Chroń znak towarowy firmy – nie zapominaj o jego zgłoszeniu

Znak towarowy pozwala na odróżnienie produktu czy usługi. Będzie to niezwykle istotny czynnik w licznych branżach. Jednak trzeba nie zapominać o rozpoczęciu pewnych działań, które mają na celu prawną opiekę wskazanego czynnika. W dalszej części artykułu zostaną przedstawione kluczowe informacje dotyczące rejestracji takiego znaku. Okazuje się bowiem, że bynajmniej nie jest to takie łatwe.

ludzie podcxas spotkania biznesowego
Rejestracja znaku towarowego jest szalenie istotną czynnością, która pozwoli zabezpieczyć interesy firmy. Za taki znak uważa się wszelkie wyrazy lub grafiki, które pozwalają na wyróżnienie produktu. Ułatwiają one funkcjonowanie nie tylko firmom, lecz przede wszystkim konsumentom. Pozwalają na formowanie wizerunku oraz umacnianie swojej pozycji w biznesie - sprawdź ofertę kancelarii Wiński.

Zatem tak ważne będzie, aby opisywany symbol był prawnie monitorowany – tak aby nie być wystawionym na praktyki konkurencji. Trzeba wszelako pamiętać, iż proces zgłoszenia może trochę trwać. W niektórych sytuacjach może przedłużać się także do kilkunastu miesięcy.

Pierwszym krokiem jest zdobycie wiarygodnej i fachowej wiedzy odnośnie tego działania. Później nastąpić musi samo przygotowanie motywu. Musi on być aż tak interesujący, aby przyciągać uwagę konsumenta i zapaść mu w pamięć na trwałe. Później trzeba przygotować indeks produktów bądź usług, jakich będzie on dotyczył. W kolejnym kroku należy zweryfikować, czy istnieje możliwość jego zarejestrowania – czy na pewno nikt już się nim nie posługuje.


Pozostałe artykuły

Rozliczamy się z urzędem podatkowym

rozliczenie
Mało kto z nas nie słyszał o formularzu podatkowym PIT-37. To jeden z najbardziej popularnych blankietów, jakie każdego roku wypełniają miliony rodaków. Deklaracja podatkowa PIT 37 dotyczy pozyskanych przychodów za miniony rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak również wszystkich tych, jacy zatrudnieni są na umowę zlecenie lub dzieło.
1 2