Prawo

Kilometrówka to dobry sposób dla wielu właścicieli firm na oszczędzenie pieniędzy, jeśli używają w pracy własnego samochodu

leki
Bardzo wielu przedsiębiorców nieustannie jest w rozjazdach. Związane jest to naturalnie z ich działalnością. Jeśli posiadają oni pojazd, który nie jest zapisany jako własność przedsiębiorstwa, a należy {na przykład|na ten przykład|np.

W jaki sposób znaleźć dobrą kancelarię prawną?

prawo
W dzisiejszych czasach zasady postępowania prawnego niezwykle często okazują się dla wielu zwykłych osób za bardzo pokomplikowane. Co zrobić, gdy ktoś znajduje się w sytuacji niekomfortowej z prawnego punktu widzenia, ma problemy z pozwem albo przykładowo z alimentami? Zazwyczaj popularna kancelaria prawna w mieście może służyć tu dużą pomocą.

Prawo gospodarcze Wrocław może nam zaprezentować

Domek na działce
Nieraz jest tak, że poszukujemy kogoś, kto będzie odpowiednio się znać na różnych aspektach prawa, ponieważ jedynie wtenczas będziemy posiadali świadomość, że wszystko uda się po własnej wizji.

Windykacja internetowa

Windykacja należności
Zadłużenia okazują się teraz dosyć wielkim problemem dla dużej liczby osób, zarazem tych, jakie pożyczyły chociażby gotówkę, jak i tych, jakie szeroko pragną ściągnąć konkretny dług. Z takiego właśnie powodu w dzisiejszych czasach dość użyteczne bywają najczęściej usługi ciekawe się windykacją rozmaitych określonych wierzytelności, które prosto oraz skutecznie pomagają rozwiązywać pewne kłopoty w tym właśnie zakresie.

Prawne aspekty budowy

Prawo
Planujesz postawić nieruchomość. O czym trzeba nie zapominać? To proste. Po pierwsze, selekcja i opłacenie odpowiedniego terenu. Secundo, opłacenie architekta i zrobienie precyzyjnych planów inwestycji, wliczając dostęp do zasilania, gazu i innych istotnych udogodnień.

Mediacja w postępowaniu cywilnym

Prawo
Coraz częściej wykorzystywane są alternatywne metody rozpoznawania sporów. UNCITRAL (komisja ONZ ds. międzynarodowego prawa handlowego) przyjęła ustawę modelową o międzynarodowej koncyliacji handlowej w 2002r., co oznacza, że owa tematyka jest bardzo istotna na polu prawa międzynarodowego. Jak wygląda mediacja w postępowaniu cywilnym?

Nie łam prawa budowlanego

dom
Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to najróżniejsze prawa i przepisy regulują całe mnóstwo obszarów naszego życia. Całe mnóstwo ludzi po prostu się do tego przyzwyczaiło choć nie sposób zaprzeczyć temu, że w wielu różnych przypadkach potrafi to być po prostu bardzo denerwujące.

Powództwa przeciwegzekucyjne jako środki obrony merytorycznej w postępowaniu egzekucyjnym

prawo
Kodeks postępowania cywilnego obok trzech głównych rodzajów powództw w postępowaniu cywilnym przewiduje powództwa stricte dotyczące postępowania egzekucyjnego, umożliwiające podjęcie przez dłużnika bądź osobę trzecią merytorycznej obrony przeciwko niezgodnej z prawem egzekucji. Powództwa przeciwegzekucyjne uznawane są za powództwa o ukształtowanie prawa.

Sędzia- profesja z przyszłością

obraz przedstawiający prawników
Bez wątpienia wielu tegorocznych abiturientów dokonało już wyboru odpowiedniego kierunku studiów. Ale nie wszyscy są jeszcze do końca zdecydowani, którą drogą pragną iść w przyszłości. Młodzi ludzie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że jest to pierwsza tak ważna decyzja w ich życiu, dlatego są tą sprawą strasznie zdenerwowani. Nie powinno się w takim momencie naciskać na nasze dzieci. Powinny one same decydować o swojej przyszłości, nawet jeżeli ich wybór jest w naszym mniemaniu błędny.

Pojęcie choroby zawodowej

Co to jest choroba zawodowa? Czy każda choroba może być uznana za chorobę zawodową? Jakie muszą być spełnione przesłanki dla uznania danej choroby za chorobę zawodową? Co przysługuje pracownikowi, u którego została stwierdzona choroba zawodowa?
1 2 3 4 5 6