Angielski

Angielski i hiszpański - najważniejsze języki świata

Jak wychować poliglotę
Obecnie umiejętność posługiwania się językami obcymi ma ogromne znaczenie. Pozwala na uzyskanie lepszej posady, daje możliwość porozumiewania się z ludźmi z zagranicy, a także ułatwia zagraniczne wyjazdy. Językowa bariera komunikacyjna jest zjawiskiem bardzo negatywnym, jak również nieprzyjemnym. Dlatego nauka języków jest bardzo ważna. W szkołach języki zaliczają się do przedmiotów obowiązkowych, wchodzą one także w program studiów dziennych.

O tłumaczach. Poznaj sprawdzone newsy

Biznesmen
W czasach daleko idącej globalizacji, dobra znajomość co najmniej trzech obcych języków wydaje się być fundamentalna. Niestety niezbyt wielu spomiędzy nas dobrze posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym. Najczęściej stosowany jest język angielski, ale na zachodzie, na przykład we Wrocławiu, z uwagi na bliskość niemieckiej granicy w przewadze jest język niemiecki.

Praca tłumacza - poznaj jakie są plusy

tłumacz w pracy
Obecna sytuacja na rynku pracy nie jest zbytnio kolorowa. Wielu rodaków ciągle nie potrafi znaleźć zatrudnienia. Młodzi ludzie po studiach przestali dłużej się łudzić, że dostaną pracę zgodną ze swoim zawodem. Teraz chodzi już tylko o to, aby mieć za co żyć. A czasy są niestety niełatwe. Globalny kryzys nieustannie szaleje. Ceny towarów spożywczych stale rosną. Nawet ci, którzy już mają pracę, boją się, że w ich przedsiębiorstwie dojdzie do masowych zwolnień, tak jak się to robi się w wielu innych miejscach. Tonące w długach firmy szukają dowolnego sposobu, by oszczędzić.

Trudne poszukiwania pracy

Gazeta.ie
Na rynku pracy jest coraz ciężej i dobrze to znają nie tylko studenci humanistycznych kierunków. Dobrze sporządzone CV to konieczność, ale nie zawsze wystarcza. Pracodawcy kierują swoją uwagę bardzo często na doświadczenie zawodowe, więc to nie wykształcenie jest kłopotem.