Polerowany beton - nowoczesna technologia renowacji posadzek

Polerowany beton jest to posadzka betonowa poddana stosownej mechanicznej obróbce – polerowaniu i chemicznej, impregnacji.


Przede wszystkim jest to technologia renowacyjna, jednak możemy w niej wykonywać również nowiuteńkie posadzki z betonu, zarówno ozdobne, jak i przemysłowe.
beton polerowany


Jakiego rodzaju atuty posiada beton polerowany? O tym, że beton jest materiałem, ponadczasowym nie musimy przekonywać nikogo. Stosowali go już Starożytni Rzymianie. W Polsce z profesjonalnie zrealizowanymi podłogami betonowymi mamy do czynienia od około 20 lat. A ponieważ posadzki to powierzchnie najbardziej narażone na eksploatowanie w każdym obiekcie, to również podłogi betonowe zrobione kilkanaście albo parę lat temu wymagają renowacji.


Wszystkie zakłady, które posiadają posadzki betonowe nadające się do zrealizowania polerowanego betonu są warsztatami działającymi "w ruchu". Częstokroć nie można, poza sezonem urlopowym czy świętami, wyłączyć choćby jakiejś części zakładu dla przeprowadzenia reperacji posadzek przykładowo w technikach żywicznych. Natomiast można to wykonać z betonem polerowanym. Przesunąć maszyny, produkt w składzie, przeorganizować komunikacyjne ciągi oraz odnawiać następną część. Robocze pola – punkty w których wykonywana jest naprawa obeznany wykonawca bez trudności połączy bez dostrzegalnego znaku, gdzie zaszło to łączenie.


1 2