Przepisy i rozporządzenia

Reklamy outdoorowe

billboard na skrzyżowaniu
Znane już długo rozwiązania z zakresu reklamy są przez ekspertów ciągle ulepszane. Niezaprzeczalnie wpływ na to ma ogromne zapotrzebowanie, jakie zachęca specjalistów w tym zakresie do usilnej pracy.

Wyszukaj rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa, jakie spowodują, że Ty oraz Twoi współpracownicy ciągle będziecie mieli dostęp do aktualnych informacji

Praca przy komputerze
W czasie błyskawicznie realizujących się zmian na rynku dobrze jest posiadać pod kontrolą te dane, które bezpośrednio wpływają na sposób oraz jakość prowadzenia firmy. W pewnym sensie brak informacji oznacza brak zorientowania na zbliżającą się sytuację, a toteż nieumiejętność podjęcia należytych decyzji pchających przedsiębiorstwo ku rozwojowi. Konkurencyjność przedsiębiorstwa to przede wszystkim pewne działanie bazujące na wiedzy wynikającej z zebranych i zanalizowanych informacji ze statystyk czy pozostałych źródeł.

Zaprezentuj się na ulicach miasta

Reklama outdoorowa
Jednym z często wykorzystywanych sposobów na przydanie klientów danej marce jest użycie billboardów. Są to tablice lub plakaty o wielkich wymiarach, używane na ulicach. Jest to jeden z bardziej typowych elementów wyglądu dużych miast, tak jak neony. billboardy najczęściejposiadają oświetlenie, co sprawia, że są czytelne także w nocy. Ten typ reklamy jest bardzo skuteczny, z uwagi na wymiary.

Zakazane reklamy

led
Przedsiębiorstwo chcąc sprzedać swoje produkty bądź usługi musi zachęcić klientów do ich nabycia. Zgodnie z powiedzeniem „reklama jest dźwignią handlu” nawet droższy produkt tej samej jakości ma szansę znaleźć nabywcę jeśli będzie odpowiednio promowany. Jakimi zasadami powinni kierować się przedsiębiorcy, aby ich reklama nie naruszała prawa?

Leasing dla film budowlanych

Z informacji Związku Polskiego Leasingu wynika, że w przeciągu dziewięciu miesięcy 2011 r. wartość inwestycji w "budowlance" sfinansowanych poprzez leasing osiągnęła aż 1, 8 mld zł, co oznacza podwyższenie (rok do roku) o ponad jedną czwartą.
Leasingodawcy natomiast sądzą że choć leasing jest atrakcyjnym modelem finansowania usług budowlanych, to równocześnie jest wybitnie ryzykowny.

Opłaty koncesyjne w prawie energetycznym

komornik
Na podstawie art. 34 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 rok Prawo energetyczne (Dz. U. 2006 Nr 89 poz. 625 t. j. z późn. zm.) (zwana dalej prawo energetyczne) przedsiębiorstwo energetyczne posiadające ważną koncesje zobowiązane jest dokonywać opłat za jej udzielenie. Opłaty te mają charakter periodyczny. Uiszczane są co roku.

Opłaty koncesyjne w prawie energetycznym

crm

Dotacja czy kredyt?

Przedsiębiorcy, prócz samorządów, są w latach 2014-2020 największymi beneficjentami unijnych funduszy. Ogółem na rozwój firm będzie określonych 20 mld euro. Dlatego już teraz wskazane jest dowiedzieć się, na co a także na jakich zasadach będzie można zdobyć środki unijne.


Dotacja czy kredyt?

Największy wachlarz wsparcia do dyspozycji mają mikro, niewielkie a także średnie przedsiębiorstwa.

Dlaczego dobrze jest wynająć autokar prowadząc swoją działalność gospodarczą?

stary Polski autobus
Firmy, które mają do oferowania wypożyczenie autobusów czy innych pojazdów głównie powinny być zaznajomione ze wszystkim, co odnosi się do tego rodzaju działalności gospodarczej. Są zobligowane wiedzieć, jakie szczegółowe zasady są ważne, gdy mówić o wynajęciu autokarów i mają obowiązek też w odniesieniu nich całkowicie się stosować.

Umowa forfaitingu

teczka z dokumentami
Forfaiting jest to sposób finansowania rozliczeń pomiędzy eksporterem a importerem, w ostatnich latach coraz bardziej popularny. W sensie prawnym jest to umowa, poprzez którą jedna ze stron zobowiązuje się do dostarczenia wierzytelności, a druga do zapłaty ustalonej już poprzednio ceny.

Zatrudnianie cudzoziemców

Kontrola legalności pobytu w Polsce cudzoziemców nie powinna leżeć w gestii zatrudniającego na pracodawcy, a własnie w organach państwa. Wprowadzenie sankcji karnych i administracyjnych za przyjmowanie do pracy cudzoziemców nie stosujących się do innowacyjnych przepisów może w ogóle działać odpychająco przedsiębiorców od ich zatrudniania - uważa PKPP Lewiatan.
1 2 3 4 5 6 7 ostatnia