Podatki

Catering a podatek VAT

Kalkulator, pieniądze
Płatnicy podatku w zasadzie nie mają prawa do odliczenia podatku, naliczonego przy nabyciu usług gastronomicznych. Czy uchwycenie usługi „gastronomiczne” obejmuje dodatkowo usługi cateringowe?

Ograniczanie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

rozliczenie PIT
W dniu 25 marca 2011 r. została uchwalona ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. z 2011 r., Nr 106, poz. 622). Ustawa wprowadza szereg zmian, które obejmują m.in. możliwość przekształcenia przedsiębiorcy działającego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę handlową, ułatwienia w kontaktach administracji z obywatelem. W związku z wprowadzanymi zmianami od 1 lipca 2011 r. zmianie ulegną przepisy ustaw o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Odwołanie od decyzji w prawie podatkowym

obliczenia podatkowe
Podobnie jak w ogólnym postępowaniu administracyjnym, od decyzji organu podatkowego również przysługuje środek odwoławczy, regulowany przepisami Ordynacji Podatkowej. Obie instytucje różnią się pod kilkoma względami, przy czym odwołanie w postępowaniu podatkowym charakteryzuje dalej idący formalizm.

Przekazanie 1% podatku na opp to odpowiedni pomysł

finanse na koncie
Jeśli uważnie rozglądniemy się dookoła nas, to prędko dowiemy się, że okazuje się być wielu ludzi, którzy proszą o pieniężne wsparcie, które niezbędne jest w leczeniu ratującym życie, lub które niezbędne jest do zmiany jakości tego bytu.

Jakim sposobem uprościć sobie sprawę rozliczenia fiskalnego w nadchodzącym roku?

rozliczenia
Wymaganie corocznego składania deklaracji podatkowej jest dla licznych Polaków ogromnym zmartwieniem. Stworzenie poprawnie wykonanego formularza wiąże się z ogromnymi komplikacjami i sporą ilością poprawek. Jest jednak wyjątkowo łatwy sposób, żeby sobie to usprawnić.

Spadek po osobie niespokrewnionej – jak obliczyć wysokość podatku?

lexplay
Artykuł przedstawia procedurę obliczania podatku od nabycia własności w drodze dziedziczenia przez spadkobiercę z trzeciej grupy podatkowej, a okoliczności umożliwiające pomniejszenie podstawy opodatkowania.

Wszystko o pracy w Irlandii

Gazeta.ie
Podróż młodych Polaków za wypłatą jeszcze się nie skończyła. Wiadomo, że w Europie straszy kryzys, bez przerwy poszukujemy raju, w którym dałoby się spokojnie dorobić, trochę oszczędzić i finalnie wrócić do kraju. Dla niektórych Irlandia stała się szczytem marzeń.

Programy lojalnościowe z jak najlepszej strony

monety
Już blisko 15 lat wyłącznie zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i relacji. Tworzymy i obsługujemy programy lojalnościowe, partnerskie, premiowe, promocje i konkursy, całościowo od projektu, agendy, wstępnego stworzenia, systemu informatycznego, zarządzania informacjami.

Na czym polegają programy lojalnościowe?

Kupno walut przez internet
Od 1998 roku ściśle zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i marketingu relacji. Tworzymy i wdrażamy programy lojalnościowe, partnerskie, itp., kompleksowo od projektu, agendy, kreacji, systemu informatycznego, baz danych.
1 2