Firmowe konta dla przedsiębiorcy - na co patrzeć podczas wybierania dla swojej firmy.

Zakładając firmę należy o wielu rzeczach pomyśleć, a jedną z nich musi być otwarcie konta firmowego. Wszystkim przedsiębiorcom bankowe konto będzie potrzebne. Przy jego pomocy będzie można płacić za faktury oraz rachunki, na nie otrzymywać wpłaty za swoje usługi, i wreszcie rozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Konta firmowe różnią się trochę od indywidualnych kont, przede wszystkim dlatego że do ich otwarcia konieczne jest przedłożenie kompletu dokumentów firmowych, to znaczy nip, regon i wpis do ewidencji. Założone w banku konto trzeba również zgłosić do Urzędu Skarbowego.
bank
Konta firmowe w zależności od banku będą się różniły między sobą, przede wszystkim opłatami i parametrami. Co zrozumiałe wielkość opłat za rachunek jest jednym z podstawowych parametrów, które są brane pod uwagę przy wyborze, lecz nie może być jedynym. Dla wielu osób bardzo istotna może także być odległość do oddziału banku, w szczególności przy firmach handlowych będzie to miało spore znaczenie.

W niektórych bankach da się również, w ramach firmowego konta, dostać linię kredytową, jaka każdemu zaczynającemu biznesmenowi może się przydać. Tego typu konto przykładowo ma Idea Wrocław (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/terminale-platnicze), który stara się utrzymywać wizerunek banku bardzo przyjaznego firmom. Brak absolutnie żadnych opłat za przelewy i prowadzenie konta wyglądają niezwykle kusząco, a oprócz tego od pewnego czasu w koncie można dostać debet na bardzo
bank
atrakcyjnych warunkach. wybierarka.pl/konto-firmowe/idea-bank/2445 (wybierarka.pl/konto-firmowe/idea-bank/2445)


Pozostałe artykuły

Skąd firmy mogą dzisiaj zdobyć dodatkowe możliwości finansowania?

kredyt
Otworzenie własnej firmy to na pewno marzenie niezmiernie znaczącej części z nas. Obok pracy na etacie jest to bowiem świetna możliwość generowania dochodów pieniężnych, które są bezpośrednio połączone z prowadzoną aktywnością. W tej sytuacji powinno się jednak uświadomić sobie, że rozpoczęcie naszej działalności wcale nie jest prostym zadaniem do wykonania. Na początku naszej drogi pojawia się bowiem bardzo wiele problemów, z jakimi przychodzi się nam zmierzyć.
1 2