Jak odzyskać należności od dłużnika?

Windykacja to najprościej ujmując próba odebrania swojego mienia zgodnie z przepisami prawa przy udziale sądu lub bez. W nadziei ściągnięcia należności w wielu przypadkach zleca się odzyskanie długów przedsiębiorstwom zatrudniającym fachowców w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do skutecznego przeprowadzenia udanej windykacji.
Windykację można prowadzić na kilka sposobów (polecamy firmę: Wykorzystywana w pierwszej kolejności najczęściej jest windykacja polubowna , której podstawą jest pomoc w rozłożeniu i zaplanowaniu spłaty i monitorowanie działań dłużnika. W ramach tego sposobu stosuje się takie działania jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Pozostałe artykuły

Windykacja należności to dogodna metoda generowania pieniędzy od dłużników

Windykacja
Windykacja należności, ma za zadanie generowanie należności pieniężnych od dłużników, lub również podmiotów, które powinny systematycznie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za nabyty produkt, czy wykonaną usługę.


Poważniejszą w skutkach formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza oraz karna. Uzyskanie wyroku sądowego jest specjalną zachętą dla dłużnika do bezzwłocznej spłaty wierzytelności. Windykacja komornicza zakłada kolaborację z komornikiem w celu odzyskania zobowiązania.

Jeśli zaabsorbował Cię ten artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta strona z pewnością także jest godna polecenia.

Windykacja karna zaś oznacza wszczęcie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele korporacji nie chcących tracić czasu w związku z problemem z regulacją długów swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą, którą zazwyczaj zajmują się same firmy windykacyjne. Dodanie danych dłużnika w bazie wierzytelności stanowi co więcej dodatkową zachętę do spłaty zaległości.
22-05-06 07:01