Szkolenia Lean – dlaczego należałoby wziąć w nich udział a co nam zapewniają?

Już od wielu lat metoda lean wykorzystywana jest w krajach całego świata. Od niedawna również w Polsce pojawiła się moda, a przede wszystkim przymus wprowadzania oszczędności w firmach. Dzięki lean manufacturing można zoptymalizować zarządznie zasobami podczas produkcji, dlatego pożądane byłoby zainteresować się tym zagadnieniem.


Sala konferencyjna
Czym jest lean manufacturing?
Lean manufacturing (z ang. produkcja odchudzona) to strategia efektownego kierowania produkcją. Celem tej metody jest w szczególności zmniejszenie marnotrastwa na każdym etapie produkcji. Dzięki użyciu technik tej metody minimalizuje się wykorzystanie składowych koniecznych do wytworzenia wyrobu końcowego, a skutkiem tego zdecydowanie minimalizują się koszta wytwórczości.

Dlaczego warto wprowadzać lean manufacturing w swoim przedsiębiorstwie?
Techniki lean manufaktoringu wprowadza się w szczególności z powodów finansowych.

Ten odsyłacz do artykułu (http://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) prowadzi do materiału, jaki zawiera wyjątkowe treści - zapewne Cię zafascynują i będą użyteczne.

Zmniejszenie wielkości marnowanych surowców powoduje, iż koszta produkcji zdecydowanie spadają, a w związku z tym dochody przedsiębiorstwa są wyższe. Dodatkowo umiejętne zarządzanie zasobami umożliwia obniżenie zapasów magazynowych, co ma wpływ na oszczędności przedsiębiorstwa. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe koszty utrzymania magazynów, a równocześnie mniej kapitału umieszczonego w składniki głównego wyrobu. Mniejsza ilość pieniędzy zamkniętych w magazynach pozwala na lokowanie go w innych miejscach, co jest niezwykle ważne dla energicznego funkcjonowania firmy Czytaj też
.
1 2