Energia

Klimatyzacja – nowości na rynku i najkorzystniejsze rozwiązania, które warto wykorzystać u siebie w domu

instalacja klimatyzatora
Urządzając wnętrza zwykle myślimy w szczególności o ich wartości estetycznej, jednak równie ważna jest wartość użytkowa. Chodzi o to, aby pomieszczenia były jak w pełni funkcjonalne. Żeby to jednak nastąpiło, trzeba wcześniej zadbać o odpowiednią atmosferę - chodzi oczywiście o dobranie optymalnej temperatury, co zagwarantujemy sobie z jednej strony dzięki stosownemu ogrzewaniu w zimie, a drugiej dzięki prawidłowej klimatyzacji w lecie. Skupmy się w tym artykule na drugim ze wspomnianych aspektów, a więc klimatyzacji.

Czy niedrogie LEDy są możliwe?

Lampa z diodami Led
Mimo, że lampy LED są istotnie tańsze w eksploatacji, w wyniku wielokrotnie dłuższej trwałości w zestawieniu z tradycyjnymi źródłami światła i znacznie mniejszej konsumpcji energii elektrycznej, ich cena detaliczna w dalszym ciągu odstrasza skutecznie klientów. Chociaż zachęcani nieporównywalnie wyższą jakością światła, estetycznymi i energooszczędnymi walorami nowoczesnych artykułów LED, wciąż decydują się oni na tańsze odpowiedniki, niejednokrotnie obwiniając dystrybutora za wysokie koszty produktów LED.

Energooszczędne LEDy w walce o ekologię.

Nie trać prądu na darmo
Ograniczenie zużycia energii elektrycznej jest niezwykle ważne w kontekście zmian klimatycznych. Gdyby wszyscy używali tylko z energooszczędnego oświetlenia i elektroniki klasy A i wyższej, do powietrza przenikałoby aż 15 mln dwutlenku węgla mniej.

Opłacalna modernizacja oświetlenia

reflektor diodowy
Twoje oświetlenie jest stare, często się psuje i wymaga kosztownych napraw, jest energochłonne i nie sprzyja ochronie środowiska? Pora pomyśleć o modernizacji oświetlenia w kierunku technologi LED].

Bezpieczeństwo użytkowania gazu płynnego (LPG)

gaz
Gaz płynny (LPG) staje się coraz bardziej popularnym paliwem. W Polce instalacje zamontowane są w 5,4 mln gospodarstw domowych oraz ponad 2 mln samochodów (drugie miejsce na świecie, tuż za Koreą)1). Zgodnie z szacunkami European LPG Association, opublikowanymi w 2009 roku, europejska konsumpcja LPG może wzrosnąć do 2020 roku o 43%.

Świadectwo energetyczne

świadectwo energetyczne
Świadectwo energetyczne jest oceną jakości użytkowej i rynkowej budynku bądź lokalu. To dokument, który może wydać jedynie specjalista.
Określa zapotrzebowanie energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku bądź lokalu...

LEDowe zamienniki energochłonnych źródeł światła

Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze
Czy orientujesz się, że w efekcie zastosowania energooszczędnych żarówek LED mieszkańcy krajów UE mieli by możliwość zaoszczędzić niemal 40 TWh, co w przybliżeniu odpowiada rocznej produkcji 10 elektrowni o mocy 500 megawatów, oraz że w tym czasie oszczędności na terenie państw UE będące efektem takiej zmiany mogłyby osiągnąć około 5mld euro?