Sąd

Windykacja należności to dogodna metoda generowania pieniędzy od dłużników

Windykacja
Windykacja należności, ma za zadanie generowanie należności pieniężnych od dłużników, lub również podmiotów, które powinny systematycznie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za nabyty produkt, czy wykonaną usługę.

Jak poszukiwać zatrudnienia pracując już na cały etat?

Wybór
Zdrowy rozSądek podpowiada, że lepiej wypatrywać nowego zatrudnienia, gdy mamy jeszcze pracę. Szukanie pracy zajmuje jednak sporo czasu - analizowanie ogłoszeń, wysyłanie aplikacyjnych dokumentów, rozmowy kwalifikacyjne.

Obcokrajowiec nabywający nieruchomość na Ukrainie musi do podpisania porozumienia posiadać przysięgłe wyjaśnienie na słownictwo języka ukraińskiego.

praca nad łumaczeniem
Język ukraiński - to język należący do grupy słów wschodniosłowiańskich. używa go ponad 47 mln osób, przede wszystkim na Ukrainie, gdzie ma status języka formalnego, wykorzystywany jest również przez narodowość ukraińską w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Język ukraiński ze względów geograficznych i historycznych wykazuje naturalne pokrewnieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: większe – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Autor przekładu języka ukraińskiego musi mieć świadectwo nadane przez Ministra Sprawiedliwości.

Skarga na orzeczenie referendarza

sąd
Referendarz sądowy został wprowadzony do polskiego porządku prawnego ustawą z 1997r., która weszła w życie 1 stycznia 1998r. Ma on pewne, określone kompetencje, a także przysługuje skarga na jego orzeczenia.

Posiadanie swojej własnej przedsiębiorstwa - czyli, największe wady oraz niewątpliwe zalety

pracownicy
Bardzo wielu spośród nas w ogóle nie przeszkadza pracowanie pod czyimś "skrzydłem". Z wielką radością wykonujemy pracę dla kogoś, która nam płaci, a sam musi martwić się całą resztą - my jedynie wykonujemy powierzone tylko nam zadania oraz cieszymy się mniej lub mocniej z wypłaty, w zależności od wykonywanego poprzez nasze osoby zajęcia.

Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia – uwagi ogólne

paragraf
Dbałość o interesy innej osoby może odbywać się na podstawie nie tylko – zawartej choćby ustnie – umowy, lecz także bez jakiegokolwiek porozumienia. Regulacji skutków prawnych takich sytuacji poświęcone są artykuły 752- 757 Kodeksu Cywilnego o tytule Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia (negotiorum gestio).

Co jest ponad nami? Prawo

kodeks prawny
Każdy z nas żyje pod władzą prawa. Nie da się ukryć, że gdyby nie kodeks, jaki obowiązuje każdego obywatela kraju, mógłby powstać wszędobylski chaos. Cieszmy się zatem z tego, iż możemy liczyć na pomoc sądów i zarazem rozwikłać niebywale ciężkie nieraz dla nas samych sytuacje.

Co jest ponad nami? Prawo

lektor języka angielskiego

Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?

Czy nauka obcego języka może być przyjemna oraz łatwa? Czemu mimo tego, iż ludzie częstokroć uczą się latami języków obcych nie są w stanie się znakomicie nimi posługiwać?


Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?

Interesujące jest to, że ucząc się języków w szkołach bądź na rozmaitych kursach rozpoczyna się zazwyczaj od podwalin gramatycznych.

W jaki sposób sprawić, by mediacje gospodarcze stały się w Polsce popularne?

sąd
Obecnie w Polsce arbitraż i mediacje gospodarcze są stosowane w bardzo wąskim zakresie. Liczne organizacje pozarządowe i firmy prywatne oferujące usługi mediacyjne, ale jednak alternatywne metody rozwiązywania sporów wciąż nie spełniają w naszym kraju takiej roli, jak np. w Stanach Zjednoczonych czy przy rozwiązywaniu sporów międzynarodowych.

Potrzebujesz gotówki na rozwój swojej firmy? Sprawdź, jakie masz dostępne opcje!

pożyczka dla firm pko bank polski
Prowadzenie swojej firmy zazwyczaj - przynajmniej na początku - wiąże się z ogromnymi nakładami pieniężnymi. W początkowych miesiącach działalności właściwie każdy odnosi straty i jest zmuszony dokładać do biznesu.
1 2