Spółki

Reprezentacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w umowie z członkiem zarządu

negocjacje biznesowe
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nierzadko wchodzi w rozmaite relacje z reprezentującymi ją członkami zarządu. Zgodnie z przepisem art. 210 § 1 k.s.h. w umowie między spółką a członkiem zarządu oraz w sporze z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza lub pełnomocnik powołany uchwałą zgromadzenia wspólników. Przywołany przepis ustanawia wyjątek od ogólnej zasady, w myśl której zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje ją na zewnątrz.

Czym jest faktoring i do kogo jest kierowana tego typu usługa?

panorama - pieniądze
Wiele spółek, jakie zajmują się przykładowo sprzedażą różnorodnych towarów, musi czekać na opłacenie swych faktur przez czas nawet paru miesięcy. Jest to legalne, jednak nie usprawnia to funkcjonowania spółki, ponieważ ma zły wpływ na płynność finansową konkretnej spółki.

Fundusz zalążkowy dla początkującej, bądź dopiero organizowanej spółki

Crowdfunding
Fundusze kapitału zalążkowego są właściwym źródłem kapitału dla początkującej, względnie dopiero zawiązywanej spółki, która nie jest w stanie zdobyć kredytu bankowego ze względu na brak gwarancji i brak przeszłości kredytowej, a uzyskanie środków z rynku giełdowego nie jest realne ze względu na relatywnie niewielką sumę potrzebnego kapitału.

Pomysł na biznes

Pieniądze na dłoni
O tym jak duże zapotrzebowanie jest na firmy sprzątające, mieliśmy okazję przekonać się w minionych latach. Kto przeważnie korzysta z ich usług?
Z reguły firmy wszelakich sektorów, które wolą powierzyć utrzymanie porządku profesjonalnej firmie. Dzięki temu oszczędzają czas a także finanse, a jednocześnie mogą skupić się na ważnych dla siebie zadaniach.

Załóż swoją firmę i zacznij zarabiać na siebie

Mocne wejście Twojej firmy
Własna działalność to w z całą pewnością osiągniecie. W końcu można uniezależnić się od szefa i tworzyć strategię działań w oparciu o własne koncepcje. Opcja otrzymania dotacji unijnych to całkiem kusząca perspektywa. Nie ma po co dłużej zwlekać – czas założyć firmę.