regularne płatności dla ZUSu

Prawo mówi, że ubezpieczenia społeczne powinny być obowiązkowe, świadome, albo można im nie podlegać. Od każdego pracownika trzeba odprowadzać składki na wszystkie cztery formy ubezpieczeń społecznych. Jest on objęty zatem ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, chorobowym i wypadkowym.

Rozliczenie podatku PIT
Składki ZUS powinno się zapłacić do 5 dnia następnego miesiąca dla jednostek budżetowych, wytwórni budżetowych i gospodarstw pomocniczych, 10 dnia następnego miesiąca dla jednostek fizycznych opłacających składkę, do 15 dnia następnego miesiąca dla pozostałych płatników, w tym dla osób fizycznych i wspólników spółek cywilnych płacących składki za pracowników, oraz dla osób prawnych. Nie stosowanie się do takich warunków zagraża karą pieniężną.
Sporo ludzi zastanawia się jak odliczyć internet (więcej szczegółów). Od 2013 r. istotnie odmieniły się normy które dotyczą owej ulgi. Pozostała ona zatrzymana wyłącznie w stosunku do osób, jakie dopiero zaczynają korzystać z Internetu. Odliczenie przysługuje podatnikowi jedynie w kolejno po sobie występujących dwóch latach podatkowych, jeżeli w czasie poprzedzającym owe lata nie korzystał z tego potrącenia. Zmiana rozporządzenia o PIT poszerza zniżkę internetową również o internet przenośny. Oznacza to, że odliczymy wydatki dotyczące korzystania z Internetu za pośrednictwem narzędzi mobilnych i telefonów komórkowych. Zakres ulgi dotyczy również wydatków za wykorzystanie Internetu w kawiarenkach internetowych. Z ustawy wykreślono poprzedni zapis, zgodnie z którym odliczenie na Internet było wykonalne wyłącznie w razie wykorzystywania sieci w miejscu zamieszkania.
W 2015 r.

Pragniesz przeczytać inne podobne praktyczne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tu (http://kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne/obsluga-wspolnot-mieszkaniowych), a na pewno nie odczujesz zawodu.

za sprawą innowacyjnego przepisu pozostała zminimalizowana liczba podatników upoważnionych do korzystania ze zwolnień z niezbędności używania kas fiskalnych.
1 2