Które imadła ślusarskie są uznawane za najlepsze?

Zarówno doświadczony specjalista jak i amatorski majsterkowicz, chcieliby mieć odpowiednio urządzony zakład pracy. Nie może tam zabraknąć podstawowych przyborów narzędziowych takich jak przykładowo stolik do warsztatu, kompresor olejowy, spawarka warsztatowa czy klucze płasko-oczkowe lub nasadowe.


Istotne są też śrubokręty.


Niezwykle użytecznym narzędziem w warsztacie jest również imadło ślusarskie. Służy ono do przykręcania różnorodnego rodzaju przedmiotów, które będą poddawane obróbce za pośrednictwem narzędzi ręcznych czy elektrycznych. Przykładowe imadło ślusarskie jest złożone z dwóch części: (ruchomej i stałej), które są odpowiedzialne za stabilizację obrabianego materiału w czasie pracy. Szczęka stała musi mocować imadło do stołu warsztatowego, zaś szczęka ruchoma przesuwa się równolegle do niej. Takie imadła wykorzystywane w warsztatach poddawane są dużym naciskom, które pojawiają się w czasie czynności nacisku, gięcia, montażu różnorodnego rodzaju elementów. Uszkodzenia imadła ślusarskiego są zazwyczaj wywołane pęknięciami korpusu szczęki, do jakich dochodzi podczas znacznych obciążeń mechanicznych albo wskutek zbyt silnego dokręcenia śruby imadła w czasie montażu danego elementu.


Pozostałe artykuły

Jak dużo mogą być warte haki do holowania?

wózek widłowy
montaż kompletnego oprzyrządowania do haka holowniczego jest relatywnie czasochłonny, ale samej kuli już dosyć prosty oraz szybki. Hak może być przydatny nie tylko do holowania przyczepy.


Można na nim także zamontować dodatkowy bagażnik, który służy dla przykładu do przewożenia jednośladów.


ślusarskie


To, z jakiego materiału zostało wykonane dane imadło ślusarskie, posiada wielki wpływ na jego wytrzymałość. Wielu fachowców czy też majsterkowiczów zastanawia się nad tym, które imadło ślusarskie kupić. Dlatego też powstał ten tekst, który ma na celu dopomóc przy podejmowaniu decyzji. Imadło ślusarskie stworzone z żeliwa lub ze stali ma budowę gruboziarnistą, co może powodować nieco ograniczoną wytrzymałość narzędzia. Odnosi się to do najcięższych prac oraz najbardziej znaczących obciążeń. Do uszkodzeń może dochodzić najczęściej w miejscu, w którym ściana odlewu posiada trochę mniejszą grubość.
1 2