Dom
Agent

Jak rozliczyć pit 11? Co może być w tym bardzo przydatne? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć?

Pit 11 jest informacją o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy, powinna być ona wystawiona przez płatników i dostarczona podatnikowi, a także urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla tych podatników z terminem do końca lutego kolejnego roku podatkowego.


Jak rozliczyć pit 11? Co może być w tym bardzo przydatne? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć?

Firmy zatrudniające ludzi, które odpowiadają za pit za 2016 muszą skorzystać z formularza pit 11 z numerem 23, jaki przygotowuje się w stosunku do przychodów oraz dochodów otrzymanych od dnia 1 stycznia 2016.

O czym musimy pamiętać rozliczając swój PIT, aby nie posiadać później kłopotów z urzędem skarbowym?

prezes
Czy pragniemy, czy nie, podatki uiszczać powinniśmy. Tak było w przeszłości, tak jest teraz i tak pewnie będzie w przyszłości. Zwykły człowiek, chociażby chciał, to i tak niczego z tym nie zrobi.

O czym musimy pamiętać rozliczając swój PIT, aby nie posiadać później kłopotów z urzędem skarbowym?

darmowy

W jaki sposób zostać tłumaczem - informator

Zawód tłumacza nie jest dla wszystkich i nie każdy może zostać tłumaczem.


W jaki sposób zostać tłumaczem - informator

Zastanów się, czy pasują ci całe godziny spędzone przed kompem, mozolne sprawdzanie swej pracy po raz setny z kolei, szukanie odpowiednika jednego tylko wyrażenia przez parę godzin.

Nowelizacje ustawy - prawo budowlane

Paragraf
Od kiedy ceny lokali oraz działek zaczęły dramatycznie spadać coraz większa liczba mieszkańców Polski stawia na kupno własnego mieszkania lub budowę domu. Zapowiedzi na przyszły rok wskazują, że sytuacja nie bardzo się zmieni, a nawet ta teraźniejsza może się jeszcze pogłębiać.

Chcesz kupić lokum – teraz jest na to czas

kuchnia
Każda osoba w pewnym momencie życia podejmuje decyzję o kupnie własnego lokum. Wiąże się to ze sporą dawką nerwów, ogromną ilością biurokracji, lecz musimy przez to przejść, bo satysfakcja jaką poczujemy dostając klucze do własnych czterech kątów jest gigantyczna. Jak zacząć poszukiwania wymarzonego mieszkania? Na pewno od wyszukiwarki i wpisania: "wrocław nowe mieszkania". Co robić dalej omawia artykuł.

Pożyczka w SKOK-ach

Pożyczka SKOK to temat który poruszymy się w tej publikacji. Jeśli należysz do SKOK pożyczki będą tańsze, więc jeśli pragniesz gotówki, a jesteś już klientem SKOK należało by przyjrzeć się tą formą pozyskania środków do życia.

Kredyty hipoteczne

W tym poście powiemy sobie możliwości pozyskania środków na upragniony dom lub mieszkanie, albo konsolidację kredytów. Takie sprawy jak wiemy bywają dość kosztowne dlatego też różne instytucje bankowe lub spółdzielnie takie jak kasy SKOK chcą pomóc swoim klientom. W tym wpisie jednak skupimy się na tym co umożliwia nam SKOK kredyt hipoteczny.

W jakich zastosowaniach drewno jest wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie

dom z drewna
Drewno to jeden z najstarszych materiałów do budowy, jakie wykorzystuje człowiek. Obecnie jego rola na budowach nieco się zmniejszyła, gdyż bardzo popularne stały się beton, cegły i pustaki, lecz w dalszym ciągu bez niego trudno by było sobie poradzić w wielu przypadkach. Na przykład drewno w dalszym ciągu stanowi podstawowy materiał używany przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy na końcu na dach położna będzie dachówka czy blacha, to i tak wszystko co będzie się znajdować pod nimi jest zrobione właśnie z wysuszonych elementów z drewna.

Niezmiernie ważnym elementem w budowie domu jest konstrukcja dachu

Poddasze
W obecnych czasach każdy człowiek marzy o prywatnym domu. Mnóstwo osób chciałoby mieć miejsce, w którym może cieszyć się czasem spędzonym z znajomymi i w szczególności odprężyć się po ciężkim dniu pracy. Jest to niezaprzeczalnie powodem powstawania tak wielu osiedli domków jednorodzinnych.

Przeczytaj rady budowlane dotyczące remontu elewacji, a będziesz wiedział wszystko na ten temat!

elewacja bloku
Dostałeś w spadku dom po staruszkach, a może chcesz nabyć stary dom do reperacji? W chwili obecnej mnóstwo ludzi stawia na takie wyjście, bowiem jest dużo bardziej zyskowne.