Przepisy

Z którymi informacjami powinien koniecznie poznać się nowy księgowy?

u księgowej
Powszechnie wiadomo, że prowadzenie firmy to bez wątpienia trudne zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć. Wypełnienie wszystkich wymogów ustawowych, jakie narzuca są nam dzisiaj przez ustawodawcę może wydawać się wyjątkowo trudne. Mowa tutaj szczególnie o wszelakich kwestiach powiązanych z finansami firmy, jakie powinny w swojej strukturze być szczególnie transparentne.

Prowadząc działalność gospodarczą, musisz mieć świadomość, co zrobić w konkretnych wypadkach

vat
Wiele osób decyduje się otworzyć swoją firmę, ponieważ nie mają ochoty pracować na czyjś sukces. Bez względu na to, czy rozchodzi się o działalność jednoosobową czy firmę zatrudniającą pracowników, przedsiębiorca bywa obligowany do przestrzegania określonych przepisów. Warto je przyswoić, żeby wiedzieć, jak postąpić w konkretnych wypadkach.

Kradzież praw autorskich czy symbolu towarowego jest poważnym przewinieniem, ponieważ jest zabezpieczone ustawami prawnymi

handel
Pewnie każdy z nas spotykał się lub słyszał o nieuczciwej rywalizacji czy przywłaszczeń nazw popularnych i znakomitych marek czy też przedsiębiorstw. Niestety nieuczciwość zdarza się często. Dlatego należy upewnić się czy dana rzecz popularnych i znakomitych firm jaką pragniemy zdobyć nie jest falsyfikatem.

Nie łam prawa budowlanego

dom
Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to najróżniejsze prawa i przepisy regulują całe mnóstwo obszarów naszego życia. Całe mnóstwo ludzi po prostu się do tego przyzwyczaiło choć nie sposób zaprzeczyć temu, że w wielu różnych przypadkach potrafi to być po prostu bardzo denerwujące.

Opcje inwentaryzacji majątku

inwentaryzacja majątku
Dodatkowa praca, jaką prócz rozmaitych obowiązków na dany dzień należy wykonać podczas inwentaryzacji, jest wyjątkowo ważną czynnością. Inwentaryzacja majątku oraz sposób jej przeprowadzania ma ogromne znaczenie w przedsiębiorstwie. Niezwykle skuteczne metody doceniane są przez firmy w znacznym stopniu. Spore możliwości, jakie proponują innowacyjne metody inwentaryzowania, nie kojarzą się już z tymi dawnymi, bardzo uciążliwymi oraz żmudnymi.

W jaki sposób przetrwać w biznesie informatycznym?

Nowe technologie
Jedną z najprężniej rozwijających się branż ekonomii jest sektor informatyczny. Bez względu na to czy mówimy o programach bądź komputerach lub dodatkach jak skaner, czy też sprzętach specjalistyczny taki jak narzędzia CNC - wszystkie te urządzenia mają stosunkowo krótki żywot.

Prawo budowlane - sprawdź świeże poprawki.

Prawo
Rząd stara się już od dłuższego czasu zreformować czy też uprościć ustawę Prawo Budowlane, bowiem współcześnie zbytnia liczba czynności powiązanych z postępowaniembudowlanym spowalnia powstawanie inwestycji. Niewykluczone, że nowe przepisy wejdą w życie na początku dwa tysiące czternastego roku.

Inwestycje budowlane w świetle prawa

Każdy człowiek prędzej czy później wysnuwa wniosek, że dobrze byłoby posiadać swoje mieszkanie a może nawet dom. Gdy już podejmiemy decyzję rozpoczyna się skomplikowany proces nabywania lub budowania domu. Wielu ludzi ostatnio decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera. Niezależnie od tego, w której sytuacji jesteśmy trzeba zapoznać się z przepisami, które regulują tę działkę.

Prawo odstąpienia od umowy o timeshare

Dokumenty spięte klipsem
W skutek tego, iż prawo umów timeshare jest stosunkowo nowe, w szczególny sposób należy zapewnić odpowiedni poziom ochrony konsumentów. Typowym instrumentem prawnym wypracowanym w ustawodawstwie europejskim jest przyznanie konsumentowi uprawnienia do odstąpienia od umowy w określonym terminie, bez konieczności uzasadniania tej decyzji.

Jak otrzymać zwrot podatku z Anglii, co jest do tego potrzebne i czy ktokolwiek może Ci w tym pomóc?

ERP
Aktualna sytuacja finansowa w Polsce przedstawia się naprawdę obiecująco. Niestety jeszcze parę lat temu było całkiem inaczej, więc wielu naszych rodaków wyjechało poszukiwać zatrudnienia poza granicami naszego państwa.
1 2