Normy

Zastosowanie ubrań roboczych

spodnie robocze
Wiele czynności potrzebuje odpowiedniej garderoby, za sprawą której realizację działalności będzie bezpieczne. Dobrana odzież robocza, to fundament bezpiecznej pracy, zabezpiecza pracownika przed szkodliwym wpływem zewnętrznych elementów i skaleczeniem ciała.

Poszukujesz nieruchomości w Gdańsku? Zatrudnij dewelopera

kruszywo
W naszym kraju jest sporo pięknych miast, gdzie każdy chętnie by zamieszkał - jednym z nich jest Gdańsk. Skoro jest to miejsce całkiem spore i popularne, nieustannie się rozrasta.

Gospodarka odpadami-Jak sobie z nimi poradzić?

Każdego roku każdy z nas produkuje kilkanaście kilogramów nieczystości, biorąc pod uwagę ile mieszkańców liczy sobie miasto takie jak Wrocław czy Warszawa, kłopot powstały z utylizacji i wywozu śmieci urasta do problemu na skalę globalną. Wywóz odpadów jest znacznym problemem nie tylko dla miast, ale i dla wszystkich krajów, zwłaszcza będących u szczytu rozwoju cywilizacyjnego.

Najważniejsze informacje o wzmocnieniu gruntu, zalety technologi drogowych spoiw silment.

budowa
Budowę nawet niewielkiego budynku czy obiektu warto poprzedzić szczegółowym sprawdzeniem podłoża. Czasami bowiem może się okazać, że w dużej części działki wszystko jest w porządku, ale na niewielkim obszarze grunt będzie niestabilny, i budowa w takich warunkach musiałaby zostać przerwana.

Jak uporać się z konieczną rozbiórką starego obiektu?

wyburzenia
Jeżeli spotkamy się z koniecznością zburzenia niepotrzebnego, niezdatnego do mieszkania czy też nawet już zagrażającemu ludziom obiektu, powinniśmy spełnić szereg formalności i czasem uzyskać potrzebne zezwolenia. Proponujemy zacząć od przeczytania poniższego tekstu.

Ergonomia w pracy biurowej

rysunek
Siedzenie przy biurku bywa uciążliwe. 40 godzin w pracy, nadgodziny i do tego czas spędzony przed komputerem w domu. Większość z nas przyjmuje wówczas nieprawidłową postawę, co wpływa na stan naszego zdrowia, zwłaszcza na kręgosłup.

Warto konfrontować urządzenia aby zobaczyć, który jest najlepszy

ogrzewanie
Każda rzecz posiada inne wykorzystanie kiedy obejrzymy kilkanaście produktów tego samego typu, to przekonamy się, iż nawet jeśli prezentują się one tak samo, to mimo wszystko może się okazać, iż mają zastosowanie w zupełnie innych miejscach, a co się z tym wiąże, że bez wątpienia musimy bardzo dokładnie przejrzeć, czy dany produkt spełni nasze pragnienia oraz czy naprawdę się idealnie do nas nadaje, czy może mimo wszystko należy się rozejrzeć za jakimś kolejnym typem, który znacznie lepiej będzie odpowiadał naszym wymaganiom.

Nowelizacje ustawy - prawo budowlane

Paragraf
Od kiedy ceny lokali oraz działek zaczęły dramatycznie spadać coraz większa liczba mieszkańców Polski stawia na kupno własnego mieszkania lub budowę domu. Zapowiedzi na przyszły rok wskazują, że sytuacja nie bardzo się zmieni, a nawet ta teraźniejsza może się jeszcze pogłębiać.

Opis kilku sposobów i metod na wykonanie murków w ogrodzie.

palisada betonowa
W ogrodach jednym z ważniejszych elementów są różnego rodzaju murki. Wykorzystuje się je w różnych miejscach, przykładowo do oddzielenia lub podziału jakiejś części terenu albo dla ochrony przed zsuwaniem się ziemi.

Ocena stanu technicznego budynku: ekspertyza, czy opinia?

kask
O obowiązku przeprowadzania kontroli stanu technicznego budynku stanowi art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawa budowlanego. Zobowiązanie ciąży na właścicielu bądź zarządcy obiektu. Kontrola powinna się odbyć raz w roku lub raz na pięć lat.
1 2 3 4