Czym są gabiony oraz co może zaproponować ich producent?

Gabion jest prostopadłościennym metalowym elementem konstrukcyjnym, który wytwarzany jest w formie wypełnianej kamyczkami albo żwirem klatki. Elementami konstrukcyjnymi gabionów są stalowe pręty oraz siatka z takiego samego materiału.


Wiosenne bratki


Gabiony są wykorzystywane jako element ozdobny lub jako forma ogrodzenia. Istnieje dużo wersji gabionów, które odróżniają się m.in. wielkością. Przykładowo wysokość kosza gabionowego wynosi w przedziale od 210 mm do 2010 milimetrów, natomiast długość od 2500mm do 1500 mm. Od rozmiaru zależy naturalnie cena kosza a wynosi ona kilkaset złotych za 1 kosz (np. 500zł za 50×200x1100 mm). Jeśli ciekawią Cię bardziej niecodzienne gabiony producent z pewnością zrobi na indywidualne zlecenie właściwy produkt. Należy wspomnieć, że kosze gabionowe mogłyby być polakierowane proszkowo na jakikolwiek Kolor z palety palety tekturowe produkcja RAL. Ponadto producent gabionów oferuje kosze gotowe do zamontowania. Są one spawane, ocynkowane ogniowo oraz stworzone na podstawie pręta o średnicy 4,8mm i celownika o wymiarach 20x8x1,8mm.


Pozostałe artykuły

Znakomicie dopracowane rozwiązania dla branży budowlanej

budowa domu
Polecane głównie przez świetnych specjalistów artykuły budowlane są chętnie wybierane na rynku. Dzieje się tak, ponieważ tworzone są z niezwykle trwałych materiałów. Ich doskonała jakość umożliwia ciągłe utrzymywanie ich w znakomitej kondycji. To natomiast przekłada się na ogromne zaciekawienie klientów, którzy od lat funkcjonują z zaangażowaniem w budowlance. Doskonałe cegły ceramiczne są oferowane zarówno na sztuki, lecz i w dużych zestawach.


Kupione kosze można postawić samodzielnie albo dowolnie je łączyć tworząc mury oporowe, ogrodzenia gabionowe, lub nawet bardzo złożone elementy do aranżacji terenów zielonych lub ogródków. Zestaw składników jednego kosza to 4 ściany (boki, przód oraz tył), narożniki, komplet stężeń poprzecznych, śrubki i 2 słupy stabilizujące o wymiarach 60x40x1,5mm. Oferta wytwórców gabionów jest bardzo duża i rozłożona m.in. na przeróżne jakości. Jeżeli szukamy odpowiedniego produktu, warto jest porozmawiać z producentem.
1 2