Prawo

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to nic innego jak próba odebrania swojej własności odpowiednio do przepisów prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń zwykle przekazuje się odebranie długów przedsiębiorstwom zatrudniającym fachowców w tej działalności. Firma windykacyjna ma umiejętności i praktykę niezbędne do efektywnego przeprowadzenia udanej windykacji.

Codzienne problemy ludzi w dzisiejszym świecie – w czym pomoże dobry prawnik Rzeszów.

prawo
Niestety, ale dzisiejsza rzeczywistość bywa mocno skomplikowana. Wiele osób zmuszonych jest do radzenia sobie ze złożonymi sytuacjami życiowymi, jakie względnie ciężko jest rozwiązać, jeśli nie zna się istniejących przepisów prawa. Podjęcie niewłaściwej decyzji może finalnie doprowadzić do niekiedy przykrych konsekwencji prawnych, jakie w skrajnych sytuacjach mogą zrujnować finanse danej osoby, a nawet jej życie osobiste.

Windykacja internetowa

Windykacja należności
Zadłużenia okazują się dziś dość ogromnym problemem dla dużej ilości osób, zarówno tych, które pożyczyły choćby gotówkę, jak a, także tych, jakie nadzwyczaj chcą ściągnąć konkretny dług. Z takiego właśnie powodu w dzisiejszych czasach dosyć użyteczne okazują się najczęściej usługi interesujące się windykacją różnych określonych długów, które banalnie jak również skutecznie pomagają rozwiązywać określone kłopoty w tym właśnie zakresie.

Elektroniczne postępowanie upominawcze – ogólne uwagi

sąd
Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało unormowane w art. 50528 – 50537 Kodeksu postępowania cywilnego jako odrębne postępowanie w sprawach o zapłatę, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego. Założeniem na jakim oparto wprowadzenie tego rodzaju postępowania było, przede wszystkim, sprawniejsze rozpoznawanie spraw, a co za tym idzie odciążenie wymiaru sprawiedliwości w zakresie drobnych i nieskomplikowanych spraw.

Opłaty koncesyjne w prawie energetycznym

komornik
Na podstawie art. 34 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 rok Prawo energetyczne (Dz. U. 2006 Nr 89 poz. 625 t. j. z późn. zm.) (zwana dalej prawo energetyczne) przedsiębiorstwo energetyczne posiadające ważną koncesje zobowiązane jest dokonywać opłat za jej udzielenie. Opłaty te mają charakter periodyczny. Uiszczane są co roku.

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

prawo
Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

Nie łam prawa budowlanego

dom
Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to różnego rodzaju prawa i przepisy mogą regulować sporo dziedzin naszego życia. Wielu z nas zwyczajnie się do tego przyzwyczaiło choć nie sposób zaprzeczyć temu, że w niektórych sytuacjach może to być po prostu bardzo denerwujące.

Normy prawa na których mają obowiązek poznać się biznesmeni mający firmy w branży budowlanej

budowa
Posiadanie spółki prosperującej w budowlance domaga się nie tylko przyjęcia do pracy kompetentnych robotników i zakupienia najlepszej wartości użytkowej sprzętów, by we własnej branży posiadać możliwość poczuć się pewnie. Mianowicie, tak samo ważne jest to, żeby znać wyjątkowo dobrze wszystkie ustalenia z dziedziny prawa, które połączone będą z prawem budowlanym.

Zastosowanie ubrań roboczych

spodnie robocze
Mnóstwo czynności wymaga właściwej garderoby, za sprawą której realizowanie działalności będzie bezpieczne. Przystosowana odzież robocza, to podłoże pewnej pracy, strzeże pracownika przed szkodliwym wpływem zewnętrznych elementów i zadraśnięciem ciała.

Umowa factoringu

Pieniądze, Euro
Factoring, wykształcony w drodze praktyki działalności instytucji finansowych, jest to alternatywny sposób zapewniania przez przedsiębiorców obrotowych środków finansowych, a także zabezpieczenia przed nieściągalnością należności z tytułu zawieranych transakcji.
1 2 3 4 5