Prawo

Sędzia- profesja z przyszłością

obraz przedstawiający prawników
Z pewnością wielu tegorocznych abiturientów ma już za sobą wybór kierunki studiów. Ale nie wszyscy są w rzeczywistości do końca pewni, którą drogą będą kroczyć w dorosłym życiu. Młodzi ludzie wiedzą doskonale, że jest to pierwsza tak istotna decyzja w ich życiu, dlatego są tą kwestią bardzo zdenerwowani. Nie warto w takim momencie naciskać na nasze dzieci. Powinny one samodzielnie decydować o swojej przyszłości, nawet jeśli ich decyzja jest naszym zdaniem błędna.

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

prawo
Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swoich należności odpowiednio do przepisów prawa przy udziale sądu lub bez. W nadziei ściągnięcia należności bardzo często zleca się odebranie długów przedsiębiorstwom zatrudniającym fachowców w tej dziedzinie. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezastąpione do sprawnego zrealizowania udanej windykacji.

Opłaty koncesyjne w prawie energetycznym

komornik
Na podstawie art. 34 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 rok Prawo energetyczne (Dz. U. 2006 Nr 89 poz. 625 t. j. z późn. zm.) (zwana dalej prawo energetyczne) przedsiębiorstwo energetyczne posiadające ważną koncesje zobowiązane jest dokonywać opłat za jej udzielenie. Opłaty te mają charakter periodyczny. Uiszczane są co roku.

Ewidencja majątku i inwentaryzacja środków

Księgowość
Obecnie duże ilości kłopotów ze sprawami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni specjaliści, dzięki którym firma może zaoszczędzić cenny czas oraz nieraz duże sumy pieniędzy. Niektóre z nich mogą pomóc choćby w inwentaryzacji środków. Inwentaryzację środków trwałych dobrze przeprowadzić mniej więcej raz na cztery lata, potrzeba się przy tym silnie przyłożyć do sprawy, aby tego rodzaju inwentaryzację przeprowadzić dobrze. Różnorodne usługi tak zwanego outsourcing inwentaryzacyjnego polecane są w szczególnie mocno wszystkim przedsiębiorstwom sieciowym przykładowo placówkom handlowym (sklepy, hipermarkety), hotelom, bankom, placówkom medycznym bądź tym edukacyjnym. W światowej dobie niezwykłego pośpiechu oraz ciągłego zabiegania nieraz czasami zdecydować się na dane usługi firm, zajmując się taką inwentaryzacją. Podejmowanie tego typu decyzji nigdy nie okazuje się zbyt łatwe. Aby perfekcyjnie dokonać wyboru, potrzeba zdecydować się na to, której firmie dobrze zaufać. Trzeba dowiedzieć się również czegoś więcej na temat inwentaryzacji środków.

Zakazane reklamy

led
Przedsiębiorstwo chcąc sprzedać swoje produkty bądź usługi musi zachęcić klientów do ich nabycia. Zgodnie z powiedzeniem „reklama jest dźwignią handlu” nawet droższy produkt tej samej jakości ma szansę znaleźć nabywcę jeśli będzie odpowiednio promowany. Jakimi zasadami powinni kierować się przedsiębiorcy, aby ich reklama nie naruszała prawa?

Mediacja w postępowaniu cywilnym

Prawo
Coraz częściej wykorzystywane są alternatywne metody rozpoznawania sporów. UNCITRAL (komisja ONZ ds. międzynarodowego prawa handlowego) przyjęła ustawę modelową o międzynarodowej koncyliacji handlowej w 2002r., co oznacza, że owa tematyka jest bardzo istotna na polu prawa międzynarodowego. Jak wygląda mediacja w postępowaniu cywilnym?

Windykacja internetowa

Windykacja należności
Zadłużenia okazują się obecnie dość ogromnym problemem dla ogromu osób, zarówno tych, jakie pożyczyły chociażby gotówkę, jak jak również tych, które nadzwyczaj chcą ściągnąć poszczególny dług. Z tego właśnie powodu w dzisiejszych czasach dosyć użyteczne bywają z reguły usługi ciekawe się windykacją różnych pewnych wierzytelności, jakie banalnie oraz skutecznie pomagają rozwiązywać pewne problemy w takim właśnie zakresie.

Powództwa przeciwegzekucyjne jako środki obrony merytorycznej w postępowaniu egzekucyjnym

prawo
Kodeks postępowania cywilnego obok trzech głównych rodzajów powództw w postępowaniu cywilnym przewiduje powództwa stricte dotyczące postępowania egzekucyjnego, umożliwiające podjęcie przez dłużnika bądź osobę trzecią merytorycznej obrony przeciwko niezgodnej z prawem egzekucji. Powództwa przeciwegzekucyjne uznawane są za powództwa o ukształtowanie prawa.

Nowa ustawa o kredycie konsumenckim

paragraf
18 grudnia 2011 r. weszła w życie nowa ustawa o kredycie konsumenckim. Warto przyjrzeć się bliżej jej uregulowaniom, które znacznie odbiegają od znajdujących się w poprzedniej ustawie, z dnia 20 lipca 2001 roku.
1 2 3 4 5