Prawo

Umowa o dzieło- roszczenia z tytułu rękojmi

ręka podająca kartkę papieru
Umowa o dzieło jest umową wzajemną, na mocy której przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, zaś zamawiający zobowiązuje się do jego odebrania oraz do zapłaty umówionego wynagrodzenia. Fakt odebrania dzieła bez zastrzeżeń nie powoduje, że zamawiający pozbawiony jest możliwości dochodzenia roszczeń zmierzających do przywrócenia ekwiwalentności świadczeń. W przypadku odebrania dzieła dotkniętego wadami zamawiającemu przysługują w szczególności roszczenia z tytułu rękojmi.

Powództwa przeciwegzekucyjne jako środki obrony merytorycznej w postępowaniu egzekucyjnym

prawo
Kodeks postępowania cywilnego obok trzech głównych rodzajów powództw w postępowaniu cywilnym przewiduje powództwa stricte dotyczące postępowania egzekucyjnego, umożliwiające podjęcie przez dłużnika bądź osobę trzecią merytorycznej obrony przeciwko niezgodnej z prawem egzekucji. Powództwa przeciwegzekucyjne uznawane są za powództwa o ukształtowanie prawa.

Jak prawidłowo zutylizować akta?

Recykling dokumentów
Należy mieć na uwadze, że jeżeli masz firmę, musisz we wszystkich przypadkach dbać o wszystkie dokumenty. Co do tego ciężko mieć wątpliwości - niezadbanie o dokumenty bardzo źle świadczy o nas samych. A zresztą fakty są takie, iż w wielu przypadkach to jest tak, że za brak należytego nadzoru możemy ponieść karę pieniężną! Dużo bardziej odpowiednim wyjściem jest to by po prostu korzystać z usług takich firm, które zajmują się utylizacją dokumentów.

W internecie wyszukamy dużo trafień dla słów księgowa Olsztyn

u księgowej
Zbliża się okres, kiedy każdy powinien rozliczyć się z urzędem skarbowym, dlatego nawet jednostki, które na co dzień nie korzystają z usług księgowych, od razu tej pomocy wymagają przy wypisywaniu pita. Dlatego właśnie sporym powodzeniem raduje się obecnie zestawienie księgowa - Olsztyn, starczy że wprowadzimy ją w miejsce wyszukiwarki, a szybko pojawi nam się nawet kilkaset wyników. Należy zaznaczyć, że mamy szansę także poszukać opinii o danych księgowych, przez co będziemy mogli wziąć taką, która będzie cieszyła się sporą popularnością, bo to będzie świadczyło o jej odpowiednim podejściu do wypełnianego zawodu.

Codzienne problemy ludzi w dzisiejszym świecie – w czym pomoże dobry prawnik Rzeszów.

prawo
Niestety, ale dzisiejsza rzeczywistość bywa bardzo skomplikowana. Wiele osób zmuszonych jest do radzenia sobie ze złożonymi sytuacjami życiowymi, które relatywnie ciężko jest rozwiązać, jeśli nie zna się istniejących przepisów prawa. Podjęcie złej decyzji może finalnie doprowadzić do niekiedy dotkliwych konsekwencji prawnych, jakie w skrajnych przypadkach mogą zrujnować finanse człowieka, a nawet jego życie osobiste.

Prawnik pomaga online

Porady prawne
Porady prawne online odniosły wielki sukces. Od chwili wprowadzenia się do cyberprzestrzeni wcale nie jesteśmy zmuszeni chodzić do takich przybytków, jak kancelaria prawna, żeby dostać radę nawet na najbardziej skomplikowany problem prawny.

A czy ty myślisz o swojej emeryturze?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Świadczenia emerytalne to rodzaj bezpieczeństwa na przyszłość o charakterze wynagrodzenia pieniężnego dla dla osób w wieku emerytalnym, które nie są w stanie brać udział już pracy zarobkowej. Wiele lat temu nazywano ją renta starcza.

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swojej własności odpowiednio do przepisów prawa z pomocą sądu lub bez niej. W nadziei ściągnięcia należności zwykle zleca się odzyskanie długów przedsiębiorstwom zatrudniającym fachowców w tej dziedzinie. Firma windykacyjna ma zasób wiedzy i praktykę niezastąpione do sprawnego przeprowadzenia udanej windykacji.

Porady prawne dla firm

Paragraf
Kancelaria prawna LEXPERTS jest to kancelaria prawa gospodarczego, jak również kancelaria prawna polsko-niemiecka, która specjalizuje się w zawiłościach prawa gospodarczego oraz zawiłościach prawa polsko-niemieckiego.

Porady prawne u specjalistów w stolicy Dolnego Śląska

Biznesmen
Kancelaria prawna "LEXPERTS" specjalizuje się w zawiłościach prawa gospodarczego oraz zawiłościach prawa polsko-niemieckiego.Oferujemy doradztwo prawne na najwyższym poziomie merytorycznym, zgodnie z naszą wiedzą i sztuką prawniczą, oraz międzynarodowymi standardami. Wśród naszych usług prawnych oferujemy takie jak obsługa prawna przedsiębiorstw, różnego typu inna pomoc prawna dla przedsiębiorstw, jak również usługi prawne i porady prawne dla klientów indywidualnych.
1 2 3 4 5