Pozwolenie na budowę

Budowanie garażu bez względu na jego nawierzchnię wymaga zezwolenia. Nie mają również znaczenia jego budowa, ani półprodukt, z którego zostanie wykonany.


droga


Pozostałe artykuły

Każdy budynek, który jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, powinien posiadać liczniki ciepła

Idealnie płaski trawnik
Spora ilość bloków w Polsce posiada przyłącze do miejskiego ogrzewania. Wtedy wymagane jest, by specjalne mierniki sprawdzały, ile ciepła było zużyte w każdym mieszkaniu.


Zazwyczaj jest tak, że osobny ciepłomierz jest przeznaczony na konkretne mieszkanie.


zainstalowana pompa ciepła


poddasze


W tym roku po raz kolejny wprowadzono zmiany w prawie budowlanym. Dzięki nim pozwolenia na budowę pozostały po części złagodzone, głównie w przypadku mniejszych inwestycji, czy prac połączonych z rekonstrukcją większych obiektów.


Jeśli planujemy zbudowanie garażu wolno stojącego, konieczne będzie jedynie zgłoszenie zamysłu jego wykonania, jeśli powierzchnia zabudowy nie przekroczy 35m2, będzie to budynek parterowy i nie będzie ich więcej aniżeli dwa na każde 500m2 przestrzeni parceli. Przy niespełnieniu chociażby jednego z tych przesłanek, budowa garażu niezbędne będzie pozwolenie na budowę garażu. W wypadku garażu stanowiącego dobudowanie do istniejącego budynku mieszkalnego na zawsze z nim scalonego, niezbędne może być przeprowadzenie pełnej specyfikacji, jak przy pozwoleniu na zbudowanie. Trzeba pamiętać, że nawierzchnię zabudowy oblicza się po obrzeżnym obrysie ścian obiektu, jest ona zatem wyższa od przestrzeni użytkowej.


W wypadku wiaty garażowej formalności wyglądają trochę inaczej.

Każda następująca strona zawiera tylko interesujące informacje, które zapadną Ci w pamięć na długo, więc bez wahania kliknij też tutaj.

Pominięta została tutaj bowiem procedura zgłoszenia zamierzenia budowy.
1 2