PIT

Już niedługo prawie każdy rodak będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe - na szczęście w obecnych czasach jest już to całkiem łatwe

program do rozliczania pit
Jeszcze kilkanaście lat temu oddanie dokumentu PIT kojarzyło się Polakom z najgorszym snem. Zbyt długie kolejki do okienka i obowiązek wypisywania dokumentu długopisem sprawiały, że niektórzy mdleli tylko na sam dźwięk słowa PIT.

Jak najłatwiej wypełnia się pit? Jakie są najłatwiejsze sposoby ? Co należy zalecić?

obliczymy Twoje podatki
Rozliczenie pitu wcale nie powinno być bardzo ciężkie, jak się niektórym osobom wydaje. W szczególności, że co roku przecież rozliczamy to samo, a forma pitów raczej się nie zmieni. Można więc stwierdzić, że każdego roku otrzymujemy ten sam zestaw pitów i powinniśmy z nim zrobić dokładnie to samo.

W jaki sposób rozliczyć PIT krok po kroku

obliczanie podatków
Za rozliczenie z urzędem podatkowym zabierz się od razu.

1% dla opp - prosty krok do pomocy

Financial Service Support
Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych mogą w zaświadczeniu rocznym pomniejszyć go o kwotę ofiarowaną dla organizacji pożytku publicznego, niemniej nie więcej niż do wielkości 1% . Jest to ogromnie prosty krok do pomocy organizacjom. Kto może tego dokonywać i jak?

Jakim sposobem uprościć sobie sprawę rozliczenia fiskalnego w nadchodzącym roku?

rozliczenia
Wymaganie dorocznego oddawania deklaracji skarbowej jest dla mnóstwa Polaków ogromnym utrapieniem. Stworzenie prawidłowo wypełnionego formularza wiąże się z znanymi trudnościami i sporą ilością poprawek. Jest jednak bardzo łatwy sposób, żeby sobie to usprawnić.

Deklaracje podatkowe drogą internetową

rozliczanie podatku przez internet
Doroczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym to dla wielu nie lada wyzwanie. Samodzielne, manualne wypełnianie deklaracji podatkowej jest ciężkie i rodzi niebezpieczeństwo powstania wielu omyłek, nie wspominając już o potrzebie spędzenia mnóstwa czasu w kolejkach na poczcie bądź w urzędzie.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Ograniczanie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

rozliczenie PIT
W dniu 25 marca 2011 r. została uchwalona ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. z 2011 r., Nr 106, poz. 622). Ustawa wprowadza szereg zmian, które obejmują m.in. możliwość przekształcenia przedsiębiorcy działającego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę handlową, ułatwienia w kontaktach administracji z obywatelem. W związku z wprowadzanymi zmianami od 1 lipca 2011 r. zmianie ulegną przepisy ustaw o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej.