PIT

Już niedługo prawie każdy rodak będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe - na szczęście w obecnych czasach jest już to całkiem łatwe

program do rozliczania pit
Jeszcze jakiś czas temu złożenie formularza PIT asocjowało się Polakom z istnym koszmarem. Zbytnio długie ogonki do urzędu oraz potrzeba wypisywania formularza ręcznie powodowały, że niektórzy mdleli zaledwie na sam dźwięk słowa PIT.

Jak najłatwiej wypełnia się pit? Jakie są najłatwiejsze sposoby ? Co należy zalecić?

obliczymy Twoje podatki
Rozliczenie pitu wcale nie musi być tak ciężkie, jak się niektórym wydaje. W szczególności, że co roku wszakże rozliczamy to samo, a wygląd pitów się raczej nie zmienia. Można zatem śmiało powiedzieć, że co roku otrzymujemy taki sam zestaw pitów i musimy uczynić dokładnie tak samo.

1% dla opp - prosty krok do pomocy

Financial Service Support
Od 1 stycznia 2004 r. jednostki płacące podatek dochodowy od osób fizycznych są w stanie w zaświadczeniu rocznym pomniejszyć go o liczbę ofiarowaną dla instytucji pożytku publicznego, jednak nie więcej niż do wielkości 1% . Jest to wybitnie prosty krok do pomocy organizacjom. Kto może tego dokonywać i w jaki sposób?

Jakim sposobem uprościć sobie sprawę rozliczenia fiskalnego w nadchodzącym roku?

rozliczenia
Wymaganie corocznego składania deklaracji podatkowej jest dla licznych Polaków ogromnym zmartwieniem. Stworzenie poprawnie wykonanego formularza wiąże się z ogromnymi komplikacjami i sporą ilością poprawek. Jest jednak wyjątkowo łatwy sposób, żeby sobie to usprawnić.

Deklaracje podatkowe drogą internetową

rozliczanie podatku przez internet
Coroczne rozliczanie się ze „skarbówką” to dla wielu nie lada wyzwanie. Samodzielne, ręczne wypełnianie oświadczenia podatkowego jest męczące i rodzi ryzyko powstania wielu omyłek, nie wspominając już o potrzebie spędzenia mnóstwa czasu w kolejkach na poczcie bądź w Urzędzie Skarbowym.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Ograniczanie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

rozliczenie PIT
W dniu 25 marca 2011 r. została uchwalona ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. z 2011 r., Nr 106, poz. 622). Ustawa wprowadza szereg zmian, które obejmują m.in. możliwość przekształcenia przedsiębiorcy działającego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę handlową, ułatwienia w kontaktach administracji z obywatelem. W związku z wprowadzanymi zmianami od 1 lipca 2011 r. zmianie ulegną przepisy ustaw o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej.