Franczyza - co to takiego?

Franczyza to sposób na prywatny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej najogromniejsze ogólnoświatowe marki, powinniśmy więc mieć pojęcie czym jest firma na franczyzowej licencji.


Własne przedsiębiorstwo, pomimo że we franczyzie realizowany pod cudzym szyldem, jest to jedna z najlepszych dróg do dużych zysków.


windykacja


spotkanie biznesowe w siedzibie firmy


zdrowie


Pozostałe artykuły

Intensywny okres nauki na studiach masz już poza sobą

praca
Choć czasem miałeś wrażenie, że już nie starczy Ci sił, zawziąłeś się i upór popłacił. Jesteś wreszcie wymarzonym inżynierem. Lata wysiłku opłaciły się.


Miałeś wrażenie, że to jeden z najbardziej trudnych momentów w Twoim życiu ? Mylisz się, to była rozgrzewka w porównaniu z tym, co przed Tobą teraz.


I co najważniejsze ryzyko klapy we własnej dzielności będzie we franczyzie mniejsze. Gdy słyszymy zwrot sieć franczyzowa, przeważnie kojarzy nam się ono z barami prędkiej obsługi. Owe przedsiębiorstwa istotnie funkcjonują na rynku jako ikony franczyzy, jednakże popularnych marek franczyzowych jest znacznie więcej. Kupując licencję franczyzową decydujemy się na poprowadzenie przedsiębiorstwa na swoje ryzyko, jednak pod szyldem franczyzodawcy. Znana marka ma w założeniu zagwarantować większą ilość klientów i minimalizować istotnie niebezpieczeństwo plajty.


Stawiając na kooperację na zasadzie franczyzy obydwie strony podpisują Umowę narzucającą im wzajemne obowiązki. Podstawowym zadaniem franczyzodawcy będzie udzielenie licencji na markę a także transfer wiedzy o prowadzeniu danego biznesu w sposób stały poprzez cały okres trwania umowy, zaś fundamentalnym obowiązkiem franczyzobiorcy jest przestrzeganie łącznych dla całej sieci reguł prowadzenia firmy (zobacz pożyczki hipoteczne dla firm) jak też opłacanie opłat franczyzowych.
1 2