Którą parcelę budowlaną wybrać?

Dobór parceli to najpoważniejsza decyzja poprzedzająca budowę budynku. Jeśli będzie w pełni świadoma, unikniemy wielu niepotrzebnych kłopotów.


Z zakupem działki bywa jak z przetargami publicznymi, nierzadko decydującą rolę gra koszt.
Rozlicz się przez internet


Składników, jakie powinniśmy brać pod uwagę nabywając prywatny grunt będzie jednak o wiele więcej, a rozsądek i wnikliwość są w tej kwestii jak najbardziej wskazane. Cóż z tego, że wybudujemy wyśniony budynek, jeśli jego umiejscowienie okaże się nieudane – razem z roztopami wiosennymi podmywać będą nas gruntowe wody, niedaleko wyrośnie problematyczna wytwórnia, natomiast codzienny dojazd do pracy będzie udręką.


Punkt gdzie stanie nasz budynek powinno mieć w sobie to „coś”, co sprawia iż czujemy, iż chcemy w tym miejscu bywać, iż będzie to przestrzeń jedyna w swoim rodzaju. Szukajmy tego co starożytni zwali genius loci. Gdy bowiem już w momencie zakupu dostrzegamy w parceli ogrom mankamentów, istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż z biegiem lat będą nam one coraz to bardziej przeszkadzać.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na opisywany temat, odwiedź listwy wykończeniowe aluminiowe nas, a zapewne znajdziesz interesujące fakty.

Przejdźmy się po okolicy, pogadajmy z rezydentami pobliskich domów, monitorujmy uważnie toczące się wokoło życie. Ów zwiad dam nam też odpowiedź na zapytanie czy w pobliskim sąsiedztwie nie ma obiektów problematycznych dla rezydentów. Lepiej dowiedzieć się wcześniej, że tuż nieopodal działa fabryka chemiczna ewentualnie znajduje się nieustawowe śmietnisko.


1 2