Sąd

Doręczenia – czym są i jak ich skutecznie dokonać?

Dokumenty
Doręczenia dokumentów w postępowaniu cywilnym są jego bardzo ważnym elementem. Podczas rozprawy dominuje zasada ustności postępowania, ale dla wielu pism przewidziana jest forma pisemna. Jakie więc rodzaje doręczeń przewidział ustawodawca w kodeksie postępowania cywilnego?

W jaki sposób sprawić, by mediacje gospodarcze stały się w Polsce popularne?

sąd
Obecnie w Polsce arbitraż i mediacje gospodarcze są stosowane w bardzo wąskim zakresie. Liczne organizacje pozarządowe i firmy prywatne oferujące usługi mediacyjne, ale jednak alternatywne metody rozwiązywania sporów wciąż nie spełniają w naszym kraju takiej roli, jak np. w Stanach Zjednoczonych czy przy rozwiązywaniu sporów międzynarodowych.

W jaki sposób sprawić, by mediacje gospodarcze stały się w Polsce popularne?

Praca przy komputerze

Jak oddać PIT po czasie oraz ustrzec się kary?

Z początkiem maja upłynął czas składania zeznań rocznych PIT. Kto się spóźni, podlega grzywnie za przestępstwo skarbowe.


Elektroniczne postępowanie upominawcze – ogólne uwagi

sąd
Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało unormowane w art. 50528 – 50537 Kodeksu postępowania cywilnego jako odrębne postępowanie w sprawach o zapłatę, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego. Założeniem na jakim oparto wprowadzenie tego rodzaju postępowania było, przede wszystkim, sprawniejsze rozpoznawanie spraw, a co za tym idzie odciążenie wymiaru sprawiedliwości w zakresie drobnych i nieskomplikowanych spraw.

Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia – uwagi ogólne

paragraf
Dbałość o interesy innej osoby może odbywać się na podstawie nie tylko – zawartej choćby ustnie – umowy, lecz także bez jakiegokolwiek porozumienia. Regulacji skutków prawnych takich sytuacji poświęcone są artykuły 752- 757 Kodeksu Cywilnego o tytule Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia (negotiorum gestio).

Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swoich należności w zgodzie z przepisami prawa z pomocą sądu lub bez niej. W nadziei ściągnięcia należności na ogół zleca się odebranie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezastąpione do skutecznego zrealizowania udanej windykacji.

Kredyt typu konsolidacyjnego Akredo - a więc, jak uprościć samemu sobie życie w czasie posiadania zadłużeń?

pomieszczenie biurowe
Każdy z nas samych posiada inne życie - jednym z nas się powodzi, zaś innym nie za bardzo. Jeszcze inni zaś Sądząc, iż łatwo sobie poradzą wraz ze wszystkim kłopotami, nabierają kredytów, które są wręcz pewni, że bardzo łatwo spłacą.

Potrzebujesz gotówki na rozwój swojej firmy? Sprawdź, jakie masz dostępne opcje!

pożyczka dla firm pko bank polski
Prowadzenie własnej firmy często - chociażby na początku - wiąże się z ogromnymi nakładami pieniężnymi. W pierwszych miesiącach działalności niemalże każdy ponosi straty i musi dokładać do biznesu.

Co jest ponad nami? Prawo

kodeks prawny
Wszyscy ludzie żyją pod władzą prawa. Nie można ukryć, że gdyby nie kodeks, który obowiązuje każdego obywatela kraju, mógłby zaistnieć wszędobylski chaos. Cieszmy się w związku z powyższym z tego, iż można liczyć na wsparcie sądów oraz jednocześnie rozwikłać nadzwyczaj trudne nieraz dla nas samych sytuacje.

W jaki sposób skutecznie egzekwować należności od nieuczciwych firm w Niemczech i od czego należy zacząć?

windykacja długów
Coraz częściej krajowe firmy kooperujące z przedsiębiorstwami niemieckimi poszukują rozstrzygnięć, w który sposób wolno egzekwować należności w stosunku do zadłużonych kontrahentów na terenie Niemiec. Niemieckie przedsiębiorstwa częstokroć lekceważą wezwania do zapłaty, które otrzymują od polskich partnerów, ponieważ wychodzą z domysłu, że ze względu na przeszkody językowe, kilometry i różnice kulturowe, długi nie będą egzekwowane.
1 2