Przepisy i rozporządzenia

Jak rozreklamować restaurację? Na co musimy zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniej agencji reklamowej?

ulotka
Otwarcie na przykład restauracji to dosyć pracochłonny proces. Jeśli chcielibyśmy posiadać własny bar nie damy sobie rady bez właściwej promocji. Dobra reklama musi\powinna zachęcać klienta, iż warto u nas zjeść albo cos wypić, musi być estetyczna, nie może porażać nachalnością. Pamiętajmy, iż przesadna fantazja może spowodować rezultat odwrotny od zamierzonego, czyli zrazić ewentualnego klienta.

Gdzie najlepiej zorganizować spotkanie biznesowe?

Lato to okres, kiedy zazwyczaj ludzie wyjeżdżają na urlopy, część branży trochę zwalnia. Można doskonale wykorzystać ten czas na wyjazdy lub organizację konferencji branżowych. To doskonały czas na rozwój, szkolenia albo wymianę doświadczeń. Możemy również oczywiście wyprawę na konferencję połączyć z chwilą oddechu, w szczególności jeżeli zdecydujemy się urządzić to wydarzenie w jakimś pięknym miejscu.

Ograniczenia prawa własności

działka
Właściciel parceli co do zasady może korzystać z niej bez ograniczeń. Może zatem na swej działce postawić dom, prowadzić działalność gospodarczą lub też inną - pod warunkiem dopełnienia warunków zapisanych między innymi w ustawie o prawie budowlanym. Rzecz niby jest prosta. Niestety życie bywa przewrotne, i potrafi pogmatwać nawet najbardziej łatwe sprawy.

Jak powiększyć własne umiejętności zawodowe?

książki na półce
Powszechnie wiadomo, że edukacja stanowi wybitnie ważny element naszej codzienności. Dzięki niej bez wątpliwości jesteśmy w stanie skutecznie podnieść nasze kwalifikacje, niemniej pomimo tego potrzebne jest nam samozaparcie oraz wytrwałość, której tak często nam brakuje. Zwiększenie swoich umiejętności niejednokrotnie powiązane jest z większymi zarobkami, skutkiem tego też tak niezmiernie chętnie wybieramy właśnie tę formę samodoskonalenia się.

Złoty Laur Klienta 2011 dla Panoramy Firm

Panorama Firm wyszukuje coroczne uznanie wśród klientów, gdyż stanowi skuteczne i innowacyjne medium reklamowe, skutecznie łącząc kupujących i sprzedających.

W efekcie sondażu, który pokazał najpopularniejsze marki, produkty i usługi na krajowym rynku, marka uplasowała się na pierwszym miejscu. - Złoty Laur Klienta to wyróżnienie szczególnie dla nas cenna, przyznają ją bowiem sami konsumenci, których wyrok ma dla nas kluczowe znaczenie.

Pracujesz w naszym kraju? Rozlicz się z fiskusem!

analiza podatkowa
Obowiązujące w Polsce prawo podatkowe – podobnie, jak prawa podatkowe innych krajów – nakłada na swoich mieszkańców obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Czas na to jest zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po danym roku podatkowym. Znaczy to, że za rok 2015 rozliczamy się z fiskusem do końca kwietnia 2016 roku. Jak sobie to wszystko ułatwić?

A czy ty myślisz o swojej emeryturze?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Świadczenia emerytalne to zabezpieczenie w postaci świadczenia pieniężnego dla dla osób w wieku emerytalnym, które nie mogą uczestniczyć już pracy etatowej. Wiele lat temu była to renta starcza.

Kłopoty z firmą? Zatrudnij konsultanta marketingowego.

konsultant marketingowy
Pewnie zastanawiałeś się, dlaczego twoja firma nie operuje jak to sobie wyobrażałeś. Dlaczego miast przynosić zyski, daje same deficyt natomiast twoi pracownicy liczą na systematycznie wypłacaną stawkę. Czy jesteś w stanie cokolwiek jeszcze zrobić, żeby pomóc przetrwać twojemu przedsiębiorstwu?

W jaki sposób dać sobie radę z nagłym problemem pieniężnym, czyli nowatorskie typy pożyczek

karty kredytowe
Większości z nas z pewnością przydarzyła się pewnego razu sytuacja, gdy potrzebowaliśmy szybkiego zastrzyku gotówki. W takich sytuacjach praktycznie każdy pyta znajomych i rodziny o małą pożyczkę lub po prostu kieruje się do zaprzyjaźnionego banku. Jednak czasami bywa tak, że te wyjścia zawodzą i musimy poszukiwać innego źródła finansów.

O czym przydałoby się pamiętać przy podpisywaniu dokumentów na roboty budowlane?

na placu budowy
Podpisując umowę na roboty budowlane musimy pamiętać o najważniejszych aktach prawnych, które będą dla nas gwarancją zachowania pewności w sytuacji jakichś nieścisłości. Umowa na roboty budowlane powinna mieć kilka zapisów, bez których może się pojawić ryzyko utraty zainwestowanego majątku lub też wysokich kar pieniężnych. Do najważniejszych elementów, jakie powinny pojawić się w umowie zalicza się określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne jest zapisanie w tym miejscu, że dokument odnosi się do jakiegoś efektu prac budowlanych, a nie tylko do starannego wykonywania prac.
1 2 3 4 5 6 7 ostatnia