Jakie istnieją rodzaje kuwet oraz przez kogo i do jakiego celu mogą być wykorzystywane?

Czy wiesz, że fotograficy, którzy wciąż stosują dawne metody do wywoływania wykonywanych przez siebie zdjęć stosują specjalistyczne naczynia? Są one odporne na działanie chemikaliów, wykonane na ogół z plastiku oraz napełniane wodą płuczącą.
mieszkanie - odbitka


towary


Są to płytkie w kształcie prostokąta miski, które często mają stosunkowo małe ściany, co ułatwia zamieszczanie różnorodnych materiałów fotograficznych w postaci arkusza. Są nimi np. zdjęcia albo błony. Tego typu kuwety wytwarzane są w różnych rozmiarach, co pozwala fotografowi zredukować zużycie drogich chemikaliów, gdyż może dobrać on rozmiar tego typu kuwety do wymiaru wywoływanego właśnie zdjęcia. Miski te wielokrotnie także mają tzw. prążkowane dno, co może ułatwić dostęp roztworów do całej płaszczyzny zdjęcia. Warto też wspomnieć, że istnieją naczynia zawierające taką samą nazwę, lecz są stosowane w zupełnie innych dziedzinach, np. w laboratoriach biochemicznych czy też w hodowli zwierząt domowych do załatwiania ich potrzeb.


Taki rodzaj kuwety mógłby mieć też obudowę, dzięki jakiej przynosi na myśl nieco mały domek. Górna część takiej kuwety posiada otwór, przez jaki zwierzę może do niej się dostać. W przypadku takich kuwet wypełnia się je piachem albo odpowiednim żwirkiem. Małe ścianki naczynia ułatwiają nie tylko dostanie się zwierzęciu do środka, ale też właścicielowi wymianę przykładowo piasku.


1 2