Jak może wyglądać montaż paneli szklanych i gdzie one mogłyby być zastosowane?

Przeważnie panele ze szkła można było spotkać w kuchni lub w toalecie, gdyż w takich przestrzeniach dobrze sprawdzają się jako odpowiednik kafelek. Jeszcze częściej można by je spotkać w salonie, w sypialni czy w pokoju dziecinnym.


Gdy już panel szklany będzie zamówiony, to warto wiedzieć w jaki sposób musi przebiegać proces montowania takiego panela, żeby mieć pewność, że wszystko zostało zrobione w odpowiedni sposób.
panel szklany


Miary są robione za pomocą mierników laserowych, które zezwalają wyłapać nawet najmniej widoczne nierówności niezauważalne dla oka. Od wymiarów wnęki należy odjąć właściwe luzy czyli trzeba odjąć po kilka milimetrów, żeby panele swobodnie wchodziły w wyznaczone miejsce. Kompetentni graficy dopasują dobrane motywy do wymiarów paneli(polecamy ogrodzenia półokrągłe) w rozmiarze rzeczywistym. Każdy z projektów wykonywany jest osobno po uwzględnieniu wcześniejszej aranżacji pomieszczenia. Jest również możliwość dopasowania Kolorystyki panelu do koloru wystroju wnętrza dla przykładu pod odcień boazerii lub ściany.


Szklane panele wykonane są ze szkła spełniającego normy bezpiecznego szkła CE. Laminuje się je wielowarstwowo w specjalnym piecu próżniowym w niezwykle wysokiej temperaturze. W skład laminatu kolejno wchodzą folia z nadrukiem, niemałej klasy folia transparentna oraz tafla szkła. Wszystko następnie zostaje oklejone dookoła, aby do środka nie dostały się jakiekolwiek brudy. W ten sposób przygotowany wypał jest włożony do gorącego pieca na około 2 godziny. Folia transparentna rozpływa się oraz zgrzewa na stałe grafikę ze szkłem. Towary ze szkła muszą być przewożone w pionie oraz muszą być odpowiednio zabezpieczone przed stłuczeniem lub obiciem w trakcie jazdy.


1 2