Księgi wieczyste online

WWW
Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło księgi wieczyste do wglądu przez internet. Zapotrzebowanie na usługę jest ogromne, o czym świadczą statystyki odwiedzin na stronie. W pierwszym dniu liczba użytkowników przeglądarki przekroczyła 100 000.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko ze względu na innowację i udogodnienie dla społeczeństwa. Bezpłatny, publiczny wgląd w ponad 12 mln ksiąg wieczystych, w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych, zwiększa bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami.

Dostęp do księgi wieczystej przez internet możliwy jest za pośrednictwem strony głównej Ministerstwa Sprawiedliwości , gdzie znajduje się link do Modułu Dostępu do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych albo pod adresem: .
W zakładce Rejestry i ewidencje, Nowa Księga Wieczysta, należy wprowadzić pełny numer KW.
Dotychczas przeglądanie ksiąg wieczystych było możliwe tylko w sądzie, w wydziale ksiąg wieczystych. Ulgę odczuli pracownicy sądów i petenci.

Księgę wieczystą można przeglądnąć wszędzie gdzie zajdzie taka potrzeba i jest dostęp do internetu: siedząc wygodnie w domu, w biurze nieruchomości lub u notariusza podczas finalizacji kupna mieszkania, domu czy działki.

Nie zwlekaj - najnowszy wpis (http://www.sitodruk-maszyny.com/t_pack.html) już jest na naszej podstronie. Wejdź w poniższy link i wówczas wyszukasz wiele dopełniających treści na temat naszego ciekawego materiału.

Budowa elektronicznej administracji zapewni szybki dostęp do informacji, ułatwi proces inwestycyjny, oszczędzi czas oraz pieniądze pod względem proceduralnym i organizacyjnym.
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl
Twórca: Agnieszka Bykowska
20-05-21 07:14