Normy

Bezpieczeństwo użytkowania gazu płynnego (LPG)

gaz
Gaz płynny (LPG) staje się coraz bardziej popularnym paliwem. W Polce instalacje zamontowane są w 5,4 mln gospodarstw domowych oraz ponad 2 mln samochodów (drugie miejsce na świecie, tuż za Koreą)1). Zgodnie z szacunkami European LPG Association, opublikowanymi w 2009 roku, europejska konsumpcja LPG może wzrosnąć do 2020 roku o 43%.

Jakie funkcje powinien spełniać biurowiec?

Cross Point Łódź
Zasady ergonomii biur i norm środowiskowych spoczywają w rękach sztabu ludzi. Przystosowanie miejsca pracy dla potrzeb osób niepełnosprawnych jest już ogólnie przyjętą międzynarodową normą, która nie stanowi szczególnego waloru. Jednakże należy pamiętać, że istotne jest przede wszystkim otoczenie biurowca.

Prawo inwestycji budowlanych

Prawo
Każdy człowiek na pewnym etapie życia dochodzi do wniosku, że chciałby mieć swoje mieszkanie a może i dom. Po podjęciu tej decyzji rozpoczyna się skomplikowany proces nabywania lub stawiania domu. Sporo ludzi dziś decyduje się na zakup domu od dewelopera. Niezależnie od tego, w której sytuacji jesteśmy warto zapoznać się z przepisami, które regulują tę działkę.

Operat szacunkowy nieruchomości

paragraf
Wykup nieruchomości zlokalizowanych w pasie budowy nowych dróg i autostrad wiąże się z koniecznością wykonania operatu szacunkowego oraz obowiązkiem wypłaty odszkodowania na rzecz właściciela lub użytkownika wieczystego nieruchomości...

Ograniczenia prawa własności

działka
Właściciel działki z zasady może korzystać z niej bez ograniczeń. Może więc na swej działce postawić budynek, prowadzić działalność gospodarczą bądź inną - pod warunkiem spełnienia wymogów zapisanych m.in. w ustawie o prawie budowlanym. Kwestia niby jest nieskomplikowana. Niestety życie bywa przewrotne, potrafi powikłać nawet najbardziej banalne sprawy.

Normy prawa na których mają obowiązek poznać się biznesmeni mający firmy w branży budowlanej

budowa
Posiadanie spółki prosperującej w budowlance domaga się nie tylko przyjęcia do pracy kompetentnych robotników i zakupienia najlepszej wartości użytkowej sprzętów, by we własnej branży posiadać możliwość poczuć się pewnie. Mianowicie, tak samo ważne jest to, żeby znać wyjątkowo dobrze wszystkie ustalenia z dziedziny prawa, które połączone będą z prawem budowlanym.

Zastosowanie ubrań roboczych

spodnie robocze
Mnóstwo czynności wymaga właściwej garderoby, za sprawą której realizowanie działalności będzie bezpieczne. Przystosowana odzież robocza, to podłoże pewnej pracy, strzeże pracownika przed szkodliwym wpływem zewnętrznych elementów i zadraśnięciem ciała.

O czym przydałoby się pamiętać przy podpisywaniu dokumentów na roboty budowlane?

na placu budowy
Podpisując umowę na roboty budowlane musimy pamiętać o podstawowych założeniach prawnych, jakie staną się dla nas gwarancją poczucia bezpieczeństwa w sytuacji jakichś uchybień. Umowa na roboty budowlane musi zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje niebezpieczeństwo utraty zainwestowanego majątku lub też dużych kar pieniężnych. Do podstawowych elementów, jakie muszą się znaleźć w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne się zdaje określenie w tym miejscu, że umowa odnosi się do konkretnego efektu prac budowlanych, a nie tylko do starannego wykonywania prac.

Remonty kominów przemysłowych muszą być wykonywane przez odpowiednie przedsiębiorstwa

remont
Kominy również niszczeją w czasie użytkowania

Kominy ciągle okazują się być wystawione na działanie niebezpiecznych warunków, czy to od środka, w postaci sadzy, dymu oraz wysokiej temperatury, czy to od zewnątrz w formie wiatrów, słońca, zimna i odmiennych niekorzystnych czynników pogodowych. Dlatego właśnie bardzo ważne będzie to, by regularnie wykonywać przeglądy takich kominów, ponieważ jedynie wówczas uda nam się na czas wyłapać wszelkie wady w ich konstrukcji, wszystkie uszczerbki przedmiotu, które mają szansę doprowadzić do tego, że taki komin w pewnym momencie się zawali, rujnując przy okazji wielką część dachu oraz stwarzając zagrożenie dla każdego, kto znajdzie się w jego pobliżu.

Dlaczego należy odśnieżać dach?

dom
Natura w zimie zachwyca i tworzy malownicze krajobrazy. Śnieg otula drzewa, ulice, domy i…dachy. Aby jednak w spokoju cieszyć się urokami tej pory roku, zadbajmy o ich odśnieżanie!
1 2 3 4 5