Podatki

Odsetki a termin zapłaty w transakcjach handlowych

Pieniądze, Euro
Ustawa z dnia 12 czerwca 2003r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych określa szczególne uprawnienia wierzyciela i obowiązki dłużnika w związku z terminami zapłaty w transakcjach handlowych, przez które rozumieć należy umowy, których przedmiotem jest odpłatne dostarczanie towaru lub odpłatne świadczenie usług, jeżeli strony tej umowy zawierają ją w związku z wykonywaną przez siebie działalnością gospodarczą lub zawodową.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Odwołanie od decyzji w prawie podatkowym

obliczenia podatkowe
Podobnie jak w ogólnym postępowaniu administracyjnym, od decyzji organu podatkowego również przysługuje środek odwoławczy, regulowany przepisami Ordynacji Podatkowej. Obie instytucje różnią się pod kilkoma względami, przy czym odwołanie w postępowaniu podatkowym charakteryzuje dalej idący formalizm.

Przekazanie 1% podatku na opp to odpowiedni pomysł

finanse na koncie
Gdy dokładnie rozejrzymy się wokół nas, to szybko dowiemy się, że istnieje wielu ludzi, którzy proszą o pieniężne wspomożenie, które konieczne jest w leczeniu ratującym życie, lub które potrzebne okazuje się być do przemiany jakości tego bytu.

Jakim sposobem uprościć sobie sprawę rozliczenia fiskalnego w nadchodzącym roku?

rozliczenia
Wymaganie dorocznego oddawania deklaracji fiskalnej jest dla wielu Polaków wielkim utrapieniem. Przygotowanie należycie wypełnionego formularza wiąże się z ogromnymi trudnościami i pokaźną ilością poprawek. Jest jednak niesłychanie łatwy sposób, aby sobie to usprawnić.

Wszystko o pracy w Irlandii

Gazeta.ie
Podróż Polaków za chlebem jeszcze się nie skończyła. Wiadomo, że w Europie są problemy na rynku pracy, jednak szukamy swojego eldorado, gdzie moglibyśmy w końcu szybko zarobić na życie, nieco oszczędzić i ostatecznie wrócić do kraju. Dla wielu to Irlandia miała stać się spełnieniem marzeń.

Programy lojalnościowe z jak najlepszej strony

monety
Już blisko 15 lat wyłącznie specjalizujemy się w marketingu lojalności i relacji. Przygotowujemy i obsługujemy programy lojalnościowe, partnerskie, premiowe, promocje i konkursy, całościowo od planu działania, agendy, wstępnego stworzenia, systemu informatycznego, zarządzania informacjami.

Obieg dokumentów firmowych

Biznes, mężczyźni
Rozmaite faktury, rachunki i inne dokumenty towarzyszą ludziom na co dzień. Już przy urodzeniu sporządza się odpowiedni dokument, potwierdzający wo wydarzenie. Z pewnością jednak najbardziej znaczny przepływ faktur występuje w firmach. Jest to ta strona przedsiębiorstwa, która nie jest widoczna „z zewnątrz”, od strony klienta. Już do utworzenia firmy potrzeba bardzo dużo rozmaitych pozwoleń i faktur. Dotyczą one między innymi kwestii pozornie nie tak bardzo ważnych, takich jak na przykład wynajęcie lokalu czy opłaty za niego.

Skutecznie pomagajmy! cz. 1

Młotek sędziego
Uczestnicząc w programie edukacyjnym „Podatki – Prawa człowieka” organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka stykam się z wieloma prawno – podatkowymi barierami, z jakimi muszą się borykać organizacje NGO.

Co jest istotą programu lojalnościowego?

Już blisko 15 lat wyłącznie zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i marketingu relacji. Tworzymy i obsługujemy programy lojalnościowe, partnerskie, premiowe, promocje i konkursy, kompleksowo od planu działania, agendy, kreacji, systemu informatycznego, baz danych.
1 2