Rozliczamy się z urzędem podatkowym

Mało kto nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. Jest to jeden z popularniejszych formularzy, które co roku wypełniają miliony rodaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 dotyczy pozyskanych dochodów za zeszły rok. PIT 37 jest wypełniany zarówno przez osoby pracujące na umowę o prace, jak i wszystkich tych, jacy zatrudnieni są na umowę o dzieło lub zlecenie.


rozliczenie
Kto poza tym wypełnia PIT 37? Pomimo obiegowej opinii, bardzo dużo emerytów i rencistów korzysta z ulg i posiada ponadplanowe dochody z jakich się rozlicza.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę kredyt dla firm naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo konkurencyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Inną nie mniej liczną grupą pracowników wypełniającą PIT 37 będą osoby samotnie wychowujące dzieci bądź rozliczające się z małżonkiem. Stając po raz pierwszy przed koniecznością odpowiedzenia sobie na zapytanie: jak wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, dlatego wskazówek należy szukać na tej stronie.

Często bowiem prócz samego arkusza podatkowego jesteśmy zobowiązani do zgromadzenia oraz wypełniania ponadprogramowych formularzy, tj. PIT- O bądź NIP-3(5). Składając po raz pierwszy PIT 37 powinniśmy pamiętać o goniącym nas terminie przesłania go,
rozliczenie
jako że czas na złożenie PIT 37 kończy się 30 kwietnia. Z pozoru to bardzo dużo czasu, jednakże kiedy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem zeznania podatkowego, tenże czas wydaje się często zbyt krótki.
1 2