Prawo

Regulamin pracy

praca
Prawo pracy to dział prawa, który odnosi się do stosunków pracy między pracodawcą a pracownikiem oraz obejmuje przepisy dotyczące organizacji pracodawców i pracowników, sporów zbiorowych, a także udziału pracowniczego i dialogu w zbiorowych stosunkach pracy.

Zeznania świadków w postępowaniu cywilnym

sąd
Dowód z zeznań świadków większości z  nas kojarzą się z postępowaniem w sprawach karnych. Jednak także w postępowaniu cywilnym stanowi on bardzo znaczący środek dowodowy. Jest on ściśle określony w przepisach kodeksu postępowania cywilnego. Jakie reguły przewidział ustawodawca w postępowaniu cywilnym i jak przebiega przeprowadzanie tego dowodu?

Mediacja w postępowaniu cywilnym

Prawo
Coraz częściej wykorzystywane są alternatywne metody rozpoznawania sporów. UNCITRAL (komisja ONZ ds. międzynarodowego prawa handlowego) przyjęła ustawę modelową o międzynarodowej koncyliacji handlowej w 2002r., co oznacza, że owa tematyka jest bardzo istotna na polu prawa międzynarodowego. Jak wygląda mediacja w postępowaniu cywilnym?

Elektroniczne postępowanie upominawcze – ogólne uwagi

sąd
Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało unormowane w art. 50528 – 50537 Kodeksu postępowania cywilnego jako odrębne postępowanie w sprawach o zapłatę, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego. Założeniem na jakim oparto wprowadzenie tego rodzaju postępowania było, przede wszystkim, sprawniejsze rozpoznawanie spraw, a co za tym idzie odciążenie wymiaru sprawiedliwości w zakresie drobnych i nieskomplikowanych spraw.

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

prawo
Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swoich należności w zgodzie z przepisami prawa z pomocą sądu lub bez niej. W nadziei ściągnięcia należności na ogół zleca się odebranie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezastąpione do skutecznego zrealizowania udanej windykacji.

Ochrona zbiorowego interesu konsumentów - analiza pojęcia na tle orzecznictwa

Zakupy w hipermarkecie
Określenie, czym jest zbiorowy interes konsumentów ma kluczowe znaczenie, jednakże nie jest to zadanie proste z uwagi na brak zdefiniowania tego pojęcia przez ustawodawcę. Ograniczył się on jedynie do stwierdzenia w art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów, że „nie jest zbiorowym interesem konsumentów suma indywidualnych interesów konsumentów”.

Nie łam prawa budowlanego

dom
Urodziliśmy się w czasach, kiedy to rozmaite prawa i przepisy mogą regulować bardzo wiele obszarów ludzkiego życia. Wielu z nas najzwyczajniej już,do tego przywykło chociaż trudno jest nie zgodzić się co do tego, że w wielu różnych sytuacjach potrafi to być naprawdę bardzo irytujące.

W internecie wyszukamy dużo trafień dla słów księgowa Olsztyn

u księgowej
Nadchodzi okres, kiedy każdy powinien rozliczyć się z urzędem skarbowym, przez to nawet jednostki, które zwyczajnie nie używają z pomocy księgowych, nagle tej pomocy potrzebują przy wypisywaniu rozliczenia. Dlatego właśnie wielkim powodzeniem cieszy się teraz fraza księgowa - Olsztyn, starczy że wpiszemy ją w miejsce wyszukiwarki, a szybko pojawi nam się nawet kilkadziesiąt wyników. Należy wiedzieć, że mamy szansę także wyszukać zdań o danych księgowych, przez co będziemy mieli szansę wybrać taką, która będzie cieszyła się największą popularnością, bo to będzie świadczyło o jej odpowiednim podejściu do wypełnianego zawodu.

Windykacja internetowa

Windykacja należności
Zadłużenia okazują się dziś dość sporym problemem dla dużej liczby osób, zarazem tych, które pożyczyły choćby gotówkę, jak a, także tych, które nadzwyczaj chcą ściągnąć dany dług. Z takiego właśnie powodu w dzisiejszych czasach dosyć użyteczne bywają często usługi zajmujące się windykacją rozmaitych pewnych długów, które banalnie i skutecznie pomagają rozwiązać pewne problemy w tym właśnie zakresie.
1 2 3 4 5