Nieruchomości

Podział gruntu

Zmiany na rynku nieruchomości
Podział nieruchomości jest jedną z podstawowych usług, oferowanych przez firmy, których głównym obszarem działalności jest geodezja. Proces ten jest również jednym z najważniejszych elementów gospodarki nieruchomościami. Głównym celem sporządzania projektów podziału gruntów jest skuteczne wykorzystanie potencjału danej nieruchomości, zachowując jednocześnie zgodność prowadzonych prac z wymogami prawa budowlanego oraz Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Masz zamiar zainwestować w nieruchomość?

zarządzanie najmem
Nie chcesz polegać w przyszłości na państwowej emeryturze? Może najzwyczajniej masz większą kasę i chcesz zainwestować ją jakoś? W takim razie jest fajne rozwiązanie! W końcu niesamowicie efektywne jest inwestowanie swoich pieniędzy na rynku mieszkaniowym.

Papierowa ochrona zabytków w Polsce

zabytki
Wyniki kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK) – Delegaturę w Rzeszowie wskazały na lata zaniedbań w gospodarowaniu nieruchomościami zabytkowymi przez ich publicznych właścicieli – Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego...

Nieruchomości Wrocław – inwestycja na lata, która pozwoli nam zagwarantować sobie stabilność ekonomiczną

nowe mieszkanie
Wrocław zdaniem wielu Polaków jest jednym z najbardziej wyjątkowych miast w naszym kraju. Ma to związek po pierwsze z tym, że w tej miejscowości zachowało się bardzo dużo przykładów architektury sprzed wielu lat, takich jak chociażby Starówka, po których bardzo często z miłą chęcią przechadzają się dziesiątki wrocławian.

Gdańsk - miasto, w którym dobrze jest zamieszkać

ochrona
Polska to przepiękny kraj, jaki zachwyca złożonością przyrody - wysokimi górami, czystymi mazurskimi jeziorami oraz dostępem do morza. Mamy tutaj sporo miast jak również i mniejszych miasteczek, które przyciągają coraz więcej gości z zagranicy.

Budowa nowych dróg a wykup nieruchomości

budowa drogi
Budowa dróg w Polsce to proces bardzo skomplikowany i budzący wiele emocji. Nieustanny, lawinowy wzrost ilości samochodów, kilkunastoletnia przerwa w budowie nowych dróg czy wreszcie kilkudziesięcioletnie zaniedbania remontowe doprowadziły do sytuacji, gdzie większość polskich dróg wymaga remontu. Polska sieć drogowa wymaga także natychmiastowych działań mających na celu tworzenie nowych połączeń, zwłaszcza tych o zwiększonej przepustowości...

Nowelizacje ustawy - prawo budowlane

Paragraf
Od kiedy ceny mieszkań oraz działek zaczęły drastycznie spadać coraz większa liczba mieszkańców Polski decyduje się na zakup prywatnego lokum czy wybudowanie domu. Zwiastuny na kolejny rok wskazują, iż sytuacja nie bardzo się zmieni, a nawet ta teraźniejsza może się jeszcze pogłębiać.

Operat szacunkowy nieruchomości

paragraf
Wykup nieruchomości zlokalizowanych w pasie budowy nowych dróg i autostrad wiąże się z koniecznością wykonania operatu szacunkowego oraz obowiązkiem wypłaty odszkodowania na rzecz właściciela lub użytkownika wieczystego nieruchomości...

Zarządzanie nieruchomościami realizuje kilka biur nieruchomości w Warszawie

klucze
Nieruchomości, od kilku lat są niezwykle aktywnie kupowane przez bardzo dużo osób prywatnych, ale też przez przedsiębiorstwa, które zamierzają w taki sposób dokonywać inwestycji. Jest to spowodowane tym, że inwestowanie w obiekty, zazwyczaj przekłada się na gromadzenie zysków. Jest to przecież inwestowanie w obiekt budowlany, jaki na przestrzeni lat będzie mógł regularnie gromadzić zyski poprzez wynajem, lub również umożliwi jednorazowo uzyskać zadowalającą kwotę, poprzez sprzedaż w odpowiednim momencie, gdy wartość obiektu znacznie wzrośnie.

Spadki cen na rynku mieszkaniowym

Przełom 2011/2012 to okres nurkowania w dół cen na rynku nieruchomości. Tanieją lokale na rynku wtórnym i pierwotnym, niższe stawki są także za budownictwo jednorodzinne. Nie ważne, czy w grę wchodzi Łódź czy Wrocław, sprzedaż mieszkań dotyka krach. Stabilny poziom cen za metr kwadratowy da się zauważyć jedynie w będących na fali częściach większych ośrodków miejskich. Podobnie jest w przypadku mieszkań z wyższej półki.
1 2 3