotę, poprzez sprzedaż w odpowiednim czasie, gdy wartość obiektu znacznie wzrośnie.

Przyczyny sporów inwestora z generalnym wykonawcą

Ekipa budowlana
Po okresie stagnacji w sektorze inwestycji budowlanych zaobserwować można wyraźne ożywienie. Ustąpienie kryzysu gospodarczego, szybsze tempo rozwoju rynku oraz zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 zachęciły deweloperów do realizacji nowych przedsięwzięć...

Jak pozyskać tanio nowe wyposażenie do naszej firmy?

klik
Prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej z pewnością jest przetestowanym sposobem na wytwarzanie przez nas zysku. Sytuacja, kiedy jesteśmy prezesami danej organizacji jest jednak dla nas poważnym wyzwaniem. Rzecz jasna w znaczącej mierze polegamy na wiedzy i doświadczeniu naszych współpracowników, jednakże do każdych z relacji zawsze jesteśmy zobowiązani podchodzić z pewną dozą dystansu.

W jaki sposób dobrze inwestować swoje oszczędności?

pieniądze
Niewątpliwie większość z nas posiada przynajmniej minimalne oszczędności, które trzymamy zwykle „na czarną godzinę”. Jest to naturalnie bardzo mądre podejście, bo przecież przyszło nam żyć w czasach, kiedy to rozmaite trudności finansowe mogą na nas spadać kompletnie niespodziewanie, a takie właśnie oszczędności nierzadko mogą wówczas być niezwykle przydatne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że mimo wszystko wielu ludzi podchodzi do takiego oszczędzania w niezbyt odpowiedni sposób, tym samym marnując ogromny potencjał jaki tkwi w zbieranych przez siebie pieniądzach.

Budowa nowych dróg a wykup nieruchomości

budowa drogi
Budowa dróg w Polsce to proces bardzo skomplikowany i budzący wiele emocji. Nieustanny, lawinowy wzrost ilości samochodów, kilkunastoletnia przerwa w budowie nowych dróg czy wreszcie kilkudziesięcioletnie zaniedbania remontowe doprowadziły do sytuacji, gdzie większość polskich dróg wymaga remontu. Polska sieć drogowa wymaga także natychmiastowych działań mających na celu tworzenie nowych połączeń, zwłaszcza tych o zwiększonej przepustowości...

Giełda dla początkujących nie powinna okazać się trudna

Na giełdzie
Trzeba inwestować na giełdzie. Gdy tylko posiadamy jakieś nieduże oszczędności i pragniemy je zwiększyć, to należy się namyślić, czy idealnym miejscem do tego nie będzie giełda. Możemy rozłożyć nasze oszczędności w przeróżnych spółkach, a potem spokojnie patrzeć na to jak systematycznie wzrastają, nie denerwując się niewielkimi zmianami.

Ochrona środowiska na placu budowy

Pamiętajmy o ochronie zwierząt
W dzisiejszych czasach prężnego rozwoju cywilizacji i powstających na każdym kroku nowych technologii, ochrona przyrody, to nie tylko indywidualne postępowanie każdego obywatela, ale szeroki zakres działań normowanych przez prawo, mający na celu zapobieganie niszczeniu otaczającego nas środowiska naturalnego. Na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać realizując swoją prywatną inwestycję, by nie działać nieświadomie przeciw prawu?
1 2