Normy

Jak to jest z tą samowolą...

Samowolka budowlana
Co to jest samowola budowlana? Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że ją popełnia. Na szczęście 6 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, dalej "nowelizacja"), która procedury legalizacyjne wyjaśnia. Jakie przyniosła korzyści, o tym poniżej.

Zarządzanie jakością systemy i ich certyfikacja

Od chwili kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej bez ustanku mówi się o różnego rodzaju certyfikatach jakości. Odpowiedni certyfikat pragnie otrzymać każda firma, nie ma znaczenie czy będzie to urząd, czy wytwórca jakiegoś towaru czy może dostawca usług. Działka ta jest trudna, więc od razu powstały firmy wyspecjalizowane w doradzaniu i pomocy w uzyskiwaniu wszelkiego typu certyfikatów.

Profesjonalnie stworzone ubrania robocze

odzież ochronna i robocza
Nasza firma realizuje gruntowne usługi z zakresu szycia ubrań roboczych Nasze pracownie wyposażone są w nowoczesne urządzenia. Nasza firma zatrudnia doświadczonych pracowników. Oferowane przez nas usługi są nienaganne. Proponowane przez nas ceny są konkurencyjne. Nasze przedsiębiorstwo cały czas poszerza swoje specjalizacje i usługi. Zadowolimy nawet najbardziej wymagających klientów.

Nowelizacje ustawy - prawo budowlane

Paragraf
Od kiedy ceny mieszkań i terenów zaczęły drastycznie spadać coraz większa liczba mieszkańców kraju stawia na kupno prywatnego mieszkania lub wybudowanie domu. Prognozy na przyszły rok wskazują, iż sytuacja nie bardzo się zmieni, a nawet ta istniejąca może się jeszcze poszerzać.

Projektowanie organizacji ruchu na ulicach

droga i pobocze
Oceniając popularność decyzje konsumenckich, należy zwrócić uwagę na takie towary jak chociażby samochód. Należy bowiem wybrać się ulicami większych metropolii zwłaszcza w godzinach popołudniowych, by zaobserwować jak sporo osób posiada obecnie swój własny pojazd. Dla władz jednostek samorządu terytorialnego jest to kwestia, która zwykle przyprawia je o ból głowy. Niezbędne bowiem są z tego powodu ciągłe inwestycje w takie opcje jak projekt organizacji ruchu. Za ich sprawą można bowiem precyzyjnie zarządzać ruchem drogowym i możliwie znacznie zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się tzw. „korków”.

Chcesz kupić lokum – teraz jest na to czas

kuchnia
Większość ludzi w określonym momencie życia podejmuje decyzję o zakupie własnego mieszkania. Jest to związane z dużą dawką nerwów, wielką ilością biurokracji, ale warto przez to przejść, gdyż satysfakcja jaką poczujemy dostając klucze do własnych czterech kątów jest gigantyczna. Jak zacząć poszukiwania wymarzonego mieszkania? Na pewno od wyszukiwarki i wpisania: "wrocław nowe mieszkania". Co robić dalej omawia poniższy tekst.

Czym zajmuje się Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów?

Kodeksy
Wywodząca się z Francji organizacja fidic zaliczana jest do nienależących do rządu federacji, honorowanych przez ONZ oraz Bank Światowy jak i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Ważnym celem, jaki stawiany jest przez fidic, jest promocja generalnych interesów oraz zadań postawionych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Analizując obowiązujące w obecnym czasie prawo własności nieruchomości można dostrzec różnicę w jego egzekwowaniu, zwłaszcza gdy przemyśli się dane prawo w czasie zmieniających się w Polsce rządów.

Ocena stanu technicznego budynku: ekspertyza, czy opinia?

kask
O obowiązku przeprowadzania kontroli stanu technicznego budynku stanowi art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawa budowlanego. Zobowiązanie ciąży na właścicielu bądź zarządcy obiektu. Kontrola powinna się odbyć raz w roku lub raz na pięć lat.

Ekologia w liczbach

ekologia
Dla 85% Polaków proekologiczność materiału budowlanego byłaby bardzo ważnym lub ważnym kryterium przy jego zakupie. Oto jeden z wyników badania OBOP dotyczącego opinii Polaków na temat proekologicznych rozwiązań w budownictwie. Badanie pokazało także, że 32% Polaków słyszało o marce Braas, a 47% tej grupy uważa jej produkty za proekologiczny materiał budowlany.

Ergonomia w pracy biurowej

rysunek
Siedzenie przy biurku bywa uciążliwe. 40 godzin w pracy, nadgodziny i do tego czas spędzony przed komputerem w domu. Większość z nas przyjmuje wówczas nieprawidłową postawę, co wpływa na stan naszego zdrowia, zwłaszcza na kręgosłup.
1 2 3 4