Sąd

Windykacja należności to dogodna metoda generowania pieniędzy od dłużników

Windykacja
Windykacja należności, posiada na celu generowanie środków pieniężnych od dłużników, czy też podmiotów, jakie powinny systematycznie uiszczać daną sumę na koncie innego podmiotu za sprzedany produkt, czy wykonaną pracę.

Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia – uwagi ogólne

paragraf
Dbałość o interesy innej osoby może odbywać się na podstawie nie tylko – zawartej choćby ustnie – umowy, lecz także bez jakiegokolwiek porozumienia. Regulacji skutków prawnych takich sytuacji poświęcone są artykuły 752- 757 Kodeksu Cywilnego o tytule Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia (negotiorum gestio).

Co jest ponad nami? Prawo

kodeks prawny
Każdy z nas żyje pod władzą prawa. Nie da się ukryć, że gdyby nie kodeks, jaki obowiązuje każdego obywatela kraju, mógłby powstać wszędobylski chaos. Cieszmy się zatem z tego, iż możemy liczyć na pomoc sądów i zarazem rozwikłać niebywale ciężkie nieraz dla nas samych sytuacje.

Co jest ponad nami? Prawo

lektor języka angielskiego

Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?

Czy nauka obcego języka może być przyjemna oraz łatwa? Czemu mimo tego, iż ludzie częstokroć uczą się latami języków obcych nie są w stanie się znakomicie nimi posługiwać?


Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?

Interesujące jest to, że ucząc się języków w szkołach bądź na rozmaitych kursach rozpoczyna się zazwyczaj od podwalin gramatycznych.

W jaki sposób sprawić, by mediacje gospodarcze stały się w Polsce popularne?

sąd
Obecnie w Polsce arbitraż i mediacje gospodarcze są stosowane w bardzo wąskim zakresie. Liczne organizacje pozarządowe i firmy prywatne oferujące usługi mediacyjne, ale jednak alternatywne metody rozwiązywania sporów wciąż nie spełniają w naszym kraju takiej roli, jak np. w Stanach Zjednoczonych czy przy rozwiązywaniu sporów międzynarodowych.

Potrzebujesz gotówki na rozwój swojej firmy? Sprawdź, jakie masz dostępne opcje!

pożyczka dla firm pko bank polski
Prowadzenie swojej firmy zazwyczaj - przynajmniej na początku - wiąże się z ogromnymi nakładami pieniężnymi. W początkowych miesiącach działalności właściwie każdy odnosi straty i jest zmuszony dokładać do biznesu.

Porady prawne jako doskonałe narzędzie w obronie przed zarzutami

Porady prawne
Aktualnie coraz szerzej mówi się o tym, że istniejemy w dobie globalizacji. To powoduje, że patrząc na aspekt przedsiębiorstw i ich wpływ na gospodarki narodowe, warto dostrzec, że koniecznym stało się dopasowanie do elastycznego, globalnego otoczenia. Kolejnym aspektem powiązanym z tym procesem jest chociażby to, że niezbędne stało się wyczerpujące poznanie systemów prawnych, tysięcy różnorakich przepisów gwarantujących działalność gospodarczą w danym państwie. To powoduje, że aktualnie każda kancelaria prawna spotyka się z szeregiem rozmaitych klientów w postaci przedsiębiorstw, a więc właśnie firm.

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to najprościej ujmując próba odebrania swojej własności odpowiednio do przepisów prawa z pomocą sądu lub bez niej. W nadziei ściągnięcia należności w większości przypadków przekazuje się zebranie długów przedsiębiorstwom zatrudniającym fachowców w tej dziedzinie. Firma windykacyjna posiada umiejętności i doświadczenie potrzebne do efektywnego przeprowadzenia udanej windykacji.

Elektroniczne postępowanie upominawcze – ogólne uwagi

sąd
Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało unormowane w art. 50528 – 50537 Kodeksu postępowania cywilnego jako odrębne postępowanie w sprawach o zapłatę, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego. Założeniem na jakim oparto wprowadzenie tego rodzaju postępowania było, przede wszystkim, sprawniejsze rozpoznawanie spraw, a co za tym idzie odciążenie wymiaru sprawiedliwości w zakresie drobnych i nieskomplikowanych spraw.

Windykacja należności to znakomita forma generowania pieniędzy od dłużników

Spotkanie biznesowe
Windykacja należności, posiada za zadanie generowanie środków pieniężnych od dłużników, czy też podmiotów, jakie mają obowiązek regularnie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za pozyskany produkt, czy wykonaną usługę.Windykacja dzieli się na wiele płaszczyzn, które odnoszą się przede wszystkim do przeprowadzania zadań egzekucyjnych na rozmaity sposób.
1 2