Studia

Wszystko o pracy w Irlandii

Gazeta.ie
Podróż Polaków za chlebem jeszcze się nie skończyła. Wiadomo, że w Europie są problemy na rynku pracy, jednak szukamy swojego eldorado, gdzie moglibyśmy w końcu szybko zarobić na życie, nieco oszczędzić i ostatecznie wrócić do kraju. Dla wielu to Irlandia miała stać się spełnieniem marzeń.

Próbujemy znaleźć zdolnego adwokata

Prawo
Trzeba powiedzieć, że zrozumienie doszczętne całości systemu norm prawnych w naszym kraju jest niezwykle trudne. Z tej przyczyny właśnie studia prawne są uznawane za najtrudniejsze i równocześnie silnie prestiżowe. Zwyczajny mieszkaniec Polski posiada małe pojęcie o prawie.

Sędzia- profesja z przyszłością

obraz przedstawiający prawników
Z pewnością wielu tegorocznych abiturientów ma już za sobą wybór kierunki studiów. Ale nie wszyscy są jeszcze do końca pewni, którą drogą będą kroczyć w dorosłym życiu. Młodzi ludzie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że jest to pierwsza tak ważna decyzja w ich życiu, stąd też są tą sytuacją bardzo zdenerwowani. Nie warto w takiej chwili wywierać presji na naszych dzieciach. Powinny one samodzielnie zadecydować o swojej przyszłości, nawet jeśli ich decyzja jest naszym zdaniem błędna.