Nowelizacja prawa budowlanego w roku 2015 - pomyślne reguły budowlane

W roku 2015, a dokładniej 16 marca pozostała zatwierdzona nowelizacja prawa budowlanego, która prognozuje rozmaite liczne ułatwienia w prawie budowlanym. Zmiany te wnikną w życie 28 czerwca obowiązującego roku.


prawnik w pracy
Poznając się z nowatorskimi normami budowlanymi możemy między innymi znaleźć wieści o tym, że z przyczyny nowelizacji prawa budowlanego pozostały zniesione rozliczne wymogi, takie jak choćby warunek uzyskania pozwolenia na budowę i przebudowę domu jednorodzinnego, jaki mieści się w całości na działce, na jakiej pozostał zaprojektowany; do tego zniesiono również wymóg uzyskania pozwoleń na budowę poniektórych obiektów, do których przynależą między innymi garaże, przydomowe ganki, rozliczne budynki gospodarcze bądź również altany, które mają łączną powierzchnię zabudowy nieprzekraczającą 30 metrów kwadratowych.

Czy prezentowana tutaj sprawa jest według Ciebie nietuzinkowa? Jeżeli tak, to inne tego rodzaju informacje zobacz w serwisie (https://iw-tom.pl/), który znajdziesz tutaj. One także Cię zaintrygują.

Zobacz więcej: .

Nowiutkie normy budowlane zapewnią też rozpoczynanie budowy na podstawie decyzji zamiast na podstawie decyzji ostatecznej. Mało tego pozostają też uproszczone rozliczne formalności, jakie dotyczą projektów budowlanych, między innymi pozostał zniesiony okres na powiadomienie odpowiedniego organu o terminie rozpoczęcia budowy, dla jakich dotychczas wymagane było zezwolenie na budowę, zgłoszenie przebudowy obiektu czy także budowy. Ostatnie zmiany: zmiany prawa budowlanego.

Na dodatek wprowadzona też została interesująca zmiana odnośnie obiektów budowlanych, które pozostały wzniesione niezgodnie z prawem. Dzięki nowelizacji prawa budowlanego możliwe będzie wystąpienie z wnioskiem o rozstawienie sankcji karnej na raty bądź nawet o odwołanie kary za samowolne wzniesienie budowli.
1 2