Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to najprościej ujmując próba odebrania swojego mienia zgodnie z przepisami prawa przy udziale sądu lub bez. W nadziei ściągnięcia należności w wielu przypadkach zleca się odzyskanie długów przedsiębiorstwom zatrudniającym fachowców w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do skutecznego przeprowadzenia udanej windykacji.


Windykację można prowadzić na kilka sposobów (polecamy firmę: Wykorzystywana w pierwszej kolejności najczęściej jest windykacja polubowna , której podstawą jest pomoc w rozłożeniu i zaplanowaniu spłaty i monitorowanie działań dłużnika.

Zaintrygowały Cię notki zawarte w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj także adwokat Niemcy analogiczne informacje, dotyczące tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej witryny.

W ramach tego sposobu stosuje się takie działania jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Poważniejszą w skutkach formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza oraz karna. Uzyskanie wyroku sądowego jest specjalną zachętą dla dłużnika do bezzwłocznej spłaty wierzytelności. Windykacja komornicza zakłada kolaborację z komornikiem w celu odzyskania zobowiązania.

Jeśli zaabsorbował Cię ten artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta strona z pewnością także jest godna polecenia.

Windykacja karna zaś oznacza wszczęcie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele korporacji nie chcących tracić czasu w związku z problemem z regulacją długów swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą, którą zazwyczaj zajmują się same firmy windykacyjne. Dodanie danych dłużnika w bazie wierzytelności stanowi co więcej dodatkową zachętę do spłaty zaległości.
21-03-07 07:24