Łatwe założenie własnej firmy

Każdy, kto planuje zajmować się sprzedażą towarów, czy też usług przez dłuższy okres, w sposób profesjonalny i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą może być wyprzedawanie książek przez sieć, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska chwilowego.


W takich przypadkach rejestracja działań to obowiązek.

Absorbują Cię opisywane tu sprawy? Jeżeli tak, to kliknij ponadto ten odnośnik - znajdziesz tu ważne informacje (https://boxyszczescia.pl/catering-dietetyczny-reda/), które także Cię zaciekawią.

Aktywność gospodarczą jest możliwość założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, bądź podpisu elektronicznego.


Pozostałe artykuły

Pożyczki bez BIKu - sam decydujesz czy mógłbyś sobie na nie pozwolić

firma - wizerunek
Niejednokrotnie znajdujesz się w sytuacji, kiedy szybko potrzeba ci pieniędzy, a bank nie może ci dać kredytu. Przyczyną mogą być zbyt małe dochody czy wcześniejsze długi.


Założenie firmy nie jest ciężkie, jednakże trzeba przeprowadzić kilka działań, odwiedzać parę miejsc i to w należytej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest równocześnie wnioskiem o nadanie numeru REGON, przyznanie, czy też wskazanie numeru NIP i wybór formy opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie informuje się również wszelakie przemiany z obrębu podawanych informacji. W formularzu trzeba przekazać typ wykonywanej aktywności wedle rejestru PDK.


bezpłatny


założenie firmy


W formularzu CEIDG należy wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację finansową firmy. Jeśli nie wiemy jeszcze w momencie wypełniania wniosku, z którym biurem rachunkowym będziemy współpracować, to wybieramy możliwość samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później nasz wpis uaktualniamy.
1 2