BHP

Zastosowanie ubrań roboczych

spodnie robocze
Wiele czynności potrzebuje właściwej garderoby, za pomocą której wykonywanie działań będzie pewne. Przystosowana odzież robocza, to fundament pewnej pracy, strzeże pracownika przed złym wpływem obcych składników i zranieniem organizmu.

BHP w pracy

BHP
Czy każdy zakład pracy powinien zatrudniać specjalistę ds. BHP? Przepisy i wymagania zakładają, że powinien.

Dlaczego należy odśnieżać dach?

dom
Natura w zimie zachwyca i tworzy malownicze krajobrazy. Śnieg otula drzewa, ulice, domy i…dachy. Aby jednak w spokoju cieszyć się urokami tej pory roku, zadbajmy o ich odśnieżanie!

Odśnieżanie dachów

dachy
Obowiązek odśnieżania dachów należy do właściciela lub zarządcy budynku. Artykuł 61 pkt. 2 Prawa Budowlanego* nakazuje zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych i niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający śnieg. Mokry śnieg stanowi największe obciążenie. Podczas topnienia, warstwa o powierzchni 1 m kw. i grubości 15 cm może ważyć nawet 50 kg.

Dlaczego bhp jest tak ważne dla każdej firmy i każdego zatrudnionego? Czego jesteśmy w stanie się dowiedzieć na tego typu szkoleniu?

Kask BHP
Szkolenia bhp są nieodłączną dziedziną działania przedsiębiorstwa. Pracodawca nie może unikać tego przepisu, nie może doprowadzić do takiej sytuacji, iż zatrudniony nie ma odpowiedniej znajomości przepisów czy reguł bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Są wstępne szkolenia bhp, które powinny się odbyć jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Ich najbardziej istotnym celem jest zapewnienie zatrudnionemu wiedzy i koniecznych umiejętności, które są pomocne w pracy.

Organizowanie kwestii powiązanych z zakresem bhp

szkolenie bhp
Każdego przedsiębiorcę zatrudniającego pracowników wiążą przepisy związane z zapewnieniem należytych warunków pracy, również dokonaniem ogólnych norm BHP.
Znaczące jest, że zatrudnienie pracowników nie wywołuje niezbędności stworzenia dodatkowego stanowiska pracy, na którym zakres obowiązków zawierałby prowadzenie dokumentacji BHP.

Wózki widłowe - BHP pracy

wózek widłowy
Wszelkie transporty poziome powyżej 450 kg, powinny odbywać się przy pomocy elektrycznego wózka do transportu ręcznego - zgodnie ze zmianami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych. Normy prawne dotyczą również ręcznego podnoszenia ciężarów oraz regulują wartości dopuszczalnych mas ładunków...