Koszty

Porady na wejście na newconnect, pozyskiwanie dopłat z UE

gotówka
Dziś w Polsce osiągalna jest duża propozycja procedur uzyskiwania środków pomocnych na realizowanie koncepcji biznesowej. Dlatego rozpatrywanie potrzeb danego przedsięwzięcia powinno zostać przeprowadzone po zapoznaniu się z dostępnymi wyborami finansowania.

Masz zamiar zainwestować w nieruchomość?

zarządzanie najmem
Nie chcesz polegać na stare lata na państwowej emeryturze? Może najzwyczajniej masz sporą kasę i chciałbyś zainwestować ją w odpowiedni sposób? Zatem jest ciekawe rozwiązanie! Przecież niezwykle efektywne jest inwestowanie swoich pieniędzy na rynku mieszkaniowym.

Outsourcing księgowości

praca
Kilkanaście lat temu księgowy w firmie to jedno z pierwszych obsadzanych stanowisk. Obecnie nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

Wszystko o służbowych podróżach

polska
Podróże służbowe, są nieodłącznym elementem strategii operacyjnej przedsiębiorstwa. Dla wielu posiadaczy przedsiębiorstw każde polecenie wyjazdu służbowego wiąże się z komplikacjami tyczącymi się prawidłowego rozrachunku wyjazdu służbowego a także właściwego ujęcia delegacji w koszty uzyskania przychodu.

Złożona obsługa – wiodąca firma

Dokumenty
W każdej firmie obieg faktur jest niezwykle ważną sprawą. Generalnie dokumenty, które przepływają przez firmę, czyli odbieranie korespondencji, skanowanie lub innego rodzaju papiery powinny być doskonale zorganizowane. Pracownik nie może tracić czasu, który mógłby poświęcić na efektywną pracę, na stałe sortowanie dokumentów w przedsiębiorstwie. Producenci nowatorskich rozwiązań są w stanie dać przedsiębiorcom znakomite, rewelacyjne i imponujące wielu osobom na rynku możliwości.

W jaki sposób otworzyć sklep online?

serwis
Rynek e-commerce zachowuje się tak, jakby kryzys go nie dotyczył. W szczególności w Polsce, gdzie w 2013 r. zanotowano wzrost na poziomie 24% względem 2012 r. To zagwarantowało nam pozycję lidera przyrostu w Środkowej Europie.

Rodzaje podatku za wynajem mieszkania.

Ściana jak nowa
Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej albo na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest prostszą postacią rozliczenia podatku dochodowego. W momencie, gdy go wybierzemy trzeba złożyć oświadczenie o wyborze tej formy odpowiedniemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Suma tego podatku zależy od wielkości przychodu i nie możemy go zmniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Obliczamy go sami i wpłacamy, każdego miesiąca bądź co kwartał do urzędu skarbowego w czasie do 20 dni przyszłego miesiąca.

Na zakupy do niemieckiego sąsiada

Towary z Niemiec
Ogromną i stale wzrastającą popularnością na polskim rynku odznaczają się różnego typu produkty z Niemiec. Najbardziej poszukiwaną i najchętniej kupowaną grupą produktów jest chemia z Niemiec. Co ciekawe, ogromnym powodzeniem w Polsce cieszą się towary tych samych marek, które występują w Polsce.

O czym przydałoby się pamiętać przy podpisywaniu dokumentów na roboty budowlane?

na placu budowy
Podpisując umowę na roboty budowlane musimy wiedzieć o podstawowych aktach prawnych, które staną się dla nas gwarancją zachowania bezpieczeństwa w sytuacji jakichkolwiek uchybień. Umowa na roboty budowlane powinna zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje niebezpieczeństwo utraty zainwestowanego majątku lub też wysokich kar pieniężnych. Do najważniejszych części, jakie muszą pojawić się w zapisie zalicza się określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Istotne jest określenie w paragrafie, że dokument tyczy do konkretnego skutku działań budowlanych, a nie tylko do starannego wykonywania prac.

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na prowadzeniu prowadząc własną firmę?

komputery
Należy zwrócić uwagę, że choć prowadzenie własnej firmy z całą pewnością nie jest czymś łatwym, to jednakże bardzo często mamy okazję trafić na jakieś oszczędności. Na przykład nie jest powiedziane, że zawsze powinniśmy zatrudniać u siebie informatyka. Ba, nikt nie powiedział, iż w przypadku jakiejś awarii będziemy płacili niemałe pieniądze.
1 2