Outsourcing księgowości

Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Teraz coraz częściej firmy decydują się na usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.
praca
Różne typy przedsiębiorstw inaczej traktują outsourcing. Dla niedużych firm angaż danego pracownika oraz przeprowadzenie dla niego wymaganych szkoleń jest droższe niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Osoba zatrudniona na pełnym etacie nie ma z reguły też wystarczająco zadań, by mieć co robić przez cały dostępny czas.

Większe jednostki gospodarcze uznają outsourcing jako formę inwestycji z, której profity będą widoczne za jakiś czas. Nieduże koszty są następstwem tak mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z bardziej niezawodnej pracy firmy specjalistycznej. Na przykład badanie secretclient finansowych sprawozdań jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Wybierając delegowanie wybranych działań przedsiębiorstwo może skupić się na swojej kluczowej działalności, ludzie z firmy zewnętrznej oferują na ogół wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest zazwyczaj bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, specjaliści firmy zewnętrznej zazwyczaj mają plan podnoszenia kwalifikacji zawodowych), redukuje się ryzyko związane ze skutkami błędów naszych pracowników. Abstrahując od niewątpliwych zalet ciężko zignorować wady. Utrudniony przepływ informacji, mniejsze poczucie bycia odpowiedzialnym za losy naszej firmy, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przemyśleć wszystkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszej firmy decyzję.

Pozostałe artykuły

Czym trudni się ślusarz?

mieszkanie - migawka
Osoba zajmująca takie stanowisko musi mieć zawodowe wykształcenie odpowiednim profilu.


Jeśli chodzi o profesjonalistę od konstrukcji stalowych - musi on posiadać skończony kurs spawacza elektrycznego, zaś ślusarza produktów artystycznych – szkolenie o profilu artystycznego ślusarstwa.


Polecamy Państwu stronę firmy oferującej usługi finansowe - Fss-finanse.pl.


Znajdź praktyczną ofertę firmy: Usługi finansowe Financial Service Support w Warszawie.
23-06-21 07:56