Jakie istnieją typy fundamentów punktowych i czym się one cechują?

Fundament jest podstawą jakichkolwiek domków letniskowych - tak w przenośni oraz dosłownie. W rzeczywistości wykorzystuje się przeróżne rodzaje fundamentów, które mają być podstawą pod tworzoną konstrukcję szkieletową.


fundament punktowy


Pozostałe artykuły

Co możemy przewozić w rowerowym koszyku i na co trzeba zwracać uwagę przy jego wybieraniu?

lakier do drewna
Jest to jedno z najczęściej wybieranych akcesoriów, w które rowerzyści wyposażają własny rower. Przydaje się on w wypadku jazdy do pracy, kiedy musimy wziąć ze sobą torbę, laptop lub nawet drugie śniadanie.


Rodzaje te różnią się sposobem wykonania oraz naturalnie ceną przygotowania.


Najszybszy w realizacji jest fundament punktowy wykonany z bloczków z betonu. Jest też najprostszy wszystkich tych, które zostaną opisane w tym artykule. Metoda ta opiera się na rozmieszczeniu w kluczowych miejscach docelowej powierzchni tzw. bentonitów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można by równo rozkładać ciężar konstrukcji. Jest to dobry sposób, żeby wyrównać ewentualne nierówności terenu. Innym wariantem tego fundamentu jest taki, który jest zrobiony z rur szalunkowych. Jest to nieco bardziej solidny typ wspomnianego wcześniej fundamentu z bloczków betonowych. Jest on stosunkowo łatwy i tani w tworzeniu. Technika technika diamentowa Wrocław ta polega na zagłębieniu w glebie tanich wykonanych z kartonu rur szalunkowych. Nad powierzchnią ziemi muszą one trzymać równy poziom, natomiast w ziemi oczywiście pion. Pewnego rodzaju kłopotem może być przygotowanie takiego fundamentu, który zachowuje idealny poziom. Tego typu typ fundamentu należy stosować, jeżeli istnieją znaczne nierówności terenu albo podłoże posiada nieznaną nośność.


Najdroższym, lecz również najbardziej solidnym wyjściem, jest zbrojona płyta fundamentowa. Dosięga ona ok. 20 lub 30 cm wgłąb ziemi, więc jest to w praktyce zbrojona wylewka.
1 2