PIT

1% dla opp - prosty krok do pomocy

Financial Service Support
Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych są w stanie w zeznaniu jednorocznym pomniejszyć go o liczbę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego, jednak nie więcej niż do wysokości 1% . Jest to bardzo przeciętny krok do pomocy organizacjom. Kto może tego dokonywać i jak?

Podpowiadamy, jak wysłać PIT 37 przez internet

Rozliczenie podatku PIT
Niemal każdy z nas świetnie powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy wypełnić zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił przynajmniej złotówkę ma obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym wypadku kategorycznie nie można liczyć na przychylność organów skarbowych.

Ograniczanie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

rozliczenie PIT
W dniu 25 marca 2011 r. została uchwalona ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. z 2011 r., Nr 106, poz. 622). Ustawa wprowadza szereg zmian, które obejmują m.in. możliwość przekształcenia przedsiębiorcy działającego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę handlową, ułatwienia w kontaktach administracji z obywatelem. W związku z wprowadzanymi zmianami od 1 lipca 2011 r. zmianie ulegną przepisy ustaw o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej.

Pracujesz w naszym kraju? Rozlicz się z fiskusem!

analiza podatkowa
Polskie prawo podatkowe – podobnie, jak prawa podatkowe innych państw – nakłada na swoich obywateli konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Czas na to mamy zawsze do końca kwietnia roku, który jest po danym roku podatkowym. Znaczy to, że za rok 2015 rozliczamy się z Urzędem Skarbowym do końca kwietnia 2016 roku. Jak sprawić, aby było to prostsze?

Jak najłatwiej wypełnia się pit? Jakie są najłatwiejsze sposoby ? Co należy zalecić?

obliczymy Twoje podatki
Rozliczenie pitu wcale nie musi być tak trudne, jak się niektórym wydaje. Szczególnie, że co roku wszakże wykonujemy to samo, a wygląd pitów się raczej nie zmieni. Można zatem śmiało powiedzieć, że każdego roku otrzymujemy taki sam zestaw pitów i musimy uczynić dokładnie to samo.

Już niedługo prawie każdy rodak będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe - na szczęście w obecnych czasach jest już to całkiem łatwe

program do rozliczania pit
Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie formularza PIT kojarzyło się rodakom z totalnym snem. Zbytnio długie ogonki do okienka i obowiązek wypełniania formularza odręcznie sprawiały, że niektórzy irytowali się tylko na samo słowo PIT.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

W jaki sposób rozliczyć PIT krok po kroku

obliczanie podatków
Za rozrachunek z fiskusem zabierz się od razu.

Jakim sposobem uprościć sobie sprawę rozliczenia fiskalnego w nadchodzącym roku?

rozliczenia
Wymaganie dorocznego oddawania deklaracji fiskalnej jest dla wielu Polaków wielkim utrapieniem. Przygotowanie należycie wypełnionego formularza wiąże się z ogromnymi trudnościami i pokaźną ilością poprawek. Jest jednak niesłychanie łatwy sposób, aby sobie to usprawnić.

Deklaracje podatkowe drogą internetową

rozliczanie podatku przez internet
Doroczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym to dla wielu nie lada wyzwanie. Samodzielne, manualne uzupełnianie deklaracji podatkowej jest ciężkie i rodzi niebezpieczeństwo powstania wielu błędów, nie wspominając już o potrzebie spędzenia mnóstwa czasu w kolejkach na poczcie albo w urzędzie.
1 2