Koszty

Na zakupy do niemieckiego sąsiada

Towary z Niemiec
Ogromną i nieustannie wzrastającą popularnością na krajowym rynku odznaczają się rozmaite produkty z Niemiec. Najbardziej popularną i najchętniej wybieraną grupą towarów jest chemia z Niemiec. Co znamienne, ogromnym powodzeniem w Polsce cieszą się produkty tych samych marek, które występują w Polsce.

Outsourcing księgowości

praca
Kilkanaście lat temu księgowy w strukturze firmy był absolutnie kluczową osobą nie do ruszenia. Współcześnie nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

O czym przydałoby się pamiętać przy podpisywaniu dokumentów na roboty budowlane?

na placu budowy
Podpisując umowę na roboty budowlane musimy pamiętać o podstawowych założeniach prawnych, jakie staną się dla nas gwarancją poczucia bezpieczeństwa w sytuacji jakichś uchybień. Umowa na roboty budowlane musi zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje niebezpieczeństwo utraty zainwestowanego majątku lub też dużych kar pieniężnych. Do podstawowych elementów, jakie muszą się znaleźć w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne się zdaje określenie w tym miejscu, że umowa odnosi się do konkretnego efektu prac budowlanych, a nie tylko do starannego wykonywania prac.

Masz zamiar zainwestować w nieruchomość?

zarządzanie najmem
Nie zamierzasz polegać w przyszłości na ZUS-ie? Może po prostu masz sporą kasę i chcesz zainwestować ją w sensowny sposób? A więc jest interesujące rozwiązanie! W końcu niezwykle skuteczne jest inwestowanie swoich pieniędzy na rynku nieruchomości.

Rodzaje podatku za wynajem mieszkania.

Ściana jak nowa
Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej bądź na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest mniej skomplikowaną formą rozliczenia podatku dochodowego. Jeżeli go wybierzemy trzeba złożyć stosowne oświadczenie o wyborze tej formy stosownemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Suma tego opodatkowania jest uzależniona od tego jak wysoki jest nasz przychód i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty uzyskania przychodu. Obliczamy go sami i płacimy, każdego miesiąca bądź co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni kolejnego miesiąca.

Wszystko o służbowych podróżach

polska
Podróże służbowe, są nieodłączną częścią strategii operacyjnej przedsiębiorstwa. Dla wielu posiadaczy przedsiębiorstw każde polecenie delegacji wiąże się z komplikacjami tyczącymi się prawidłowego rozrachunku wyjazdu służbowego i należytego ujęcia jej w koszta pozyskania przychodu.

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na prowadzeniu prowadząc własną firmę?

komputery
Należy wiedzieć, że chociaż prowadzenie swojej firmy z całą pewnością nie jest czymś łatwym, to jednak w wielu przypadkach mamy okazję natrafić na oszczędności. Np. tak naprawdę nikt nie powiedział, że w każdym przypadku musimy zatrudniać we własnej firmie informatyka. Ba, nikt nie powiedział, iż w przypadku jakiejś awarii będziemy płacili niemałe pieniądze.

Porady na wejście na newconnect, pozyskiwanie dopłat z UE

gotówka
Aktualnie w Polsce dostępna jest obszerna propozycja metod zdobywania środków pomocnych na realizowanie koncepcji biznesowej. W związku z tym rozpatrywanie potrzeb danego przedsięwzięcia winno zostać przeprowadzone po zapoznaniu się z dostępnymi możliwościami finansowania.

Składki na ubezpieczenia, płace dla pracowników, obsługa biura – czyli ile kosztuje nas prowadzenie działalności gospodarczej co miesiąc

wynagrodzenie
Każdy, kto zamierza założyć własną działalność gospodarczą powinien pamiętać, że wymaga ona poniesienia określonych kosztów. Aczkolwiek współcześnie istnieje sporo możliwości, które pozwalają na zredukowanie tych kosztów. Ile kosztuje nas prowadzenie działalności gospodarczej miesięcznie i w jaki sposób można zminimalizować te koszty? Tego rodzaju pytanie zadaje sobie zwłaszcza każdy początkujący przedsiębiorca, dlatego postaramy się znać odpowiedź.

Serwer w chmurze i loadbalancer - idea dla firm

laptop z internetem
Loadbalancer i serwer w chmurze to idealne udogodnienie dla małych oraz średnich działalności gospodarczych. Loadbalancer jest niedrogim i łatwym w użyciu produktem, zapewniającym duże możliwości zachowania dostępności usług w sytuacji awarii serwera, potrzeby rozłożenia ruchu na kilku serwerach i spójne zabezpieczenie przed włamaniami] do sieci.
1 2