Przepisy i rozporządzenia

Odwołanie od decyzji w prawie podatkowym

obliczenia podatkowe
Podobnie jak w ogólnym postępowaniu administracyjnym, od decyzji organu podatkowego również przysługuje środek odwoławczy, regulowany przepisami Ordynacji Podatkowej. Obie instytucje różnią się pod kilkoma względami, przy czym odwołanie w postępowaniu podatkowym charakteryzuje dalej idący formalizm.

Nowy projekt ustawy o ZUS

Po raz kolejny przedsiębiorcy pokrzywdzeni przez ZUS spotkali się w Kancelarii Premiera z ministrem Michałem Boni oraz prezesem ZUS Zbigniewem Derdziukiem. Tym raz poszkodowani przedstawili wzór ustawy zakładającej całkowitą abolicję spornych składek.

Spór dotyczy składek nielegalnie - jak twierdzą przedsiębiorcy - ściąganych przez ZUS. Niezbicie o jakości przepisów uchwalanych przez polski parlament mogą świadczyć słowa prezesa ZUS, który stwierdził "inaczej czytamy te same przepisy".

Kredyty, o czym powinniśmy wiedzieć

Pieniądze
Aktualnie funkcjonuje wiele form finansowania naszych marzeń, projektów prywatnych i firmowych. Kredyt hipoteczny to kredyt, którym można sfinansować: budowę domu, nabycie mieszkania lub domu, zakup działki gruntu, remont, rozbudowę domu lub mieszkania. Jest kredytem długoterminowym, co, toteż daje szansę rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania.

Sekretariat i przedsiębiorstwo - jak urządzić?

biuro
Ażeby gabinet, lub jednostka mogły działać, niezbędne jest kompleksowe wyposażenie biura. Standardowo umeblowane pomieszczenia pracownicze, to biurka, każdego rodzaju szafy, regały, fotele i dużo pozostałych ekwipunków i urządzeń.

Jak prawidłowo zutylizować akta?

Recykling dokumentów
Należy mieć na uwadze, że jeżeli masz firmę, musisz we wszystkich przypadkach dbać o wszystkie dokumenty. Co do tego ciężko mieć wątpliwości - niezadbanie o dokumenty bardzo źle świadczy o nas samych. A zresztą fakty są takie, iż w wielu przypadkach to jest tak, że za brak należytego nadzoru możemy ponieść karę pieniężną! Dużo bardziej odpowiednim wyjściem jest to by po prostu korzystać z usług takich firm, które zajmują się utylizacją dokumentów.

Pozwolenie na budowę w 2010 r.

Budownictwo jednorodzinne
Czy 2010 r. przyniesie uproszczenie procedur administracyjnych w ubieganiu się o pozwolenie na budowę domu? Miejmy nadzieje, że tak. Z taką inicjatywą wystąpiła komisja sejmowa Przyjazne Państwo i Związek Gmin Wiejskich w listopadzie 2009 r...

Stolica – centrum rynku nieruchomości

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Warszawa to miasto, w którym rynek nieruchomości nieprzerwanie się rozwija. Agencje w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie wyłącznie mieszkań, ale również lokali dedykowanych na potrzeby biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością znaleźć można po wpisaniu w Google np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” na pewno skraca czas poszukiwań i daje szansę na znalezienie pomieszczenia, które będzie odpowiadać naszym indywidualnym oczekiwaniom.

Jak stworzyć najbardziej najlepszą wizytówkę? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

wizytówki
Pamiętaj, zawsze najlepsze są mniejsze, stylowe, często niezwykle kreatywne wizytówki. Taki wyjątkowy który będzie nie tylko reprezentantem Twojej osoby, lecz również (niekiedy bardzo skuteczną) reklamą. Każdy szanujący się znawca powinien mieć swoją wizytówkę. Czy wiesz, jak powinna się prezentować?

W jaki sposób otworzyć sklep online?

serwis
Rynek e-sklepów zachowuje się w taki sposób, jakby kryzys go nie dotyczył. Szczególnie w Polsce, w której w 2013 r. odnotowano wzrost na pułapie 24% w stosunku do 2012 r. To zapewniło nam pozycję lidera wzrostu w Europie Środkowej.

Dlaczego bhp jest tak ważne dla każdej firmy i każdego zatrudnionego? Czego jesteśmy w stanie się dowiedzieć na tego typu szkoleniu?

Kask BHP
Szkolenia bhp są istotną dziedziną funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pracodawca nie może uniknąć tego przepisu, nie może sprowokować takiej sytuacji, iż zatrudniony nie ma odpowiedniej znajomości przepisów czy reguł bezpieczeństwa i higieny pracy. Istnieją wstępne szkolenia bhp, jakie powinny się odbywać jeszcze przed zakwalifikowaniem pracownika do pracy. Ich najistotniejszym celem jest zapewnienie zatrudnionemu wiedzy oraz niezbędnych umiejętności, jakie są pomocne w pracy.
1 2 3 4 5 6 7 ostatnia