Mieszkania

Kredyty hipoteczne

W tym poście powiemy sobie możliwości pozyskania środków na upragniony dom lub mieszkanie, albo konsolidację kredytów. Takie sprawy jak wiemy bywają dość kosztowne dlatego też różne instytucje bankowe lub spółdzielnie takie jak kasy SKOK chcą pomóc swoim klientom. W tym wpisie jednak skupimy się na tym co umożliwia nam SKOK kredyt hipoteczny.

Umowa Pośrednictwa Sprzedaży Nieruchomości

długopis
Podstawą prawną umowy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości są art. 179 – 183a ustawy o gospodarce nieruchomościami. Reguluje ona większość aspektów. Pozostałe, nie regulowane ustawą rozstrzyga się w oparciu o przepisy dotyczące umów podobnych, zawarte w Kodeksie Cywilnym...

Wypowiedzenie umowy najmu

długopis
Wypowiedzenie przez najemcę bądź wynajmującego jest możliwe dla każdego typu umowy najmu. Niezależnie od tego czy został określony czas. W przypadku braku ram czasowych obowiązują terminy ustawowe. Dla czasu oznaczonego, zarówno najemca jak i wynajmujący mają prawo do wypowiedzenia na warunkach ustalonych w umowie...

Protokół przekazania mieszkania

długopis
Według prawa lokal przechodzi na własność nabywcy z chwilą podpisania umowy. Sama czynność przekazania mieszkania oznacza fizyczne oddanie nieruchomości w ręce nabywcy, poprzez oddanie do użytku, czyli przekazanie kluczy.

Umowa najmu mieszkania i wezwanie do zapłaty czynszu

długopis
Przez umowę najmu lokalu mieszkalnego należy rozumieć zobowiązanie wynajęcia lokalu mieszkalnego na ściśle określonych warunkach, w zamian za umówioną opłatę czynszową.
Podstawą prawną kształtującą swobodę formowania jej treści określa Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. ...

Prawa i obowiązki wspólnoty mieszkaniowej

salon
Większość z nas w pewnym momencie marzy o własnych czterech kątach. Często udaje nam się zrealizować te pragnienia. Zajęci urządzaniem nowego domu, nie powinniśmy jednak zapomnieć o pewnych istotnych kwestiach i obowiązkach, jakie spływają na nas w momencie, kiedy stajemy się współwłaścicielami budynku i członkami wspólnoty...

Rekomendacja T zmniejsza dostępność kredytów hipotecznych

sprzedaż
Niespełna dwa miesiące zostały do wprowadzenia “Rekomendacji T”. Według nowych przepisów, wysokość kredytu nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości, co oznacza to, że przy zakupie mieszkania za 300 tyś. trzeba będzie wnieść wkład własny w wysokości minimum 60 tyś...

Jak kształtują się ceny kupna mieszkania na terenie Wrocławia

farby elewacyjne_slider
Razem z wiosennymi porządkami wzrasta popyt na mieszkania Wrocław, tak jak reszta polskich miast, jest świadkiem okresowego spadku cen. Tendencja ta odwróci się w czasie letniego wypoczynku i prawdopodobnie znów powróci od początku roku szkolnego. Właśnie we wrześniu do miasta napłynie świeży rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze cztery kąty.

Zarządzanie nieruchomościami

Inwestycje, nieruchomości
Aktualna sytuacja na naszym rynku pracy jest zatrważająca. Tysiące ludzi nie może znaleźć stałego zatrudnienia. Nawet absolwenci najlepszych uczelni, którzy posługują się doskonale językami obcymi, mają niewielkie szanse na pracę w wyuczonym zawodzie. Najczęściej muszą pracować poniżej swoich kwalifikacji w klubach lub barach fast food. Różne firmy w poszukiwaniu oszczędności są zmuszone do masowych zwolnień. Czasami to jedyna sposobność, by obronić się przed zamknięciem.

W jaki sposób można zainwestować własne pieniądze?

Sprzątanie biur
Chciałbyś zainwestować pieniądze? Cóż, można powiedzieć, że alternatyw jest całkiem sporo. Weźmy choćby pod uwagę to by założyć biznes! Szczególnie Warszawa jest takim miejscem, w którym właściciele firm mogą rozwinąć skrzydła. I chociaż ryzyko w biznesie nie należy do małych, to tak czy siak musimy jakoś sobie radzić.
1 2