Unia Europejska

W jaki sposób nareszcie rozkręcić swój biznes?

Pieniądze dla małych firm
Posiadam małą firmę, która ciągle się rozwija. Być może z tej przyczyny, iż bardzo dobrze znam się na interesach? Być może właśnie jest jest. Jednakże nigdy nie można sądzić, iż tylko chodzi właśnie o nas. Prawda jest taka, że aby mieć okazję rozwinąć własną firmę, należy najzwyczajniej w świecie nie obawiać się interesujących alternatyw.

Wstąpienie naszego kraju do Unii oznaczało rozmaite zmiany w dużej liczbie dziedzin

pieniądze
Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej generowało rozmaite zmiany w dużej liczbie dziedzin . Niektórych ludzi zjawiska te dotknęły osobiście, niektórym na przykład z tej okazji poprawiła się sytuacja w życiu. Istotnym następstwem było na przykład otwarcie granic dla Polaków, którzy od tamtej pory zaczęli gremialnie wyjeżdżać poza granice w celach zarobkowych. Dało to też znacznie większe niż wcześniej możliwości podróżowania z kraju do kraju, chociażby podczas wyjazdów na wczasy. W ten sposób odwiedzanie rozmaitych państw w Europie było dużo prostsze i przyjemniejsze, a formalności z tym połączone ograniczono do minimalnych ilości. Generalnie wstąpienie do Unii posiadało i nadal posiada swoich zwolenników i przeciwników. Bez wątpienia jednak przyniosło to duża liczbę korzyści, na przykład dla właścicieli firm.

Pojęcie i ochrona konsumenta w prawie unijnym

flaga Unii Europejskiej
W przeciwieństwie do wielu pojęć współczesnego prawa cywilnego, pojecie konsumenta nie ma swoich źródeł w prawie rzymskim.
Konsument to pojęcie nowe, wywodzące się z języka ekonomii, które dopiero stamtąd przeniknęło do legislacji. Członkostwo Polski w Unii Europejskiej sprawia, iż nieuzasadnione byłoby rozważanie norm prawa polskiego w oderwaniu od unijnego porządku prawnego.

Dotacje z Unii Europejskiej są OK!

pole
Czy Unia Europejska dała rolnikom w Polsce sporo dobrego? Ci farmerzy, którzy tak jakby zatrzymali się jeszcze w PRL-u zapewne myślą, że ta organizacja to zło. Jednak ten rolnik, który niejako jest nowoczesnym przedsiębiorcą, ogólnie maszeruje do przodu, z całą pewnością docenia bardzo duże walory Unii Europejskiej.