Finanse

Deklaracje podatkowe, nieskomplikowane czynności czy nocna mara?

podatki
Każdy, kto w ubiegłym roku osiągał – w każdej wysokości – dochód pieniężny, musi liczyć się z obowiązkowym rozliczeniu się z fiskusem. Bardzo często właśnie początek nowego roku oznacza niemiły przymus, lecz obecnie można to zrobić bez konieczności wychodzenia z domu.

Outsourcing księgowości

praca
Kilkanaście lat temu księgowy w firmie był niezastąpiony niemal od pierwszego dnia. Teraz nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac to okazja w szczególności do zmniejszenia kosztów firmy.

PIT online, czyli jakim sposobem wykorzystać możliwości sieci do błyskawicznego pozbycia się niechcianych, przychodzących co roku formularzy?

rozliczenie pit online
Podatki oraz śmierć to według jednego z najbardziej znanych przysłów, dwie rzeczy, których możemy być pewni. Wynika to z tego, że z jednej strony każdy człowiek w jakimś momencie zakończy swoją przygodę na Ziemi, a z drugiej tak długo jak będą istnieć państwa, będzie jednocześnie istniała konieczność dofinansowywania jego działalności poprzez zdobywanie pieniędzy od obywateli.

Rynek pracy w Polsce

Biznesmen w pracy
Dzisiejszy rynek pracy tak gwałtownie się zmienia, że te zawody, na które jeszcze niedawno był popyt, dziś nie spotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe zapotrzebowanie?

W jakich przypadkach będzie opłacalne wynajęcie mieszkanie, o czym należy pamiętać przy kupnie nowego.

mieszkania
Poszukując mieszkania dla siebie będzie się miało do wyboru parę możliwości. Pierwszą z nich jest po prostu wynajęcie, w każdej większej miejscowości bez problemów się jakieś znajdzie w rozsądnej cenie. Z takiej formy przeważnie korzystają studenci i ludzie, którzy nie mają jeszcze większej rodziny.

Outsourcing księgowości

praca
Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Teraz nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac pozwala głównie oszczędzić pieniądze firmy.

Obligacje skarbowe i korporacyjne - co to ?

Notowania giełdowe
Bogata oferta instrumentów finansowych przyczynia się do tego, że inwestorzy jak i osoby fizyczne, mogą odczuwać wątpliwości w związku z wyborem formy lokowania pieniędzy. Zarówno dla jednych, jak i drugich zysk oraz bezpieczeństwo są najważniejszą sprawą.

Prostsze rozliczanie deklaracji podatkowych

pity-obrazek
Odprowadzanie podatków i rozliczanie deklaracji to czynność, która wiele osób może przyprawić o istny zawrót głowy. Nie każdy z nas potrafi to robić tak jak należy, jednak aktualnie oferuje się rozmaite narzędzia, które mogą nam to zdecydowanie ułatwić i sprawić, że nie będzie to skomplikowana czynność. PITY 2016 program pomoże nam w prosty sposób zweryfikować jakie składki powinniśmy odprowadzić oraz jak należy wypełnić poszczególne druki, dzięki czemu ekspresowo poradzimy sobie z dostarczeniem wymaganych dokumentów do urzędu.

Księgowość - formy i techniki

okulary i książka
Na pewno współpraca z biurem oferującym księgowość warszawa udostępnia podmiotom gospodarczym istotne poczucie bezpieczeństwo|bezpieczeństwa i pewność, że pozostaje się w prawidłowych stosunkach z urzędami zewnętrznymi. Ponad to, przy rzetelności ich działań, można liczyć na obniżenie kosztów własnych przedsiębiorstwa. Jednocześnie, stała konsultacja z biurem rachunkowym, minimalizuje ryzyko podejmowania nierentownych przedsięwzięć biznesowych. Ponda to, korzystanie z oferty doświadczonej firmy zewnętrznej nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych w postaci organizowania szkoleń, jak to ma miejsce w przypadku zaangażowania specjalisty wewnątrz przedsiębiorstwa.

Jak pozyskać dotacje na rozkręcenie przedsiębiorstwa

firma
Jeśli marzysz o własnej firmie, to właśnie teraz jest dogodny moment, żeby zaistnieć na rynku jako przedsiębiorca.
1 2 3 4