Przepisy i rozporządzenia

Jak rozreklamować restaurację? Na co musimy zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniej agencji reklamowej?

ulotka
Otwarcie lokalu to dość pracochłonny proces. Jeżeli chcemy posiadać własny bar nie obejdzie się bez właściwej promocji. Idealna reklama musi\powinna zachęcać klienta, iż warto u nas zjeść albo cos wypić, musi być estetyczna, nie może porażać nachalnością. Pamiętajmy, iż wybujała fantazja może dać rezultat odwrotny od zaplanowanego, to znaczy zrazić potencjalnego klienta.

Dobra reklama równa się idealny pomysł na marketing

reklama
Reklama jest dźwignią handlu. Gdziekolwiek się spojrzymy wszędzie da się zauważyć mnóstwo różnych reklam. Tak, więc nikogo nie dziwi, że na którymś aucie jest zamieszczona reklama jakiegoś sklepu albo, że na wiacie przystanku jest pełno różniastych reklam. Jeśli zastanawiamy się jak to zrobić, by samemu rozpocząć reklamowanie się w taki sposób, to musimy postawić na folie reklamowe sklep.

W jaki sposób zdenerwowanie wpływa na wydajność w pracy

stres
Bezpieczeństwo w życiu jest niezwykle istotne. Lubimy wiedzieć, że nic nam nie zagraża, że nie trzeba się niczego obawiać. Jest to oczywiście sytuacja normalna, chociaż niezwykle ciężko jest w dzisiejszych czasach uzyskać taki stan duszy. Zmierzamy się na co dzień z dużymi problemami, trzeba zapłacić rachunki, często też zobowiązania kredytowe, mamy wiele rzeczy na głowie.

Czym obecnie kierować się przy dokonaniu wyboru porządnej restauracji?

restauracja
Każdy obywatel staje przed wieloma wyborami w okresie swego życia. Najpierw jest dokonanie wyboru kierunku studiów, potem wybór etatu. Wreszcie wybór upragnionej osoby, z którą zamierza się związać na całe życie. Wszystkie te jakże kłopotliwe wybory wymagają podjęcia bardzo trudnych decyzji, które wiążą człowieka na całe życie. Bez wątpienia ludzkie życie składa się z mniejszych wyborów, ale również ważnych.

Z jakiego powodu przy rozliczeniu PIT pożądane byłoby podarować 1% dla opp?

aerykańskie monety
Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych są w stanie w zeznaniu jednorocznym pomniejszyć należny podatek o liczbę przekazaną na poczet instytucji pożytku publicznego, jednak nie sporzej niż do wielkości 1% należnego podatku. Jest to niesłychanie prosty krok do wsparcia organizacji.

Materiały budowlane w świetle nowych przepisów

budowa
Znakowanie energetyczne unijną etykietą jak dotychczas stosowane jest przede wszystkich na sprzęcie RTV i AGD, czyli na materiałach i produktach, które mają bezpośredni wpływ na zużycie energii. Obecnie obowiązuje siedem klas oznaczeń produktów, od klasy A najbardziej energetycznie wydajnej, zielonej, do klasy G najbardziej pochłaniającej energię, czerwonej...

Kto powinien korzystać z karty podatkowej?

Kartę podatkowa określa się jako uproszczoną formę opodatkowania. Zyskała sobie liczne grono zwolenników – nie wymaga prowadzenia ewidencji podatkowej. Niestety, nie każdy może z niej skorzystać.

Jedną z jej największych zalet jest stała, roczna wartość podatku, która trzeba uiścić w Urzędzie Skarbowym do 7 dnia każdego miesiąca. Jedynie w grudniu można zapłacić wartość podatku do 28 dnia. Wartość comiesięcznego zobowiązania wg fiskusa ustala każdego roku naczelnik urzędu skarbowego. Posiłkuje się on przy tym zakresem prowadzonej działalności, liczbą pracowników, a także miejscowością, w której siedzibę ma dana firma.

Wrzesień miesiącem ostrożności na giełdzie

Spadek eksportu Japonii w lipcu o ponad 3 proc. jest późniejszym potwierdzeniem, że światowa gospodarka nie podąża ścieżką wzrostu. Po wzroście od sierpniowych dołków o ponad 8 proc. i amerykańskie indeksy mogą tracić.

W piątek naczelnym danymi ze świata będą informacje z amerykańskiego rynku pracy. Ekonomiści zapowiadają stabilizację stopy bezrobocia na poziomie 9,1 proc. oraz spadek liczby nowych miejsc pracy tworzonych przez przedsiębiorstwa. Warto przypomnieć, że w tym tygodniu rozczarowujące okazały się analogiczne publikacje ze strefy euro (wzrost stopy bezrobocia do 10 proc.) i z Japonii (4,7 proc.).

Czy warto zlecać zarządzanie kadrami?

praca
Każdego typu przedsiębiorstwa bardzo często korzystają z outsourcingu. Powodowane jest to zwykle tym, że takie działanie jest bardziej opłacalne, niż utrzymywanie niektórych departamentów w przedsiębiorstwie. Dobrym przykładem może być doradztwo personalne.

Seniorzy a e-commerce

Seniorzy w biznesie są niewidoczni? Nie tylko nie ma oferty dla nich, ale z usług e-commerce nie używają prawie wcale. Co jest powodem tej sytuacji - brak propozycji na wykorzystanie tej grupy odbiorców, czy niechęć do newsów technicznych ludzi po 50 roku życia?
1 2 3 4 5 6 7 ostatnia