Prawo

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swojego mienia w zgodzie z przepisami prawa z pomocą sądu lub bez niej. W nadziei ściągnięcia należności na ogół przekazuje się odzyskanie długów firmom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia udanej windykacji.

Zeznania świadków w postępowaniu cywilnym

sąd
Dowód z zeznań świadków większości z  nas kojarzą się z postępowaniem w sprawach karnych. Jednak także w postępowaniu cywilnym stanowi on bardzo znaczący środek dowodowy. Jest on ściśle określony w przepisach kodeksu postępowania cywilnego. Jakie reguły przewidział ustawodawca w postępowaniu cywilnym i jak przebiega przeprowadzanie tego dowodu?

Elektroniczne postępowanie upominawcze – ogólne uwagi

sąd
Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało unormowane w art. 50528 – 50537 Kodeksu postępowania cywilnego jako odrębne postępowanie w sprawach o zapłatę, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego. Założeniem na jakim oparto wprowadzenie tego rodzaju postępowania było, przede wszystkim, sprawniejsze rozpoznawanie spraw, a co za tym idzie odciążenie wymiaru sprawiedliwości w zakresie drobnych i nieskomplikowanych spraw.

Regulamin pracy

praca
Prawo pracy to gałąź prawa, który obejmuje regulacje stosunków pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem oraz zawiera regulacje odnoszące się do organizacji pracodawców i pracowników, układów zbiorowych, a także partycypacji pracowniczej i porozumienia w zbiorowych stosunkach pracy.

Prawnik pomaga online

Porady prawne
Porady prawne online zaczęły cieszyć się popularnością. Okazuje się, że wcale nie musisz korzystać z takich firm, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na najbardziej skomplikowany problem sądowy.

Normy prawa na których mają obowiązek poznać się biznesmeni mający firmy w branży budowlanej

budowa
Posiadanie spółki prosperującej w budowlance wymaga nie tylko przyjęcia do pracy wyspecjalizowanych pracowników i zakupienia najlepszej wartości użytkowej maszyn, aby we własnej dyscyplinie mieć możliwość poczuć się pewnie. Mianowicie, w takim samym stopniu istotne pozostaje to, aby poznać bardzo dobrze wszystkie unormowania z dziedziny prawa, jakie powiązane będą z prawem budowlanym.

Ewidencja majątku i inwentaryzacja środków

Księgowość
Współcześnie wielką ilość trudności z kwestiami biznesowymi mogą pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści, dzięki którym firma jest w stanie zaoszczędzić bezcenny czas oraz nieraz duże sumy pieniędzy. Niektóre z nich mogą pomóc choćby w inwentaryzacji środków. Inwentaryzację środków trwałych dobrze przeprowadzić mniej więcej raz na cztery lata, trzeba się przy tym nadzwyczaj przyłożyć do sprawy, aby taką inwentaryzację przeprowadzić dobrze. Różnorodne usługi tak zwanego outsourcing inwentaryzacyjnego polecane są w szczególnie wszystkim przedsiębiorstwom sieciowym przykładowo placówkom handlowym (sklepy, hipermarkety), hotelom, bankom, placówkom medycznym bądź tym edukacyjnym. W globalnej dobie dużego pośpiechu oraz ciągłego zabiegania ciężko czasami zdecydować się na podane usługi firm, zajmując się taką inwentaryzacją. Podejmowanie takiej decyzji zazwyczaj nie okazuje się zbyt banalne. Aby jak najlepiej dokonać wyboru, potrzeba zdecydować się na to, komu firmie warto zaufać. Dobrze dowiedzieć się także czegoś więcej na temat inwentaryzacji środków.

Odstępne jako sposób ograniczenia wykonywania prawa odstąpienia

prawo
Wiele osób myli pojęcia umownego prawa odstąpienia od umowy z odstępnym. Niektórzy zaś, zrównują te instytucje, stosując je w wypowiedziach jako synonimy. Tak jednak nie jest.

A czy ty myślisz o swojej emeryturze?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Świadczenia emerytalne to zabezpieczenie w postaci świadczenia pieniężnego dla dla osób w wieku emerytalnym, które nie mogą uczestniczyć już pracy etatowej. Wiele lat temu była to renta starcza.

Windykacja internetowa

Windykacja należności
Zadłużenia okazują się teraz dość wielkim problemem dla dużej liczby osób, zarówno tych, jakie pożyczyły chociażby gotówkę, jak oraz tych, które szeroko pragną ściągnąć dany dług. Z takiego właśnie powodu w dzisiejszych czasach dość przydatne okazują się zazwyczaj usługi zajmujące się windykacją rozmaitych pewnych długów, jakie prosto oraz skutecznie pomagają rozwiązywać określone problemy w takim właśnie zakresie.
1 2 3 4 5